• yok derdi paraymış, sevmiyormuş, orospu çocuğuymuş, riyakarmış, iğrençmiş, kezbanmış. ekşi sözlük timi yine yerin dibine sokacak birilerini bulmuş, ne güzel.

kız netten kişiliğini beğenmiş, ilk görüşünde de çok kolayken kilosunu ayrılık sebebi yapmamış. sonradan da ilişki ilerleyince kilo vermesini istemiş, çok normal. emin olun o adam o kiloları verir ve buna vesile olan o kızın da değerini bilmeyip ona tekmeyi basar.

hiçbir insan ilk görüşte 140 kiloluk bir erkeğe/kadına aşık olmaz. kim kimi kandırıyor burada anlamadım? türk kızlarının çantasında su taşımasına, makyaj yapmasına, kilosuna, tırnağına, kol kılına/tüyüne, ojesiz sandalet giymesine, kısa bacağına, küçük göğsüne, kalçasının şekline, boyuna, burnuna, oturuşuna, kalkışına, konuşmasına, sıçmasına... aklıma gelmeyen yüzlerce özelliğine demedik laf bırakmayan yurdumuzun göşü kıllı rus meraklısı delikanlıları tarafından yerin dibine sokulmuş, sevgilisinin kilo vermesini istediği hatta buna zorladığı için.

riyakarlık kesinlikle var, ama yanlış tarafta aranıyor orası ayrı.
  • şişko arkadaşın fakir olduğu sonucuna vardığım über ültimatom. bence bırak o kevaşeyi kardeşim. olmaz böyle tiplerle.

not: zengin değilim. şişko olabilirim. lan?! tülay? sen misin?
  • - bitti bile. ciao!

şeklinde bitmesi gereken konuşma.

son iki sene içinde sevgilimle birlikte o sigarayı bırakmaktan bense antidepresandan dolayı bir hayli kilo aldık. sağlığımızla ilgili endişelerimiz var. bizde genelde kilo verme muhabbeti "birlikte vermeliyiz", "hadi rocky" falan gaza getirici şekilde gerçekleşiyor. kilodan dolayı ikimiz de birbirimizi terk etmeyi düşünmedik. düşünsene dünyanın bokunu çekip birbirimizi bulmuşuz kilodan ayrılıyoruz. şaka gibi.
  • şişko bir insan olarak, aynaya bakmaktan tiksinen biri olarak yazıyorum (10 kilocuk kaldı sonra bakarız*) ona göre yorumlayın.

bu durumun bir kaç ucu var efenim. biri keyfi durum, biri hastalık, ilaç kullanımı vs. gibi durumlar, sonuncu da zaten ilişkiye başlarken kilolu olan insan faktörü. 100 kiloluk insanla çıkmaya başladıktan sonra kilo ver demeyin bak o çok saçma olur. ben birinci bölümden konuşucam.

diyelim ki sevgili kişisini ilk tanıdığınız zamanlarda bakımlı, güzel ve fit bir durumda. onu bu haliyle seviyorsunuz ve bir ilişkiye başlıyorsunuz. fakat o da ne?

ilişki süresi uzadıkça ve karşımızdaki insan kendisini güvende hissetmeye başladıkça, o kendisine bakan fit insan, bir anda oturduğu masa başında paket paket cipsleri püskevitleri yiye yiye genişlemeye başlıyor, biraz sebze yiyeyim demiyor, çikolatanın rulokatın gözüne vuruyor ve hiç hareket etmeye niyeti yokmuş gibi görünüyor.

şimdi, bakın burası çok önemli; yapısal refo..* şaka şaka, avını ele geçirmeden önce narin, özenli, bakımlı görünen ve "sizin o halini görüp aşık olduğunuz" insan bir anda farklı bir şeye dönüştü. ee noldu hacı? fiziğine vurulduğun, karizmatik/taş gibi insan dediğin, karnı dümdüz olan ajan kılıklı sevgili gitmiş, yerine çikolata yemekten alnını sivilceler basmış, sürekli terleyip nefes nefese kalan, göbeğine çay bardağı koyup tv izleyen bi tip gelmiş. (erkek kadın ayırmıyorum bak). şimdi sizi sigorta olarak gören bu tipe "kilo vermeni istiyorum çünkü ben seni böyle tanımadım." dediğiniz zaman şekilci, cinsiyetçi, taocu, fetöcü, gezici, gomunis, mandacı oluyorsunuz öyle mi? sikerler. şimdi meriçler feminaziler toplanıp "insanı insan olduğu için sevmeliyiz" diye kafa sikmesinler. yok öyle bir dünya, kodumun feminazileri size sesleniyorum: kaç tanenizin 120 kiloluk sevgilisi var? kodumun meriçleri siz niye 50 kiloluk kızların götünü yalıyosunuz da lisedeki herkesi tanıyan hafif kilolu merve'nin kankası olmuyosunuz? siktirin gidin biraz evrimsel biyoloji okuyun, şişman bir erkeğin veya bir kadının neden diğer insanlar tarafından hor görüldüğünü anlayın.

"ben çok şişkoyum, çok alındım, kırdın beni gaddemit" tripli mesajlar atmayın. oradaki yazıları kendime duyduğum kin yüzünden yazdım. götünüz göbeğiniz umurumda değil.

edit: bazı düzeltmeler.
  • biraz önce aynı tepkiyi alıp sözlükte bu başlığı görmemle dumurlardan dumurlara sokulmama neden olan söz.
  • bencilce bi söz. kız, yanında olsa çocuğun, ona diyet falan yazsa seviyo dicem de kızın derdi sadece sevgilisinden dolayı rezil olmamak. çocuğun sağlığı falan da önemli değil. 3 ayda 21 kiloya yetmez diyo o hızda kilo vermeyi çok sağlıklı bir şey sanıyo herhalde. kız, çocuğu öldürmek istiyo bence. çocuk kızdan kurtulsa kendisi için daha iyi olur.
  • sevdiğimiz, birlikte olduğumuz, hoşlandığımız kişinin sağlıklı olması ve hoş görünmesi hepimizin tercih ettiği bir şey, yalan yok. fakat partnerine "kilo ver, senden ayrılırım" demek çok çirkin ve aşağılayıcı. sana da o zaman "sigarayı bırak, bok gibi kokuyorsun. dişlerin iğrenç gözüküyor" gibi karşılıklar doğuruyor. iki taraf için de baskı ilişkide hiçbir işe yaramaz ve zamanla ilişkiyi tüketir.
    sevdiklerinize, değer verdiğiniz kişilere karşı nazik olun baylar ve bayanlar. nezaket önemli. her şeyin bir üslubu, bir adabı var.
    ne demek "kilo ver senden ayrılırım." öküz.
  • ciddiye alinmasi gereken tehdit. sagliginiz icin derhal 80 kilo verin: adami sutlayin. hemen hafifliyor insan.
  • sevgiye aşka baksana a.q dedirten olaydır. hep çok seviyorum ölüyorum hayatım daki tek erkek o olsun istiyorum diyo diğer yandan da diğer erkeklerle kıyaslayınca çok iri yüzüne bakamıyorum diyo la bu nasıl bi kevaşeliktir anlamak mümkün değil insan sevdiğinin yüzüne bakamaz ise ona nasıl aşığım der ki.
  • yıl olmuş 2018 kilonun hala kendine saygıyla alakalı olduğunu zanneden mallar var. obezite sayın amına koduklarım obezite bir hastalık. sadece vücudunuz değil beyniniz obezse bu daha da geniş çaplı bir hastalık. ha çaresi var mı var ama konunun kendine, karşındakine saygıyla alakası yok önce onu bir anlayın. onun dışında kilo ilişkiyi bitirmek için tek neden olarak gösteriliyorsa zaten o ilişki pek başlamış sayılmaz. o yüzden canınızı boş yere sıkmayın.
hesabın var mı? giriş yap