şükela:  tümü | bugün
  • üst üste defalarca kaybeden bir genel başkanın inatla istifa etmemesinin sebebi basitçe koltuk sevdası olabilir mi. bence bunda ötesi bir psikoloji yatıyor. uzmanların üzerinde çalışıp bu psikolojiyi açıklamaları bekleniyor. gerçekten çok merak ediyorum bu kadar kaybın üzerine hala istifa etmeyen bir insan nasıl bir psikoloji içerisindedir.
  • onu o koltuğa oturtanlar, kaldırmak istemedikçe kalkmaz, kalkamaz.
  • muhalefette bile koltuk sevdası bu kadar büyükken iktidara şaşırmayı bırakmak lazım.
  • düzen siyasetinin gereğidir. ayrıca bu ülkenin aydınlık yüzü olduğunu iddia eden bir kesimin yaptığı kör mezhepçiliğin sonucudur.
  • kimin yazdığını hatırlamıyorum ama sözlükte okumuştum bu konu ile ilgili çok doğru bir tespiti. "adam ankara'dan istanbul'a yürüdü o koltuğu bırakır mı bir başkasına"
  • chp seçmeni kendisinden rahatsız değil. rahatsız olsalar küçüğü büyüğü o parti binasının önünü yangın yerine çevirir. illa kırın dökün demiyoruz. toplanın çığ olun ve bu saltanatı yıkıp geçin. cumhuriyet mitingi var dediklerinde nasıl koşa koşa gidiliyorsa, cumhuriyetin kalesi içinde gidilmeli.
  • adlığım duyumlara göre 5 oktur,oklar koltuğa yerleştirilmiş olup farklı fantaziler için farklı eğim sayı ve durumlarla kullandıldığında oluşturduğu zevk ve işlevsizlikle kazandığı para hazzındandır.
  • her degisim gerektiginde, halk bir kahraman yaratmaya calisir. hatta bu kisiler kendilerinin kahraman olduguna o kadar cok inanir ki, olmadigini gormek istemez.

kilicdaroglu da bu sekilde dusunulerek chp'nin basina gelmis birisidir.

ayni sey ınce icin gecerli su anda. halk, yine kahraman olacagina inandigi kisinin basa gelmesini istiyor. fakat onceki kahraman, kendisinin fos ciktigini kabul etmek istemiyor. haliyle istifa etmiyor. ıste asil sebep bu. fazla pohpohlamamak lazim bu kisileri.
  • en iyi ihtimalle, erdoğan'ın açtığı tazminat davalarını tek başına ödeyecek gücünün olmaması.