şükela:  tümü | bugün
22 entry daha
  • öncelikle ben en şanslı ve kazanması garanti adayın ekrem imamoğlu olduğunu düşünüyorum. kemal kılıçdaroğlu için yazacak olursam da;

siz bakmayın "kazanamaz" diyenlere; artık herkesi o kadar ötekileştirdiler ki muhalefet tarafı tahmin etmedikleri kadar büyüdü... şu anda abdullah gül, ali babacan gibi muhalif seçmenin seçime katılımını düşürecek çok ekstem biri çıkmazsa, aday kim olursa olsun kazanmasıyla sonuçlanır. daha önce başka bir başlıkta yazdığım entry'i buraya da kopyalayayım.

millet, kazanamaz diyor ama kazın ayağı pek de öyle olmayabilir.
    tek aday olması halinde hesap ortada;

--- spoiler ---

chp seçmeni sayın kılıçdaroğlu'na verir. yüzde 25
    iyi parti seçmeni de verir. yüzde 10 da ona verelim.
    hdp seçmeni de şu saatten sonra sayın erdoğan yerine sayın kılıçdaroğlu'na verecektir. yüzde 10 da o.

chp'nin, yeni kurulan partilerle (gelecek ve deva) ilişkisi de iyi. onlar da ittifak halinde verirler. yuzde 5 de onlar olabilir.
    --- spoiler ---

yani yüzde 50'yi teorik olarak geçebilir. ekmel bile, üstelik tek aday değilken 38 oy aldı.

siz bakmayın "kılışdar muhalefet mi yapıyor?" diyen trollere.. adam son yerel seçimde öyle kapsayıcı bir strateji ile aday belirledi ki, hdp'li kürdü de, iyi partili ülkücüsü de aynı adaylara oy verdi.

burada, sayın kılıçdaroğlu'nu eleştiren muhaliflerin istediklerini uygulyıp muhalefetin diğer unsurlarını dışlayıcı bir stratejiye yönelselerdi yerel seçimde istanbul'da ve ankara'da adalet ve kalkınma partisi adayları belediye başkanı olmuştu.
  • muhalifleri değil ak partilileri sevindirici olay.
  • yaklaşıyor korkulmakta olan. göz göre göre 2023'ü hediye edecek rte'ye. bu çıkışlara aldanmayın, bu zamana kadar aklın, cesaretin neredeydi diye sorarlar. başka bir perdeye geçiliyor oyunda. toplumda karşılığı kalmamış, önceki seçimlerde aday dahi olmamış bir kk, bu saatten sonra gaza geldiyse, vardır bunda bir (bkz: bit yeniği). böyle olmasa d. bahçeli "müjde" diye nitelemezdi kk'nın adaylığını.
  • bir yanına mansur diğer yanına ekrem'i alırsa, ayrılmaz ve birlik mesajları verirlerse , diğer yandan akşener ve muhtelif diğer parti liderleri de destek olursa sorun yok

bunların birinde çatlak olursa geçmiş olsun. +18 sene loading.
  • akçomarları ilgilendirmeyen durumdur. zamanı gelince cunhuriyet halk partisi gereken kararı alır ve bu kararla ilgili akçomarlara bok yemek düşer.
    ekleme: dünkü hezimetlerinin ardından bugün gündem değiştirmeye çalışıyor akçomarlar aklı sıra.
  • adaylık için

ilk dönem mansur yavaş ardından da bşb. başkanı olarak yapacağı büyük hizmetler sonucu halkta karşılığı artacak olan ekrem imamoğlu aday olmalıdır.

ben ilk imamoğlu olsun isterdim ama başkanın biraz daha zamana ihtiyacı var gibi görünüyor toplum nezdinde.
  • bir bahçeli iddiası

mansur ve ekremden korkan bahçeli ve akp son zamanlarda farkla kendilerinden daha zeki olan kılıçdarı tongaya düşürmeye çalışıyor.

kılıçdar şlap diye masaya mansuru vurduğunda hepsi dut görmüş bülbül gibi kalacak.

sonra onlar öyle şaşırmışken bir de ekremi çıkardın mı hepsi çil yavrusu gibi dağılır ehe.
  • 22 yaşında ve oy kullanmaya başladığımdan beri chp'ye oy vermiş birisi olarak desteklemeyeceğim olay.

ben şahsen fosiller tarafından yönetilmekten bıktım. gençlerin umutsuzluğuna umut olacak, kendi genç, olmadı ruhu genç siyasiler arıyorum.

yaşı ileri insanlar sürekli olarak genç neslin apolitikliğinden şikayetçi. lakin anlamadıkları bir şey var. biz apolitik olmak istemiyoruz, apolitik olmak zorunda bırakılıyoruz.
  • öyle bir durum yok, dünkü gündemi kılıçdaroğlu aday olacak mı üzerimden kanalize etme çabası var, hatta bugün yandaşlar aday olacak ve olmalı diye işledi.
    güçlü parlamento isteyen kişi için ittifakın ortak cb adayı bir parti başkanı olmaz.
  • kendisi çok dürüst bi insan ama bi o kadarda kendisine antipati duyuluyor, öncelikle kendi hakkındaki iftiraları temizlemesi lazım, kendini inandırması lazım
191 entry daha