10907 entry daha
  • - her şeyden önce kendine iyi bir motivasyon bul
    - sabah uyanır uyanmaz yarım limon sık ve tatlı kaşığı fermente elma sirkesi ile bir bardak su ile karıştır iç. bundan 45 dak - 1 saat sonra kahvaltı yap
    - şeker ve şekerli besinler, beyaz unlu besinler ve kızartma tarzı yemekleri tamamen kes( tatlı tarzı yiyecekleri en az 1 sene hiç yeme, bu süre sonunda vücut senin sistemine alışacağı için haftada veya 10 günde bir tatlıyı rahatlıkla absorve edebilir)
    - sağlıklı karbonhidratlardan abartmadan ye(pirinç, baklagiller, sebzeler vs./ bulgur şişkinlik yapar onun için yazmadım?
    - sağlıklı yağlardan(tereyağ, zeytin yağı, ceviz fındık fıstık , tavuğun, balığın, etin kendi yağları)mutlaka ye, kesme bunları. amaaa bu yağları yandaşsız tek başına ye, karbonhidratlarla birlikte yeme. bir sonraki yemeğin bu yağları yedikten 2 saat sonra olsun. mesela tereyağını kahvenin içine atarak ye. zeytinyağını uyanır uyanmaz 1-2 kaşık iç. yağları karbonhidratlarla birlikte alırsan enerji ihtiyacın çok çok fazla değilse vücut karbonhidratlardan oluşturduğu glikojenleri kullanır ve hücreler doyduğunda yağlara yer kalmaz ve yağlarda otomatik olarak depolanır. vücut fazla besinleri dışarı atmaz, sonra oluşabilecek zor anlar için(çölde falan kalırsa bu kişi diye düşünür) bunları göbek basen gibi bölgelere depolar, sonrasında vücudun diğer yerlerine de depolamaya başlar.
    - iki öğün arası minimum 5 saat bırak. ama bu süre içerisinde sakız bile çiğneme, yağ yakma döngüsünü bozar başa dönersin. bu süre içinde su, şekersiz çay kahve serbest. az az ve sık beslenme tam bir yanılgıdır, bunu sakın yapma.
    - tabiki de haftada en az 3-4 gün spor yap. 25-30 dak yeter ama antreman sonunda nefes nefese kalmalısın. ilerde bu sayıyı haftada 5 güne çıkart
    - alkol yağ yakım sisteminin en baş düşmanlarındandır. yağ yakan hücrelerin reseptörlerini tıkar ve görevlerini yapmalarını engeller.

bunları uygula, hormonsal bir sorunun yoksa kilo verirsin. hemde sıkı bir vücuda sahip olursun.
  • yemek yememek ile kilo verilmez. aç kalırsanız kas kaybeder ve vücut kendini koruma pozisyonuna sokacağı için bazal metabolizma yavaşlar. ve siz yemiyorum ama kiloda vermiyorum dersiniz. çünkü metabolizma yavaşlamıştır.

kilo vermek tamamen metabolizma yi hızlandırmak ve kalori açığını metabolizmaya çaktırmadan yapmaktir.
hesabın var mı? giriş yap