9133 entry daha
  • üç sene önce diyetisyen desteği ile kilo problemimden kurtulmuş, hatta bu başlığa da süreçten bahsetmiştim. ideal kilomu muhaza edebiliyorum hala. şimdi farklı şehirdeyim ve yakınım için diyetisyen tavsiyesi istemiş bulundum yine aynı meslekteki bir akademisyen arkadaştan. maalesef beklediğim gibi ilerlemedi bu kez.

bu olumsuz tecrübe üzerinden bir tavsiye daha verebilirim. eğer diyetisyen bir aylık , iki aylık süreler için fiyatlandırma yapıyorsa, uzun sürelerde daha uygun bir maliyet çıkıyorsa temkinli yaklaşın ona. genelleme yapmak belki doğru değil ama bu iş biraz spor salonuna abonelik gibi olmuş. zira para iadesi de yapılmıyor. kendine güvenen her görüşme için tek tek fiyatlandırma yapar, ihtiyaç görürse bir sonrakine için randevulaşılır.

pek yolum düşmeyecek gibi ama olur da eski ikamet ettiğim şehre gidersem diyetisyenime uğrayıp tekrar teşekkür edeceğim.
  • bugün itibarıyla spor+yediğime dikkat etmek koşuluyla fazla kilolardan kurtulmaya karar verdim. bakalım ilerleyen süreçte neler olacak. her akşam 10 bin adım atıyorum. yürümek ve yemeyi azaltarak bu işi başaracağıma inanıyorum.
  • yürüyüm 11km hergün.
    ve düzenli...
    işinin adı ne kös kös oturacağına..
  • 43 yaşındayım hiç kilo sorunum olmadı hatta ilk hamileliğime kadar 46 kilo idim, doğumdan üç ay sonra yine 46 oldum.. ikinci hamilelikten sonra yaş 33 olmuştu 55 te kaldım, son durumda 50 nin üstüne çıkmıyorum. sebepleri günde üç litre su, beş öğün yemek ( sabah sıkı bir kahvaltı, diğer öğünler herkesin porsiyonunun yarısı kadar) günlük ortalama 10 bin adım, 3. kata kadar merdivenleri kullanmak, son aylarda haftada bir kez iki saat voleybol.. .. dengeli beslenme, bir gün hamur işi varsa öbür gün sebze gibi.. sonuç genelde xs beden bazen s.. büyük konuşmak istemiyorum ama altta yatan bir hastalık falan yoksa yemek ve hareketle hallolur.. yemeği azaltmak zor geliyorsa her öğünde iki kaşık eksik yiyerek başlayabilirsiniz.. bir hafta on gün sonra bununla doyuyorum hissi olduğunda iki kaşık daha.. pes etmezseniz olur.
1867 entry daha
hesabın var mı? giriş yap