şükela:  tümü | bugün
 • dün meclis önünde kendisini yakan işçi ile ilgili olarak, kılıçdaroğlu'nun;

  dün tbmm'de bir kişi üzerine gaz yağı döktü ve ateşe verdi. niye? geçinemiyorum diye. bir gencecik vatandaşımız üzerine akaryakıtı döküyor kibriti vuruyor.gazetelerin birinci sayfasında bile yer almadı. o işçi kardeşime söyleyeyim meclis'e niye geldin? git saray'ın önünde yak. o zaman diyecek ki 'beni çok seviyor kendisini ateşe verdi.'

  şeklindeki yorumu.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…da_sert_aciklama.html
 • yanlış anlaşılabilecek cümle kurmuştur. benim tanıdığım ak medya "kemal kılıçdar işçilere 'kendinizi sarayın önünde yakın' dedi" diye başlık atar.
 • kılıçdaroğlu'nun yorum yaparken kendini yandaş medyaya beğendirmek zorunda olduğunu düşünenleri ortaya çıkarmıştır. sanki adam düzgün konuştuğunda, ki bu konuşmalarının büyük çoğunluğunu oluşturuyor, bahsi geçen medya birebir yayınlıyormuş, hiç çarpıtma olmuyormuş gibi. oldu canım.

  - sayın başkanım şurası biraz sert oldu, akit kulp takar.
  + o zaman şöyle diyelim...
  - yok o da biraz ahaber tarafından çarpıtılır gibi.
  + eeehhh...
 • --- spoiler ---

  cemal canpolat ile canan kaftancıoğlu'nun yarıştığı chp il kongresinde konuşan kılıçdaroğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu. tbmm önünde yaşanan olaya değinen kılıçdaroğlu, "dün tbmm'de bir kişi üzerine gazyağı döktü ve kendisini ateşe verdi. niye? geçinemiyor. 21. yüzyıl türkiyesinden bahsediyoruz. size büyümenin yüzde 11 olduğu türkiye'den söz ediyoruz. gazetelere baktım. 1 sayfada bile yer almadı. neden? korkudan, baskıdan. bunu yaparsak saraydaki zat üzülür mü. o işçi kardeşime söyleyeyim. neden meclise geldin. zaten meclisin fonksiyonu büyük ölçüde bitti. git sarayın önünde yaksana kendini. belki alevini görür ve şöyle yorum yapar; beni çok seviyor kendisini ateşe verdi" şeklinde konuştu.
  --- spoiler ---
 • son derece basiretsiz bir laftır.

  her şeyden önce, bir insana "orada ölme, burada öl." demek... böyle saçma sapan bir beyanata nasıl bir sıfat yakışır bilemedim. basiretsizlik, aptallık, vicdansızlık, seç birini.

  ayrıca, ben bir vatandaş olarak kendimi yandaş medyaya da, akp'lilere de beğendirmek zorunda değilim. "aman akp'li ne tepki verir?" diye düşünmek zorunda olmadığım gibi, zaten umurumda da olmaz. yeri gelir çomar derim, yeri gelir aktrol derim, yeri gelir beyinsiz derim. akp'lilerden oy almak benim işim değil, (sözde) ana muhalefet lideri olarak kılıçdaroğlu'nun işi. bu, yıllardır siyasetin içinde olan, nereden ne gol yiyebileceğini artık bilmesi gereken bir adamın edeceği laf değil arkadaş.
 • kılıçdaroğlu'nun emekci düşmanı ve burjuvazinin uşağı olduğunu gösteren beyan. gaf falan değil bilinçaltının dışa vurumu.

  chp seçmeni artık görmesi gerekiyor. kılıçdaroğlu'nun görevi chp'yi sağcılaştırnak.
 • sözlükteki kemal kılıçdaroğlu düşmanı trollerin yine çarpıttığı yorumdur.