şükela:  tümü | bugün
 • kalabalık gruplar tarafından en popüler ve en eğlenceli bulunan dart oyunudur. değişik oynama şekilleri vardır ama ana hatları ile oyun şu şekilde oynanır:

  başlangıçta her oyuncu, bir numara belirlemek için dart tahtasına birer "bad-handed" (normal hayatta sağ elini kullananlar* sol elleri ile, sol ellerini kullananlar* da sağ elleri ile) atış yaparlar. oyuncu, daha önceden bir başkası tarafından vurulan bir rakamı vuracak olursa ya da karavana bir atış gerçekleştirir ise atışı tekrarlar. (bir başka oyuncunun vurduğu rakamın bitişiğinde bulunan bir rakamı vurmamak iyi bir taktiktir) söz konusu rakamlar belirlendikten sonra oyuncular, öncelikle aralarında belirledikleri miktarda can hakkı kazanmak için atış yapmaya başlarlar ve bu sayı genellikle 5'tir.

  oyuncular, sırayla belirledikleri rakama atış yapmaya çalışarak oyuna başlarlar ve her isabetli atış sahibine 1 adet can kazandırır. rakama ait "double" puan dilimine isabet eden her atış oyuncuya 2, "treble*" dilime isabet eden her atış oyuncuya 3 adet can kazandırır. oyuncu 5 can hakkı kazanır kazanmaz, "killer"* ünvanını kazanır ve başka bir oyuncu tarafından 1 ya da 1'den fazla canı öldürülene dek "killer" olarak oyuna devam eder. bir oyuncunun "killer" olabilmesi için tamı tamına 5 can alması gerekir. eğer kazanılan can adeti toplamda 5'in üzerine çıkacak olursa, fazla canlar dezavantaja dönüşür ve bu sayı toplam can sayısından düşülür. diyelim ki oyuncunun 4 adet canı var ve başarılı bir "treble" atışla 3 adet can daha kazandı. bu durumda kazanılan 3 adet can önce eldeki can sayısı olan 4 ile toplanır: dört artı üç eşittir 7* artan rakam hesaplanır ki o rakam, hım hım hım, yedi eksi beş eşittir ikiiii, evet 2 oluyor bu durumda* ve son olarak bu 2'yi limit candan çıkarıyoruz; 5 eksi 2 eşittir 3 ve sonuç olarak 3 adet canla kalakalıyor oyuncu ve artık "killer"lık için oynamaya başlıyor tekrar.

  "killer" haline geldikten sonra oyuncuların amacı diğer oyunculardan herhangi birine* ait olan rakama eşdeğer puan dilimini vurmaktır. "killer"ların her başarılı atışı, kurban oyuncunun toplam can adetinden (oyuncular tarafından önceden kararlaştırılan belli bir miktarda) can götürür. can sayısı sıfırın altına düşen oyuncu, oyundan çıkarılır. örneğin; oyunculardan birinin 1 adet canı kalmış ve "killer" o oyuncuya ait rakama eşdeğer dilime isabet eden bir atış yapmışsa, kurban oyuncunun canı -1 olur ve oyundan elenir.

  oyunda elenmeden sona kalan oyuncu, oyunu kazanır*.
  (bkz: dart)
 • ing. muhtesem, sahane, yikiliyo.
  (bkz: dynamite)
 • ayrica george michael yorumu da mevcuttur. papa was a rolling stone ile bir medley yapilmis hali "ladies and gentlemen the best of george michael" albumunde ikinci cd'de bulunmaktadir

  baska bir anlamina verilecek ornek: killer rack (bkz: karen walker)
 • insanların genelde piyasasına, pazarına hükmeden bir ürünün sonunu getireceğini düşündükleri yeni bir ürüne taktıkları son ek, sonunu getirici*...

  (bkz: iphone killer)
  (bkz: ipod killer)
  (bkz: facebook killer)
  (bkz: google killer)
  (bkz: intel killer)
 • 1971 tarihli ilk alice cooper albumu ve aynı albumdeki kapanıs sarkisi.dead babies, yeah, yeah, yeah albumde dikkat ceken sarkilar.

  what did i do to deserve such a fate
  i didn't really want to get
  involved in this thing
  someone handed me this gun and i
  i gave it everything
  yeah, i gave it everything

  i came into this life
  looked all around
  i saw just what i liked
  and took what i found
  nothing came easy
  nothing came free
  nothing came at all until they
  came after me

  yeah-hey, yeah

  (whispering)
  i didn't really want to get
  involved in this thing
  someone handed me this gun and i
  i gave it everything
  yeah, i gave it everything
  i gave it everything (sigh)
 • naughty boy gibi güzel bir şarkıya sahip grup.
 • her fitnıs şeyinde bu namlı bir alet bulunur; olmazsa olmazdır. yeni başlayanlara korku salar, tabağında yemek bırakan çocuklara iğne yapar. nesnesi hiçbir zaman belirtilmez çünkü. (bkz: göbek killer)
 • speed mechanics for lead guitar daki zor egzersizlerden biri..parmaklariniz yorulursa*,sakin calmayi kesmeyin,1sn durup parmaklarinizi sallayip devam edin.cok gelistirir.
 • (bkz: killer queen)
  (bkz: queen)
 • (bkz: serial killer)