şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ben hep 50 liralık kilo aldığımdan beni etkilemeyen pahalı olma hedesi.
  • kilo almak, karbonhidrat depolamak demek, o da bir nevi ekmek yemek, ekmek ve makarna uygun fiyatlı olduğu için aslında kilo almak pahalı bir iş değildir.
  • katılmadığım önerme.

bence kilo almak da ucuz, kilo vermek de. fakat sağlıklı bir şekilde beslenmek acayip pahalı. nitelikli protein arıyorum, yok arkadaş yok. alabildiğim en nitelikli protein bim'in yarım kilosunu 15 liraya sattığı kıyma; onda da bir sıkıntı var gibi geliyor. memlekette babamın aldığı kıymadan çok farklı geliyor. ön yargıyla yaklaşıyor olabilir miyim, diye düşünüyorum ama bir bokluk olduğu aşikâr.

organik yumurta desen pahalı. kötü kalite yumurtalar bile eskiye nazaran pahalı.

peyniri, sütü desen hiçbiri sağlıklı değil; annem köylüden kola şişesine doldurulmuş süt alır, onunla yoğurt yapardı, o sağlıklı mesela ama bende de ne o kadar zaman ne de o kadar yetenek var. hazıra hayvan gibi alışmışız.

canan hanımefendi hazretlerinin buyurduğu gibi paketlenmiş hiçbir şey sağlıklı değil kanımca. paketlenmemiş, taptaze, sağlıklı bir ürüne kavuşmak da genellikle pahalı. hele hayvansal proteinler çok daha pahalı.

kilo almanın birçok ucuz yolu var. günde bir paket makarna yiyerek obez olabilirsiniz mesela. bim'de makarna 95 kuruş.