1. uzun periyotlu, düşük frekansli, ortacana peak noktali sonsuz döngüm. yemek, spor falan o kadar da efektif degil gibi. asıl sebebi delilige göz kırpan gelgitli psikolojiler olsa gerek.
  2. yüksek pontansiyele sahip olduğumu düşündüğüm eylem. keza 1 ayda 4 kilo vermişim, halbuki almak için 2 ay uğraşmıştım
  3. hiç aklımda yokken noom adlı programı telefona indirip, yüklemem sayesinde bir gazla başladığım ve 21 haziran 2013 tarihinden bu yana 4.2 kilo vererek içinde bulunduğum durum. sanırım biraz disiplin, biraz spor ve biraz da ne yediğine dikkat etmeyle bu iş oluyor gibi..
  4. bugünden itibaren 3. kez giriştiğim eylem. 7 ayda 13 kilo aldık. löp löp et oldu, karpuz gibi göt oldu. şeker, tuz, un a elveda yine.
  5. mümkün olduğunca fazla yemek yememe rağmen her yaz başıma gelen lanet olası olay.
    gece ye diyorlar. yahu ben yıllardır gece tıka basa karnımı doyurmadan yattığımı hatırlamam. eee hani nereye gidiyor bu yediklerim?

meyve ye, miden genişler diyorlar. içim dışım meyve oldu benim be. muz yemekten maymuna döneceğim bir sabah diye çok korkuyorum. dişlerim kızardı artık yediğim kirazlar yüzünden. karpuz desen o da aynı. ufakken gece kapuzu fazla kaçırınca altına işeyen çocuklar gibi yusuf yusufum resmen, bu yaşımda yatağa çiş yapsam tek sebebi karpuz. hani o meyveler nerede?

ekmek ye diyorlar. ekmeksiz yemek yemem ki ben zaten. bana kalsa makarnayı, pilavı ekmeğin arasına koyar yerim o derece tüketen bir insanım. bayatmış, sertmiş dinlemem götürürüm her türlü. o da yaramıyor işe.

ne olacak böyle yahu? 50 kilo olayım istiyorum sadece. 5 kilo alsam her şey çok güzel olacak ama yok olmuyor. 4 yıldır tartıda 49 üstü göremiyorum arkadaş. 50'yi görsem vereceğim tepki ufo gören masum köylüden farksız olacak yemin ederim.
  6. her ramazan, sahur yapmadan oruc tutmaktan, basima gelendir. aslinda cok da saglikli bir durum degil günde bir ögün yiyerek zayiflamak ama elimde olmuyor. otomatikman öyle oluyor. bütün gün ac durunca aksam da bir anda yiyemiyorum, ay boyu cok az beslenmis oluyorum.
  7. "oha olm ne kadar kilo almışsın" lafını her duyduğumda aklıma düşen düşünce. ama hep düşünce aşamasında kalıyor nedense, özellikle alkolün bunda payı büyük sanırım.
  8. bunun yerine kilo transferi yapamıyor muyuz?
    göbekten alıp omuzlara, kollara bacaklara falan?
    bi verdirin be!
  9. 1 ay önce 105 kiloyken salatayla beslenmeye başladım.. ramazan başladığında 100 kiloydum şimdi 97 kiloyum.. hedefim, bayramda ideal kilom olan 90'a inmek...

ekmeği kes, sebze yemeklerine yönel... geceleri acıktığın zaman meyve ye.. lanet olası çerezlerden uzak dur..
  10. 4 ayda 12 kilo veren bir kişi olarak insanı çok mutlu eden, özgüven artıran hadisedir. dezavantajı ise zevke gelip alışverişin abartılabilmesidir.

kilo vermek hakkında bilgi verin