• bir ömür boyu kilo verememekten şikayet edenlerin asla anlayamayacağı kavram.
  • kilo verememek gibi bi problemi olan binsan olarak en özendiğim şey de bu heaa... allaam nasip et be. valla. ben de bi kere şöyle şöbiyetleri lüpletirken "ay şekerim ne yapsam kilo alamıyorum" diyim. cılızlığımla insanların sinirini bozayım. yok ama olmuyo. su içsem yarıyo tayfasındanım ben.
  • kesinlikle fazla yemek yiyerek aşılamayacak problem. insan vucut tipleri 3 temel grupta toplanmıştır kilo alamayan tipe ise ektomorf vucut tipi denir. bu insanların vucutları yağ biriktirmez ve kas yapıp irileşmek konusunda ise pek de hevesli değillerdir. kısaca kendi kendine bir ilerleme olmaz. kilo alma ise ancak vucudun kas kütlesini arttırmak yolu ile sağlıklı olarak gerçekleştirilebilir. diğer tüm yöntemler vucudunuzda aşırı yağ birikmesi veya su tutması şeklinde olacaktır ki bunlar çok sağlıksızdır ilerki yaşlarda çok ciddi sorunlar olarak size geri döner. kilo almanın kısa ve sağlıklı yolu fitness türü sporlar ve ağırlık eğzersizleri ile birlikte protein diyetleri yapmaktır.
  • galiba bu bir sorun, yani şu yaşıma(28) dek pek sallamamıştım bu durumu ama "çok zayıfsın" diyen karşı cins bunu bir sorun olarak görmemi sağladı, ibneler.

muhteşem, harika, mikemmel ve kusursuz türk kızlarımıza göre "bodur, cüce" diyecekleri bir boydayım, hemen vereyim ölçüyü : 1.65, kilom da 60, boğa burcuyum ve hayvansı yemek yerim, ekmeği eksik etmem, bilimum tatlılarla sevişirim, hamurişi dediğiniz şey benim tutkum ama gel gör ki bunlara rağmen hala 60 kiloyum, zayıfsın diyenlere "ya zaten boyum kısa, ne alaka lan?" diyorum ama olmuyor sanırım, kilo alsam saçma sapan bir şeye dönüşeceğim görüntü konusunda, öyle hatunlar gibi bodur tavuk her daim piliç diye bir tabir yok biz erkeklerde, ficüt olarak bir alfa erkeği olmasam da kafa olarak alfayım, böyle kurtarıyoruz.

küçükken doktora götürmüşler beni "bunu biz yaptık ama ne lan bu böyle, kilo almaz, boyu uzamaz" diye, doktor benimle ortak beslenen canlılar harici bir problem bulamamıştı o zamanlar, zaten aileme bakıyorum, hiç öyle uzun boylu insanlar değil, bir kere dna'dan kaybetmişiz, velhasıl almaya kalksam alamıyorum kilo, hayatımdaki en büyük istikrar 60 kiloda kalmak olacak sanırım, o değil de hatun bir okşamaya kalksa, bitiyor vücut, o kötü bak, elini gezdiremiyor, yok çünkü vücut, bitiyor direkt, asdkjsakjsd, bu arada kilo veremeyenler yanlış anlamasın, alamamak da problem, size hiç sevgiliniz "ya kolundan tutayım dedim, kol yok:/" dedi mi? demesin, hoş olmuyor.

ya da ben hastayım amk, öleceğim yakında, ya da ektomorf vücuttur bu, belki de bağırsak kurtları koloni kurdu içeride, isyan yakındır, başka bir şey gelmiyor aklıma.
  • benim yıllardır en havalı problemimdir. allah eksikliğini göstermesin.
  • diyetisyen arkadaşın tavsiyesini paylaşmak istiyorum..
    -bir bardak süt
    -orta boy muz
    -iki kaşık bal
    -5-6 adet bebe bisküvisi
    -10 adet fındık
    mikserden geçirip saat 21 de içiyorsunuz.gün içinde kuru incir kuru kaysı tüketiyorsunuz.kesin kilo aldırıyormuş.20 gündür uyguluyorum sadece 1,5 kilo alabildim :(
  • son on yıldır kilom hep sabit, 72-73 civarı seyrediyor. son yıl biraz kastım. işler, toplantılar şudur budur derken yedim allah yedim (günde 5+ öğün). oldum mu 74! dedim tamam, 74-75 aralığı iyidir. ardından yeme konusunda normal düzenime devam ettim (3+ öğün).

tâ ki babamın nereden aldığı belli olmayan balığı yiyene kadar. evet, geçenlerde bir akşam babamda balık yedim, kendisi pişirdi allah razı olsun (kendisi tutmuş da olabilir). ertesi sabahında da arkadaşımdaydım. aynı sabah bir anda bir baş dönmesi, soğuk terleme, hafif ateş ve ardından kusma + ishal geldi. evet gıda zehirlenmesi, hem de balıktan...

iki saat tuvalette kaldım, vücudumun içinde ne varsa çıktı. mide ve bağırsağı geçtim, akciğerimdeki mukus, pankreas karaciğer bölgesindeki safra, ne varsa kanalizasyona karıştı.

artık temizdim. tüm günahlarımdan arınmıştım. ve ertesi gün tartıldığımda 70 kiloydum.

kilo probleminiz varsa, bayat balık yiyin ve tüm dertlerinizle vedalaşın.
  • her ama her giydiğinizin belinizden düşmesi, zayıf bünye, vitaminlere mahkum bi hayat, üzerinize doğru dürüst bişey bulamamakla sonuçlanır bu olay.insanlara anlatınca ay hadi ordan hoşuna gidiyodur belinden düşmesi giysilerin tepkisini almak da sinir bozucu bonus puan olarak hanelerimize yazılır
  • anne mod on;

- evlenince geçer

anne mod off;
  • psikoloji bozan durum. ciddi ciddi bozar. küçüklüğünüzden beri böyleyseniz artık bi süre sonra "aa ne kadar zayıfsın, aa glee kilo mu verdin yine.. bak kızımız hala zayıf.." tepkilerini verenleri büyük küçük, tanıdık tanımadık demeden dövesiniz geliyor. kendinizi rahatlıkla başka gezegenden gelmişsiniz gibi hissettiriyorlar.

tatilde biraz dinlenmişsin, uyumuşsun, erken kalkmamışsın...nolmuş? bi kaç kilo almışsın. gelmişsin güzel, karışık ve pis şehrine onlar anında gitmiş. heh. kur bu cümleyi bakalım su içsem yarıyor şekerim grubuna...

iki gün, iki öğünü atla...noldu? heh zayıfladık dimi. sonra başlayalım çok çok çok yemeye. normal(!) kilomuza döndük. ee? fazlası? "aa ne kadar şanslısın şekerim." dimi.

ebeveynler kendi gençliklerine bakmadan sizi suçlarsa, işte o zaman delirirsiniz. "sülalem obez, bi ben böyle zayıfım sanki."

bi kısım, kilo alamayanların bozulan moralini yerine getirir. bak manken gibisin, herkes senin gibi olmaya çalışıyor, sakın takma, ilerde zaten alırsın..diyerek. ah şimdi noldu? biraz morallendik sanki. aslında güzel böylesi ya, moduna da girdik birazcık. nasıl olsa sağlıksız beslenmiyoruz da..

sözün özü, çevrenin tepkisine göre çok feci moral bozan durumdur. du bakalım. kilo alırsam haber vericem.
hesabın var mı? giriş yap