şükela:  tümü | bugün
 • tartışılmayacak bir başka gerçek ise bu kaseti bizzat dönemin başbakanı recep tayyip erdoğan'ın servis ettirdiğidir.
 • ‘’normal şartlarda bir bakkal dükkanı bile işletemeyecek.’’

  hayır adam siyasete girmeden önce ssk genel müdürüydü. ve herhangi bir diktatörün akrabası , okul arkadaşı , şoförü olarak değil bileğinin hakkıyla , eğitimi , liyakatıyla oraya geldi. iett’de şoför olsa anlayacağım da .
 • olduysa nolmuş amk? yolsuzluk mu yapmış, ülkenin en mahremini kozmik odasını ne idüğü belirsiz terör örgütlerine peşkeş mi çekmiş? kurmaca belgelere inanıp ülkenin en değerli subaylarını safdışı bırakarak ordunun temeline dinamit mi koymuş? 28 yaşındaki ne idüğü belirsiz adamların önüne domalarak ülkenin şerefini ve itibarını 2 paralık mı etmiş? milyar dolarları mı sıfırlamış?

  bu kaset muhabbeti diğer rezilliklerin yanında bebek osuruğu gibi kalır. sizin yaptığınız, karısını pazarlayıp komşunun çocuğu başı açık geziyor diye laf yapmaya benziyor. rezik köpekler.
 • yav velev ki bakkal bile işletemeyecek adam olsun

  e iett şoförü belediye başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı oldu bu ülkede?

  ben bundan sonra kılıçdardan da tayyipten de bu ülkeye faydalı birşey gelmeyeceğini biliyorum. hepsi kenara çekilmeli.

  sen aynısını diyebiliyor musun akgezen?
 • hileyle, hurdayla seçim kazanmış, yolsuzlukta dünya rekoru kırmış, ülkeyi ona buna peşkeş çekmiş kişilere destek verenler tarafından dile getirilen bir söz.
 • kemal kılıçdaroğlu kaset ile genel başkan olmamıştır, kaset depremi sonrasında genel başkan olmuştur. deniz baykal ile görüşmüş "aday olmayacağım" demiş, buna rağmen aday olmuştu o dönem. chp'nin yedi yılının heba olması böylece başlamış oldu.

  kemal kılıçdaroğlu kaset mevzusundan haberdar mıydı değil miydi bilemem. ama şunu biliyorum; kaset skandalına sebep olan ilişkileri deniz baykal'a zorla yaptırmamıştı, kendi eliyle de servis etmedi bildiğimiz kadarıyla. dolayısıyla meseledeki pozisyonu gayet edilgendir.

  o aday olduğunda aday olmayanlar, öne çıkmayanlar da senelerce car car car konuştu. evet bence de kötü bir lider kemal kılıçdaroğlu, ama onu eleştirip o dönemde öne çıkmayanlar kılıçdaroğlu'ndan bile kötü. chp ile muhalefet yapılamayacağının acı örneği gibi şu görünen tablo.
 • bu başlığı açmaktaki amaç ne kadar kötü ise, kılıçdaroğlunun kasetle başkan olmasına " olduysa oldu" demek arasında fark yoktur.
  söylüyorum işte her iki tarafta aynı bokun soyu
 • kasetle giden baykal’dan sonra chp’nin başına kimsenin geçmemesini dolayısıyla kapanmasını umut edenlerin sürekli dillendirdiği durum.
  baykal’ı kaseyle alaşağı ettiniz diye ülkeyi muhalefetsiz mi bırakacağınızı sandınız.
 • yanlış, yaptığı medya savaşları ve emin bir şekilde belgelerle insanların siyasi hayatını bitirmesi yoluyla başkan adayı olmuştur. kaset deniz baykal'ın istifasını sağlamıştır. kk'nın başkan olmasını değil.