şükela:  tümü | bugün
 • hiç aklımda yokken noom adlı programı telefona indirip, yüklemem sayesinde bir gazla başladığım ve 21 haziran 2013 tarihinden bu yana 4.2 kilo vererek içinde bulunduğum durum. sanırım biraz disiplin, biraz spor ve biraz da ne yediğine dikkat etmeyle bu iş oluyor gibi..
 • bugünden itibaren 3. kez giriştiğim eylem. 7 ayda 13 kilo aldık. löp löp et oldu, karpuz gibi göt oldu. şeker, tuz, un a elveda yine.
 • mümkün olduğunca fazla yemek yememe rağmen her yaz başıma gelen lanet olası olay.
  gece ye diyorlar. yahu ben yıllardır gece tıka basa karnımı doyurmadan yattığımı hatırlamam. eee hani nereye gidiyor bu yediklerim?

  meyve ye, miden genişler diyorlar. içim dışım meyve oldu benim be. muz yemekten maymuna döneceğim bir sabah diye çok korkuyorum. dişlerim kızardı artık yediğim kirazlar yüzünden. karpuz desen o da aynı. ufakken gece kapuzu fazla kaçırınca altına işeyen çocuklar gibi yusuf yusufum resmen, bu yaşımda yatağa çiş yapsam tek sebebi karpuz. hani o meyveler nerede?

  ekmek ye diyorlar. ekmeksiz yemek yemem ki ben zaten. bana kalsa makarnayı, pilavı ekmeğin arasına koyar yerim o derece tüketen bir insanım. bayatmış, sertmiş dinlemem götürürüm her türlü. o da yaramıyor işe.

  ne olacak böyle yahu? 50 kilo olayım istiyorum sadece. 5 kilo alsam her şey çok güzel olacak ama yok olmuyor. 4 yıldır tartıda 49 üstü göremiyorum arkadaş. 50'yi görsem vereceğim tepki ufo gören masum köylüden farksız olacak yemin ederim.
 • 1 ay önce 105 kiloyken salatayla beslenmeye başladım.. ramazan başladığında 100 kiloydum şimdi 97 kiloyum.. hedefim, bayramda ideal kilom olan 90'a inmek...

  ekmeği kes, sebze yemeklerine yönel... geceleri acıktığın zaman meyve ye.. lanet olası çerezlerden uzak dur..
 • 4 ayda 12 kilo veren bir kişi olarak insanı çok mutlu eden, özgüven artıran hadisedir. dezavantajı ise zevke gelip alışverişin abartılabilmesidir.
 • aylar sonra yine yapmaya karar verdiğim eylem. geçen cumartesi temsili olarak son pringlesımı yedim amk valla başladım dikkat etmeye. (bkz: pringles oyununu bozuyoruz)
 • her pazartesi hevesle başlayacağına karar verip sonra 'neyse ya haftaya başlarım artık' diyerek ve asla başlanmayarak hiç bir zaman gerçekleşmeyen eylem.
 • hakkında inanılmaz şeyler okuyorum. 42 beden oldum filan yazmışlar. bende mi sıkıntı var da 38 olunca morbid obez hissediyorum? ya vücut yapım çok bozuk ya da algım.
 • ilginç bir şey. ben tam 30 tane verdim. vermeye de devam ediyorum. gençler eğer şişmansanız (benim gibi), kendinizi kandırmayın. şişmanlık sağlıksız. ben bir anda karar verdim ve 8 ayda 30 kilo verdim. insan inanınca başarıyor. siz de yapın.
 • millet ayda 3 kilodan, 3 ayda 5 kilodan falan bahsediyor, ben basladigimin ilk haftasinda 4 kilo kaybettim. tamam biliyorum sagliksiz, tamam biliyorum ideal olani haftada 1 kilo bik bik bik ama yaptigim tek sey protein agirlik beslenip, sekeri, abur cuburu, asitli icecekleri (gazli su da sahil) kesmek + normalden daha hareketli olmak (en az 2 gun agir kardiyo, diger gunler hafif yuruyus vs.).

  ayrica bu verdigim 4 kilonun 400 grami bile yag ise ne mutlu bana ki sanmiyorum, su falandir hepsi. (bu arada gunde 2 litreden fazla su iciyorum)

  simdi ben mi anormalim yoksa ayda 1 kilo verince sevinenler mi bilemedim. :( gittigim diyetisyene de 1 haftada 4 kilo kaybettigimi soyleyemedim korkumdan, ac mi geziyosun dicek bana. hiiiic alakasi yok halbuki. her gun protein tozu bile iciyorum cilekli cilekli. (kendi tavsiyesi)

  2 hafta sonra ilk olcum, 7 hafta sonra da final gunu bakalim. gorucez kimmis the biggest loser. sans dileyin yoldaslarim! :)