şükela:  tümü | bugün
 • 15-16 yaşlarındayken en çok gayret ettiğim, zayıf olmak ve çekici görünmemekten dolayı içine düştüğüm durum.
  günde 4-5 ekmek yiyor, kimsenin yemediği kadar çok yemek tüketiyor ve ona rağmen de sopa gibi dümdüz, endamsız ve çelimsiz duruyorsanız kilo almak hayatın en büyük lütfu gibi geliyor. şimdi ise, yiyip yiyip kilo almayan kızın metabolizmasını gıptayla hatırlıyorum.
 • bunu yapmasi gereken insanlar var gercekten. nasil birseydir bilinmez. bizim gibi bogazina duskunler icin nimet gibi geliyor ama adam yediginden bi keyif almiyor ki yiyemiyor herhalde, o da kotu. simdi bana da deseler kilo alman lazim da gitsem yesem pasta borek ne varsa ne guzel olurdu off offf.
 • zor olan eylem. hele ki adam gibi yiyip de gerçekleşmiyorrsa gerçekten durum çok kötü. sanırım çok sıçmakla ilgili günde 2-3 kere sıçarsa insan olacağı bu. nerden mi biliyorum? kendimden biliyorum. yıllardır başaramadığım birşey varsa işte budur. gayet çok yiyorum, kalorili besinler tüketiyorum ama işte sorunum dediğim gibi bi sabah uyanınca eğer evdeysem akşam üstü yemek öncesi vegece yatmadan hemen önce çatır çatır. gerçi bu durumdan şikayetçi de değilim. zayıf olmak ve istediğim kadar yemek yiyip, çatır çatır sıçabilmek güzel şey.
 • son 10 yildir hep denedigim ama bir kac kilo disinda becderemedigim bir olay. 1.75 boya 65 kilo az. adonislerim ortada ama.

  ciddi anlamda sporla beraber yapinca biraz daha sekilli gorunse de vucut giydigi seyleri yakistiramamasi bakimindan kotu bi durum. dombili olmaktan iyidir yine de...
 • kesinlikle fast food yiyerek yapılmaması gereken eylem.. kilo almak da, vermek gibi doktorlara danışılarak ve onların tavsiyelerine uyarak yapılmalıdır..

  kilo almak var, 30 kilo alıp vücudun yağ oranının %40'a çıkması var..
 • kilo vermeye calismaktan cok ama cok daha zevkli oldugunu dusundugum eylem...
 • bir süre sonra kontrolden çıkan olay.

  2 sene öncesine kadar 56 kilo olan şahsım yaklaşık 1 yılda 23-27 kilo yükselmiş ve dombili taocu'ya dönmüştür.

  bu kadar kısa sürede almak istiyorsanız pizza-bira ikilisine başlayınız.
 • ofiste kilo almaya çalışanlar yemeğin üstüne 2 bardak su içiyor. bana işe yaramaz gibi geldi.
 • bir adet öss stresi tavsiye edilir. protein tozları içen arkadaş bile kilolarından şikayet eder oldu.
 • buna duyulan ihtiyaç yapısaldır, bazı insanlar için kilo vermek neyse bazıları içinde almak odur. şahsen ben yemek yemekten nefret ederim, strese girdiğimde ise ilk yaptığım şey yemeden içmeden kesilmek olur. bu yapıda olan insanlara tavsiyem gittikleri her yerde her an ne yesemki diye düşünmeye kendilerini telkin etmeleridir- kilo almak istiyorlarsa tabi. ha bide göbek çıkıyor bi anda 20 kilo alınca söylemedi demeyin. sonra verince kaslardan veriyosunuz göbek aynı yerinde kalıyor. tabi bu kısım erkekler için geçerli bağyanlarda da göt büyüyor ve geri küçülmüyor zannedersem tam emin değilim.