şükela:  tümü | bugün
  • cips, kek :)
  • (bkz: makarna)

bir tek seni sevdim, gerisi yalan.
  • turşu ve puding
  • hamburger ve pizza.. özlenmektesiniz.
  • abartmanak koşuluyla herseyin serbest olduğu, ancak sadece gida aliminin yapildigi saatlere dikkat edilmesi gereken diyet olan aralikli oruç diyetini yapan insanları pek ilgilendirmeyen yiyecek.
  • diyetin ne kadar sert olduğuna bağlı. bir keresinde kedimin mamasının kokusu iştahımı kabartmıştı.
  • haftada bir o iradeyi zorlayan yiyeceği hafifçe midenize yavaş ve nazik ısırıklarla indirip metabolizmanızı şaşırtarak midenize surprise motherfucker demelisiniz. *
  • çikolata, san sebastian gibi tatlı yiyecekler.
  • antep fıstığı
  • baklava, hiçbir yiyeceğe yenik düşmedim bir tek bu oç yıkabildi beni.

şekerle ilgili bir belgesel izledikten sonra şekeri unu her türlü sağlıksız gıdayı bıçak gibi kestim, koladır cipstir hiçbirine yenilmedim, 2 ay boyunca 1 kere bile ağzıma sürmedim, her gün en az 8 km tempolu yürüdüm ve 2 ayda 17 kg verdim. kan sonuçlarımı takip eden doktorum "ne yaptın nasıl yaptın hiçbir fikrim yok ama sonuçlar inanılmaz, ne yapıyorsan durma devam et" dedi hatta.

sonra bayram geldi çattı, pringles'tan profiterole, unlu şeylerden tut kolasına kadar hiçbir şeyin yıkamadığı irademi mutfaktaki 1 tepsi baklava yıktı. baklava eve girdikten sonra yaklaşık 6 saat kendimi çok zorladım, sonra "nasılsa iyi gidiyorum bir şey olmaz" diye bir tane attım ağzıma.

işte o ilk baklavanın surda açtığı delik büyüdü, yeni baklavalarla genişledi, işin kötüsü o kadar pamuk ipliğine bağlı bir iradem varmış ki "nasılsa diyeti bozduk oyun bitti artık" diye düşünüp sporu da bıraktım.

şimdi o giden 17 üzerimde, belki daha fazlası. o yüzden diyet yapan arkadaşlara tavsiye ediyorum, kendinizi ödüllendirin 2 haftada 1 gün istediğinizi yiyin falan diyen diyetlerden uzak durun ve motivasyonunuzu sürdürün, hırsınızı kaybederseniz süreci de kaybedersiniz. geriye düşseniz de pes etmemeniz gerekiyormuş kilo verme sürecinde.