şükela:  tümü | bugün
  • tartışılmayacak bir başka gerçek ise bu kaseti bizzat dönemin başbakanı recep tayyip erdoğan'ın servis ettirdiğidir.
  • ‘’normal şartlarda bir bakkal dükkanı bile işletemeyecek.’’

hayır adam siyasete girmeden önce ssk genel müdürüydü. ve herhangi bir diktatörün akrabası , okul arkadaşı , şoförü olarak değil bileğinin hakkıyla , eğitimi , liyakatıyla oraya geldi. iett’de şoför olsa anlayacağım da .
  • biri de dememis ki o zaman feto ile akp kavgali degildi
  • yav velev ki bakkal bile işletemeyecek adam olsun

e iett şoförü belediye başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı oldu bu ülkede?

ben bundan sonra kılıçdardan da tayyipten de bu ülkeye faydalı birşey gelmeyeceğini biliyorum. hepsi kenara çekilmeli.

sen aynısını diyebiliyor musun akgezen?
  • hileyle, hurdayla seçim kazanmış, yolsuzlukta dünya rekoru kırmış, ülkeyi ona buna peşkeş çekmiş kişilere destek verenler tarafından dile getirilen bir söz.
  • kemal kılıçdaroğlu kaset ile genel başkan olmamıştır, kaset depremi sonrasında genel başkan olmuştur. deniz baykal ile görüşmüş "aday olmayacağım" demiş, buna rağmen aday olmuştu o dönem. chp'nin yedi yılının heba olması böylece başlamış oldu.

kemal kılıçdaroğlu kaset mevzusundan haberdar mıydı değil miydi bilemem. ama şunu biliyorum; kaset skandalına sebep olan ilişkileri deniz baykal'a zorla yaptırmamıştı, kendi eliyle de servis etmedi bildiğimiz kadarıyla. dolayısıyla meseledeki pozisyonu gayet edilgendir.

o aday olduğunda aday olmayanlar, öne çıkmayanlar da senelerce car car car konuştu. evet bence de kötü bir lider kemal kılıçdaroğlu, ama onu eleştirip o dönemde öne çıkmayanlar kılıçdaroğlu'ndan bile kötü. chp ile muhalefet yapılamayacağının acı örneği gibi şu görünen tablo.
  • bu başlığı açmaktaki amaç ne kadar kötü ise, kılıçdaroğlunun kasetle başkan olmasına " olduysa oldu" demek arasında fark yoktur.
    söylüyorum işte her iki tarafta aynı bokun soyu
  • kasetle giden baykal’dan sonra chp’nin başına kimsenin geçmemesini dolayısıyla kapanmasını umut edenlerin sürekli dillendirdiği durum.
    baykal’ı kaseyle alaşağı ettiniz diye ülkeyi muhalefetsiz mi bırakacağınızı sandınız.
  • yanlış, yaptığı medya savaşları ve emin bir şekilde belgelerle insanların siyasi hayatını bitirmesi yoluyla başkan adayı olmuştur. kaset deniz baykal'ın istifasını sağlamıştır. kk'nın başkan olmasını değil.