şükela:  tümü | bugün
 • hiç aklımda yokken noom adlı programı telefona indirip, yüklemem sayesinde bir gazla başladığım ve 21 haziran 2013 tarihinden bu yana 4.2 kilo vererek içinde bulunduğum durum. sanırım biraz disiplin, biraz spor ve biraz da ne yediğine dikkat etmeyle bu iş oluyor gibi..
 • 1 ay önce 105 kiloyken salatayla beslenmeye başladım.. ramazan başladığında 100 kiloydum şimdi 97 kiloyum.. hedefim, bayramda ideal kilom olan 90'a inmek...

  ekmeği kes, sebze yemeklerine yönel... geceleri acıktığın zaman meyve ye.. lanet olası çerezlerden uzak dur..
 • 4 ayda 12 kilo veren bir kişi olarak insanı çok mutlu eden, özgüven artıran hadisedir. dezavantajı ise zevke gelip alışverişin abartılabilmesidir.
 • aylar sonra yine yapmaya karar verdiğim eylem. geçen cumartesi temsili olarak son pringlesımı yedim amk valla başladım dikkat etmeye. (bkz: pringles oyununu bozuyoruz)
 • her pazartesi hevesle başlayacağına karar verip sonra 'neyse ya haftaya başlarım artık' diyerek ve asla başlanmayarak hiç bir zaman gerçekleşmeyen eylem.
 • hakkında inanılmaz şeyler okuyorum. 42 beden oldum filan yazmışlar. bende mi sıkıntı var da 38 olunca morbid obez hissediyorum? ya vücut yapım çok bozuk ya da algım.
 • ilginç bir şey. ben tam 30 tane verdim. vermeye de devam ediyorum. gençler eğer şişmansanız (benim gibi), kendinizi kandırmayın. şişmanlık sağlıksız. ben bir anda karar verdim ve 8 ayda 30 kilo verdim. insan inanınca başarıyor. siz de yapın.
 • millet ayda 3 kilodan, 3 ayda 5 kilodan falan bahsediyor, ben basladigimin ilk haftasinda 4 kilo kaybettim. tamam biliyorum sagliksiz, tamam biliyorum ideal olani haftada 1 kilo bik bik bik ama yaptigim tek sey protein agirlik beslenip, sekeri, abur cuburu, asitli icecekleri (gazli su da sahil) kesmek + normalden daha hareketli olmak (en az 2 gun agir kardiyo, diger gunler hafif yuruyus vs.).

  ayrica bu verdigim 4 kilonun 400 grami bile yag ise ne mutlu bana ki sanmiyorum, su falandir hepsi. (bu arada gunde 2 litreden fazla su iciyorum)

  simdi ben mi anormalim yoksa ayda 1 kilo verince sevinenler mi bilemedim. :( gittigim diyetisyene de 1 haftada 4 kilo kaybettigimi soyleyemedim korkumdan, ac mi geziyosun dicek bana. hiiiic alakasi yok halbuki. her gun protein tozu bile iciyorum cilekli cilekli. (kendi tavsiyesi)

  2 hafta sonra ilk olcum, 7 hafta sonra da final gunu bakalim. gorucez kimmis the biggest loser. sans dileyin yoldaslarim! :)
 • askere giderek gerçekteştirdiğim eylem. 5 ayda 114 kilodan 99 kiloya düştüm.vatan sağolsun.
 • bu eylemi gerçekleştiremiyorsam eğer, müsebbibi "42 beden misin?!! yok daha neler hahaa hayatta inanmam hiç göstermiyosun ki neren kilolu senin" diyen nalet olasıca gerizekalı çenesi düşük yavşaklardır. diyetimi sabote etmesene amın evladı! bak ramazan ramazan dellerdirdiler yine beni of.