şükela:  tümü | bugün
 • tartışmasız bir gerçektir. normal şartlarda bir bakkal dükkanı bile işletemeyecek olan kemal kılıçdaroğlu okyanus ötelerinden düzenlenen bir kaset operasyonu ile chp'nin genel başkanı olmuştur.

  partiye genel başkan olduğundan beri chp bir adım ileriye gidememiş tam aksine y-chp denilen ucube yapıyı ortaya çıkartmıştır. y-chp dedimiz yapının içinde atatürkçü insanlar dışlanır, her türlü terör örgütünü destekleyen (pkk, dhkp-c, ypg) namussuz şerefsize yer vardır.

  her geçen gün cumhuriyet düşmanlığını arttıran chp artık pkklı cenazelerine katılır olmuş, seyit rıza adlı orospu çocuğunu anar olmuştur. hadi seyit rıza denen soysuzu anma olayı genel başkanın bilgisi dışında olmuş olabilir naifliğini sergileyelim ama kısa bir araştırma yapalım ve youtube 'a "seyit rıza kılıçdaroğlu" yazalım. sunucunun "seyit rıza kimdir ?" sorusuna halkla taşak geçer gibi "hehehe seyit rıza bi insandır" diyen gandi kemal bu konuda partilileri ile aynı görüşte olduğunu açıkça göstermektedir.

  geldiği günden beri defalarca seçim yenilgisi almasına rağmen oylarını %1 arttırmayı başarı addeden kemal kılıçdaroğlu apaçık bir piyondur. chp'nin içine etmiş ve bu görevine devam etmektedir.

  (bkz: kılıçdaroğlu'nun iktidar olacağını sanan saf chpli)
 • tartışılmayacak bir başka gerçek ise bu kaseti bizzat dönemin başbakanı recep tayyip erdoğan'ın servis ettirdiğidir.
 • ‘’normal şartlarda bir bakkal dükkanı bile işletemeyecek.’’

  hayır adam siyasete girmeden önce ssk genel müdürüydü. ve herhangi bir diktatörün akrabası , okul arkadaşı , şoförü olarak değil bileğinin hakkıyla , eğitimi , liyakatıyla oraya geldi. iett’de şoför olsa anlayacağım da .
 • ortaya bir kaset ciktiktan sonra kim olursa olsun kendisi icin kasetle genel baskan oldu deneceginden haksizlik olan durum. kasedi kaydeden kilicdaroglu veya onu genel baskan yapanlar ise suclular diyebiliriz ama bunu ispatlamak mahkemenin gorevi. polis ve mahkemeler hukumeti kizdiracak pek bir sey yapmadigi icin oyle bir durum varsa kasetle kilicdaroglu'nun iliskisini ispatlamak icin kimseyi engelleyen bir durum yok. lafi eveleyip geveleyen arkadaslarin mahkemeye basvurmasi daha namuslu bir is olur.
 • olduysa nolmuş amk? yolsuzluk mu yapmış, ülkenin en mahremini kozmik odasını ne idüğü belirsiz terör örgütlerine peşkeş mi çekmiş? kurmaca belgelere inanıp ülkenin en değerli subaylarını safdışı bırakarak ordunun temeline dinamit mi koymuş? 28 yaşındaki ne idüğü belirsiz adamların önüne domalarak ülkenin şerefini ve itibarını 2 paralık mı etmiş? milyar dolarları mı sıfırlamış?

  bu kaset muhabbeti diğer rezilliklerin yanında bebek osuruğu gibi kalır. sizin yaptığınız, karısını pazarlayıp komşunun çocuğu başı açık geziyor diye laf yapmaya benziyor. rezik köpekler.
 • yav velev ki bakkal bile işletemeyecek adam olsun

  e iett şoförü belediye başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı oldu bu ülkede?

  ben bundan sonra kılıçdardan da tayyipten de bu ülkeye faydalı birşey gelmeyeceğini biliyorum. hepsi kenara çekilmeli.

  sen aynısını diyebiliyor musun akgezen?
 • hileyle, hurdayla seçim kazanmış, yolsuzlukta dünya rekoru kırmış, ülkeyi ona buna peşkeş çekmiş kişilere destek verenler tarafından dile getirilen bir söz.
 • kemal kılıçdaroğlu kaset ile genel başkan olmamıştır, kaset depremi sonrasında genel başkan olmuştur. deniz baykal ile görüşmüş "aday olmayacağım" demiş, buna rağmen aday olmuştu o dönem. chp'nin yedi yılının heba olması böylece başlamış oldu.

  kemal kılıçdaroğlu kaset mevzusundan haberdar mıydı değil miydi bilemem. ama şunu biliyorum; kaset skandalına sebep olan ilişkileri deniz baykal'a zorla yaptırmamıştı, kendi eliyle de servis etmedi bildiğimiz kadarıyla. dolayısıyla meseledeki pozisyonu gayet edilgendir.

  o aday olduğunda aday olmayanlar, öne çıkmayanlar da senelerce car car car konuştu. evet bence de kötü bir lider kemal kılıçdaroğlu, ama onu eleştirip o dönemde öne çıkmayanlar kılıçdaroğlu'ndan bile kötü. chp ile muhalefet yapılamayacağının acı örneği gibi şu görünen tablo.
 • bu başlığı açmaktaki amaç ne kadar kötü ise, kılıçdaroğlunun kasetle başkan olmasına " olduysa oldu" demek arasında fark yoktur.
  söylüyorum işte her iki tarafta aynı bokun soyu
 • kasetle giden baykal’dan sonra chp’nin başına kimsenin geçmemesini dolayısıyla kapanmasını umut edenlerin sürekli dillendirdiği durum.
  baykal’ı kaseyle alaşağı ettiniz diye ülkeyi muhalefetsiz mi bırakacağınızı sandınız.