şükela:  tümü | bugün
 • çok etkili bir yolu için (bkz: dukan)

  tanım: işkencenin en yalın halidir.
 • (bkz: açlık grevi)
 • hafta sonu sporu ve çok katı olmayan diyetle kolaylıkla üstesinden gelinebilecek zamane sorunu. tek başına diyet çok da iyi gelmeyebilir. sporla olursa eğer kilo verme aşamasındaki yorgunluk pek hissedilmez. ayrıca dinç ve çökmemiş bir şekilde zayıflarsınız. çabuk sonuç için abur-cubur kesinlikle terk edilmelidir. bi ton diyet olmakla beraber eski olsa da halen etkili olan kalori yöntemi ile diyet idealdir. sabırlı ve iradeli olursanız ayda ortalama 3 er kilo vererek zayıflayabilirsiniz. sonraki aylarda bu rakam düşse de edinmiş olduğunuz beslenme alışkanlığı ve spor ile daha sağlıklı hissedeceksiniz.
 • yeme alışkanlıklarının değişmesine bağlı bu. sporla da desteklendiği takdirde son derece kalıcı oluyor.

  şöyle ki; şu ekmek olayında vazgeçmek ilk önemli adım. bir adanalı olarak utanmasam lahmacunu bile ekmek arası yerim, öyle severim ekmeği. hele karışık kızartmayla bir bütün beyaz ekmeği höpletirim, o domates sosuna bana bana. amma lakin bir yerde dur demek lazım. evet, ilk önemli aşama sadece yemekle doyabilme alışkanlığını kazanmak. ille de ekmekse, kepek ekmek. evet, biliyorum, hiç lezzetli değiller ama alışınca oluyor be yavrum.

  şeker. asla şekersiz çay kahve içemeyen bir insanım. bunu hala değiştiremedim ne yazık ki. o yüzden direk çayı kahveyi keseceksin. en azından o fazlalıklar gidene kadar. sorry.

  su. su. ya günde 1 bardak falan su içerdim ben. o da biri içerken görecem de öyle. şimdi en az 2 litre içiyorum. 10 kere tuvalete gitmeme sebep oluyor ki en azından hareket ediyorum gün içinde.

  akşam yemeği. ekstrem bir durum olmadıkça es geçiyorum. meyve yiyorum, bazen salata yapıyorum üşenmezsem. ya da illa yemekse, zeytinyağlı bir şeyler tercih ediyorum. zaten işten çık, eve git yemek yap, saat 9. o saatten sonra yediğin her şey 2-3 saate uykuya dalacağın için yağ olarak kalıyor bünyede. dikkatli olmak lazım.

  hafta sonları ipimi koparıyorum ama hafta içi dikkat ettiğim için çok da umursamıyorum açıkçası. öğle yemeklerinde pilav, makarna çıkarsa almıyorum ama bir cumartesi akşamı otto'da pizzamı da yiyorum biramı da içiyorum.

  siz de benim gibi rejim kafasına girince aksine aşırı yeme isteği oluşan bir insansanız, rejimi bünyeye küçük süprizlerle kabul ettirmeye çalışın. en güzeli böyle oluyor.

  bu şekilde 9 kilo verdim ben. artık bir alışkanlık haline geldi bu beslenme şekli ve şu anki kilomu korumamı da sağlıyor. üstelik işim dolayısıyla inanılmaz hareketsiz bir insanım. haftada 2 kez spora gitme veya 2 saat yürüme imkanı olan birisi bu şartlarda daha fazla kilo verebilir veya daha güzel beslenerek kilosunu koruyabilir tahminimce.
 • (bkz: kilo vermek nedir ki gulum, asil zor olan sonra almamaktir)
 • uzun periyotlu, düşük frekansli, ortacana peak noktali sonsuz döngüm. yemek, spor falan o kadar da efektif degil gibi. asıl sebebi delilige göz kırpan gelgitli psikolojiler olsa gerek.
 • yüksek pontansiyele sahip olduğumu düşündüğüm eylem. keza 1 ayda 4 kilo vermişim, halbuki almak için 2 ay uğraşmıştım
 • hiç aklımda yokken noom adlı programı telefona indirip, yüklemem sayesinde bir gazla başladığım ve 21 haziran 2013 tarihinden bu yana 4.2 kilo vererek içinde bulunduğum durum. sanırım biraz disiplin, biraz spor ve biraz da ne yediğine dikkat etmeyle bu iş oluyor gibi..
 • mümkün olduğunca fazla yemek yememe rağmen her yaz başıma gelen lanet olası olay.
  gece ye diyorlar. yahu ben yıllardır gece tıka basa karnımı doyurmadan yattığımı hatırlamam. eee hani nereye gidiyor bu yediklerim?

  meyve ye, miden genişler diyorlar. içim dışım meyve oldu benim be. muz yemekten maymuna döneceğim bir sabah diye çok korkuyorum. dişlerim kızardı artık yediğim kirazlar yüzünden. karpuz desen o da aynı. ufakken gece kapuzu fazla kaçırınca altına işeyen çocuklar gibi yusuf yusufum resmen, bu yaşımda yatağa çiş yapsam tek sebebi karpuz. hani o meyveler nerede?

  ekmek ye diyorlar. ekmeksiz yemek yemem ki ben zaten. bana kalsa makarnayı, pilavı ekmeğin arasına koyar yerim o derece tüketen bir insanım. bayatmış, sertmiş dinlemem götürürüm her türlü. o da yaramıyor işe.

  ne olacak böyle yahu? 50 kilo olayım istiyorum sadece. 5 kilo alsam her şey çok güzel olacak ama yok olmuyor. 4 yıldır tartıda 49 üstü göremiyorum arkadaş. 50'yi görsem vereceğim tepki ufo gören masum köylüden farksız olacak yemin ederim.
 • 1 ay önce 105 kiloyken salatayla beslenmeye başladım.. ramazan başladığında 100 kiloydum şimdi 97 kiloyum.. hedefim, bayramda ideal kilom olan 90'a inmek...

  ekmeği kes, sebze yemeklerine yönel... geceleri acıktığın zaman meyve ye.. lanet olası çerezlerden uzak dur..