şükela:  tümü | bugün
 • sunucunun: " 'darbe olursa tankın üstüne ilk ben çıkarım.' demiştiniz." sorusuna kılıçdaroğlu'nun verdiği beyin yakan cevap.

  - tank getirselerdi nerde tank?

  https://m.youtube.com/watch?v=q6dw-ucd3po
 • "ulan cidden ben öyle bir şey söyledim mi, söylediysem niye ben hatırlamıyorum" diye düşünürken ağzından böyle bir cevap çıkmış.

  çünkü bu ülkede basın, ne yazmayacağı ve ne söylemeyeceği konusunda özgürdür sadece. eh, bundan mütevellit gelen soruların kafa karıştırması normaldir.
 • beyin yakan değil gayet mantıklı cevap. rte o sırada neredeydi diye soruyor.
  harbi rte neredeydi? var mi sayın devlet büyüğümüzün bir tankın önünde bir görüntüsü. uçağında fıstık mı yiyordu, ne yapıyordu? koskoca ülkeyi facetime mı kurtartı. facetime olmasa ne yapacaktık?
  siz çomarlar o bağırmaktan başka bir espirisi olmayan hitabet gücüne fazla kaptırıyorsunuz kendinizi, fazla coşuyorsunuz, düşünme yeteneğinizi kaybediyorsunuz. bu da sizleri fena halde ikiyüzlü yapıyor. sizlere çomar diyoruz ama çomarlara bile haksızlık ediyoruz.
 • tank getirselerdi ne demek ya. eve sığınacağına sokağa şöyle bir göz atsaydın tankı zaten görürdün.
  bu cevabı mantıklı bulanlara da hayret etmiyor değilim, bu nasıl körü körüne inanmışlıktır. aklınızı kullanmaya hiç mi niyetiniz yok?

  ayrıca bana kemal sunal filmlerini anımsatmış video.
  bkz youtube link
 • şu adamın her söylediğine de mantıklı demeyin be kardeşim. tutturmuşsunuz tayyip nerde tayyip nerde. amk adamin götünde füze patlatmak için darbeye kalkışmışlar siz tayyipi görmedik diyosunuz. adam en azından yurt dışına kaçmamış lan. acaba darbe gecesi kılıçdarı sikleyen kimdi? kılıçdar kimin umrundaydı? hadi tankı mankı siktredin, kılıçdaroğlu o gün ne yaptı? ne tayyip ne kılıçdar.. darbe gecesi bahçeli devlet adamlığını göstermiştir. darbe öncesi dönemde de akşener tayfasına direnerek fetönün yoluna taş koymuştur.
 • ne beklenebilir ki? "tank getirselerdi" diyor ve savunmaya çalışan var, aklınızı ekmek arası mı yediniz?
  hani getirseler tankın önüne çıkacak. biz hakediyoruz, bizi akp-rte yönetmeli ve hatta bize fazla bile geliyor.
 • kemal bey hayatının esprisini yapmış olabilir.
  getirdiniz de çıkmadı mı?
  agpartinin komedilerine maruz kala kala bana gayet mantıklı gelen açıklamadır.
  ve sayın kılışdar sen tanka çıkmadın milleti de indiremezsin.
  "bir tank, bir tanka bütün ceehaapem"
  (başgan iii. kemal, bosworth demograasi bayrami)
 • komik cevap benim hoşuma gitti açıkçası. * yahu biri de demiş ki kılıçdar o gece kimin umurundaydı? hadi belki diğer darbelere yaşınız yetişmiyor diyelim daha önceden hiç mi belgesel falan izlemediniz? bu tarz bir durumda bütün siyasi partilerin genel başkanları ve beyin takımları askerlerce tutuklanmışlar zamanında. çok komiksiniz gerçekten. tek dertleri cumhurbaşkanı olsaydı neden meclisi bombalasınlardı ki? ya da yine tek dertleri cumhurbaşkanı olsaydı sarayı bombalamaları gerekmez miydi? ya da ya da yine tüm dertleri cumhurbaşkanı olsaydı cumhurbaşkanının tüm yaverleri fetocuyken nasıl oldu da bu şahıs bir suikaste kurban gitmedi? hep cevapsız sorular bunlar. cevaplarını herkes biliyor aslında ama galiba bazıları bilmezden geliyorlar hala. öyle olmak zorunda yoksa işin içinden çıkamazlar.
 • bence kılıçdaroğlu soruyu anlamamazlığa veriyor. darbe'ye direnirdim sorusunu eğer tank getirseydiniz üstüne çıkardım olarak tercüme ediyor. herkesi de aptal yerine koyuyor. neticede tank gelmedi üstüne çıkamadım dedikten sonra dümeni kırıyor, tayyip ne yaptı ? tamam ama soru bu değil, soru senin daha önce söylediğin bir duruşu göstermemiş olman, sözünün arkasında durmaman. bu seni tutarsız yapar mı ? bu soruya acemi siyasetçiler gibi tank gelmedi ki üstüne çıkayım yanıtı seni komik duruma düşürür mü ? buna rağmen sırf hayır chp genel başkanını her halukarda savunmalıyız tarafgirliği bu yanıtı kaldırır mı ? partizanın lidere dogmatik bağlılığı muhalefette de aynı akp'deki gibi ise bizden adam olur mu ? sular bir gün durulur mu ?
 • erdoğan'ın en ufak dil sürçmesinde bile ortalığı ayağa kaldırıp böyle saçma sapan bir cevabı normal karşılamak da ilginç. adam cevap veremiyor tank getirselerdi diyor.

  havaalanından çıkarken önündeki onlarca tankı görmediyse demek ki...