şükela:  tümü | bugün
 • ben anlamıyorum arkadaşım. hadi hepimiz yapıyoruz gerek etek traşı, gerek koltukaltı, gerek omuzdaki sırttaki kıllar bazen parmaklarda çirkin gözüküyor diye tam parmakların üstünde çıkan kıllar.. yanlış anlama ha, jilet falan değil bazen traş makinası bazen trimmer bazen makas kadar masum. böyle çaktırmadan üstten üstten kısaltıyorum ordaki kılları. ama şerefsizin evladı nasıl da anlıyor kestiğimi hemen uzamaya başlıyor. lan ne zaman gördün, deriye mi değdim, kıl dökücü krem mi sürdüm ki dellendin gıpraştın? it oğlu it... sen farkında bile değilken sağa sola yatıkken üstten inceden kestim seni. lan uzamıyodun ki daha önce... sabitlenmiştin sen? nerden gördün de yine uzuyorsun..
  köke yaptığı baskı hafifledi de mi uzamaya karar verdi... anlamıyorum arkadaşım.
 • bilim adamlarını yeni ürün geliştirmek konusunda ilham verecek dahiyane tespit
 • bilim tarafından yalanlanmaktadır. son zamanlarda okuduğum ilgili yazılar "kesilince gür çıkar" ve "daha çabuk uzar" diye bir şey yok olmadığını söylüyorlar üstüne basa basa. gerisini bilmem.
 • ağacın budandığını anlayıp uzaması gibi birşey diyeceğim, ama ağaç bildiğin canlı hücre; keratin öyle değil.

  şu anda ister istemez semavi dinlere bir yakınlaşma oldu. kuleûzü... bilemedim.
 • elimizde bir hortum ve basınçlı suyumuz var. hortumu tuttuğumuzda basınçdan dolayı düz duruyor. ama hortumu salıp uzattıkça, o basınç hortum ve içindeki suyun ağırlığını karşılayamamaya başlıyor ve hortum eğiliyor.

  anladın değil mi, saçlar da uzadıkça bünye besleyemiyor, kısalınca da malzeme bol geliyor, allah ne verdiyse uzuyor.
 • -- einstein mode on --

  kılın kesilse de kesilmese de uzuyor olması nedeniyle geçersiz olan önermedir. uzadıklarında ara ara kopan, dökülen kıllar sebebiyle zaman geçtikçe uzama hızı düşer. çünkü normal olarak 10 aydır uzayan bir kılın bu süre içinde düşme, kopma ihtimali 3 gündür uzayan kılın bu 3 gün içinde başına aynı şeyin gelmesi ihtimalinden daha yüksektir. bu sebeple de yeni kesilmiş bir gurup kılın uzama hızı daha yüksek gibi görünür. aynı sebepten yeni kesilen saç da daha gür çıkıyor gibi durur.

  -- einstein mode off --

  zöge: bunu eksileyenlere ayrıca zeka ödülü vermek lazım. asıl einstein onlardır. *
 • bilimsel açıklamasını merakla beklediğim hede.
 • allah'ın bir hikmetidir. fazla hikmetine şey yapmamak lazım.