şükela:  tümü | bugün
 • bu yangın merdivenleri sadece teftiş olduğunda "yangın merdivenimiz var" demek için dikilir bütün binalara. yurt gibi yerlerde kilit vurulmasının sebebiyse çocuklar sigara içmesin yurttan kaçmasın gibi komik sebeplerdir. hayat kurtarması gereken merdivenler demir yığınına dönüşür bu kontrol manyaklığı ve beyinsizlik yüzünden.

  şimdi resmi açıklama bekleniyor adana'daki yurtta çocuklar neden yangın merdiveninden kaçmadı da çatıya gitti diye. sonra cenazelerde herkes mukadderat kader diye teskin edecek çocukların ailelerini. şimdiden iha muhabirleri resmi açıklamayı beklemek lazım diyor gözlerinin önündeki olay yerini anlayabilmek için.

  12 çocuk öldü. 12 çocuk o yangın merdivenlerinin kapısı kitli diye öldü.

  edit: 11 çocuk ve bir görevlinin hayatını kaybettiği olay.
  söz konusu yangın merdiveni: http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40292129?p=2
  söz konusu olayla ilgili yapılan ilk açıklama: http://www.hurriyet.com.tr/…n-ilk-aciklama-40292190
 • çocuklar yaramazlık yapmasın diye kilitlemişlerdir...
 • merdivenle ilgisi yoktur...

  fıtrat bu, karşı koyamazsınız.
 • çocuklar kaçmasın diye kilitlemişlerdir ve evet, kaçamamışlar.
 • teftişlerin sadece prosedür oldugunu göstermiştir.
 • of of of televizyon yok, diziye dalmışım aha ki yen'i gördüm içim yandı içim. merdiveniniz ananızın amına girsin 12 çocuk bu yüzden mi öldü gerçekten?
  lanet olsun bu nasıl bir ülke oldu burası diyeceğim de, biz lisedeyken de kilitliydi o anasını siktiğimin merdiveni.
  allah kahretsin ne ucuza yaşıyoruz arkadaş.
  insanların dünyanın diğer tarafındaki yaşam standartlarına bak, bi de bizim bu siktiğimin çomaristandaki yaşantımıza bak!

  yangın merdivenini kilitlemek ney arkadaş? bu nasıl bir mallıktır yarabbi ölücem gece gece sinirden, bok var açtım sözlüğü yaa!
 • aileleri farklı girişimlerle susturulup, cinayetleri bir şekilde kapatılacak çocuklardır.

  allah rahmet eylesin.
 • fetö yurtlarında yangın merdivenleri kilitli diye bas bas bağırıp haber yaptıranların yönettiği ülkede ölmüş, daha doğrusu öldürülmüş 12 can. ne desek boş.
 • bu anasını siktiğimin memleketinde insan hayatının, özellikle de çocuk hayatların zerre kıymeti olmadığını gözümüze sokmuştur. biz niçin böyleyiz hiç anlamıyorum. havasında, suyunda bir bok var bu ülkenin. bir tane puştun aklınca çocukların "şımarıklık" yapmasına izin vermemek adına yediği bokun sonucu gencecik insanların ölümüyle sonuçlanıyor. neresinden tutsan elinde kalıyor artık. bu kadar ucuz olmamalı bu hayatlar. yazık, günah.