şükela:  tümü | bugün
 • giorgos lanthimos ustadın yeni film projesi.
  filmde colin farrell ve nichole kidman oynayacak.
  psikolojik gerilim türünde olacak filmde yine fantastik öğeler olacak
  nichole kidman ablamız bir cerrahı canlandıracak.
  koca rolünde colin farrell izleyeceğiz.

  boş kaset çıkar yine izlerim lanthimos
 • söylence versiyonlarından birince avcı orion' un yaptığı ve canına mal olan eylem.

  orion' un hikayesi bir yok etme planının içinde başlar.

  zeus, poseidon ve hermes dünyayı yok etmelerini engelleyecek karakterde bir insan olup olmadığını araştırırken, yaşlı bir çiftçinin evine gider. çiftçi eşini kaybetmiş, ona verdiği sözle bir daha evlenmemiş ancak ömrü boyunca bir oğul sahibi olmayı dilemiştir. tanrı olduklarını bilmediği misafirleri için sofra kurar ancak yoksuldur ve yemekler tanrısal iştahı doyurmaya yetmez. çiftçi ahırdaki tek ve fazla cılız ineğini kesip tanrılara ikram eder. tanrılar ise dileğini öğrenince ona ineğin postunu tarlaya gömmesini söyler. yemekten sonra gidip postu üstüne işeyerek sularlar. kısa zamanda topraktan bir erkek çocuk yeşermeye başlar. çiftçi çocuğun adını orion koyar. fakat ilahi ürenin etkisi olsa gerek, boyu sürekli uzar. bir gün tanrı dağındakiler orion' un bulutlar arasında gezen başını görüp zeus' a söyler ve zeus bir kere daha işeyerek çocuğun büyümesini durdurur.

  eylem kısmına gelirsek, orion avcılıkla geçinmekte ve gün geçtikçe ünü artmaktadır. birtakım maceralardan sonra, artemis' in kutsal geyiklerinden birini vurur. artemis orion' a aşık olduğu onu vurmak zorundadır. orion' a ufka dek koşmasını, okunu o ufuktayken atacağını söyler. ancak artemis' in okları hedefi asla şaşırmaz.

  orion' un içinde olduğu tehlikeyi gören eos - şafak tanrıçası ( yanlış hatırlamıyorsam homer ilyada' da onu 18 farklı sıfatla anar ) zeus' a yalvarır ve zeus orion' un ölü bedenini gökyüzüne fırlatıp avcı takım yıldızına çevirir.
 • --- spoiler ---

  film sirasinda istemsizce dizleri kontrol ediyorsunuz
  --- spoiler ---
 • baya baya başyapıt.

  lanthimos her filminde vites yükseltiyor. hatta çıtayı öyle yükseğe koydu ki, bir süre sonra sektörde yalnız kalacak.

  bir de şu tarafından bakıyorum, adam iki filmde colin farrell gibi bir zibidiyi adam etti. umarım daha çok film çekerler.