şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bildiğin "makarnayı az yi" eksenli diyet merkezlerinin diyete diyet dememek için bulduğu çözüm, yeni nesil politically correct pırıl pırıl tanım. kilonuzu aşağı kontrol ediyorlarmış, zayıflatmıyorlarmış. saç tasarım merkezi var bir de buna benzer, bildiğin berber o da.
  edit: kasaplar da et galerisi olmuş biz yokken.
 • aksi durumlarda hastalık***** kaçınılmazdır.
 • kilo verdikten sonra asıl zor ve stres yaratan şey.

  arkadaş ben 28 yıl boyunca öküz gibi yedim, boğazıma da düşkünüm, yemek yemeyi de çok seviyorum kilom da bu yememe rağmen çok aşırı değildi son seneye kadar. son sene şişmanlıyorum lan dedim ve diyet yaptım spor yaptım verdim fazla kilolarımı.

  şimdi ne olacak?

  spor yapıyorum yine ama yemek yerken kötü hissediyorum. kebapları, burgerleri yiyemiyorum. yani kafam hep ''acaba kilo alır mıyım bunu yesem'' olayına takılıyor. sonucunda da ızgara yiyorum. mesela tatlıya bayılırım ama aylardır adam gibi tatlı yemedim. üzülüyorum

  ben yine eskisi gibi yemek yesem spor yapsam bunun yanında kilomu muhafaza edebilir miyim? yoksa hayat boyu böyle dikkat edip sıkıntı mı çekeceğim.
 • 111 kilodan, 78 kiloya düşünce zihnimi kurcalamaya başlayan hede.
 • hayatım boyunca bir türlü beceremediğim şeydir. sürekli kilo verip 2-3 yıl içinde geri alıyorum. sonra bir süre daha yuvarlanıyorum ve tekrar diyete başlıyorum.

  bu sefer ilk defa diyete değil sağlıklı yaşamaya başladım. spor, beslenme falan derken 8 kilo kadar da verdim. şu an tıkandım, bunaldım. arada kaçamak yapmaktan kendimi alamıyorum.

  beni en çok zorlayan şey tatlı yiyememek. bazen gece rüyamda pasta yiyorum, keşküle kaşık atıyorum, baklavanın arasına dondurma koyuyorum. işin kötüsü şekeri bıraktıktan sonra yediğimde tadı da kötü gelmeye başladı. ama hayalimdeki tatlı tadı asla silinmiyor. zihnimden tatlı aşkını nasıl silerim hiç bilmiyorum.

  70 yaşında rakımı alıp karşıma sufle fotoğrafı koyup ağlayarak içerim diye korkuyorum. yediğimde ben senin fotoğrafına aşığım allahsız tadın o kadar güzel değil diye ağlayasım geliyor.
 • formülü: dilediğini ye ama haftanın en az 3-4 günü mümkünse 5-6 gün 1 saat tempolu yürü.
 • (bkz: tek ogun)