• saglikli beslenme ve zevk alinan bir spor dalinin yapilmasindan daha iyisi yok
  • tlc kanalında yayınlanan ağır yaşamlar programını izleyerek hızlı kilo vermek için motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. program içinde diyetten, spora, tıbbi girişimlerden, sosyal ilişkilere kadar bir çok done var. kendinize en çok yarayanı toplayın ve başarı hikayelerini rol model edinin. ben kendi adıma bu program sayesinde 96 kilodan 1 ,5 ayda 85 kiloya düştüm. tişikkirler dr. nowzaradan.
  • ceviz açlığı yatıştırıyor.
    "beth israel deaconness tıp merkezi'nden (bidmc) araştırmacılar yeni bir beyin görüntüleme çalışmasında, ceviz yemenin beynin açlığı ve şiddetli iştahı düzenleyen bir bölgesini etkinleştirdiğini kanıtladılar. diabetes, obesity and metabolism dergisinde çevrimiçi yayınlanan bulgular, cevizin beyin üstündeki nörobilişsel etkisini ilk defa gösteriyor."
    "fmri testleri, beynin doyma ve açlığı kontrol eden bölgesi olan sağ insulada, denekler ceviz yedikten sonra artan etkinliği gösteriyor."

kaynak: populer science türkiye/ ekim 2017
  • herşeyin en başında irade olmak zorunda.
    ekmek ve şekeri hayatınızdan çıkardığınızda bir çok şeyin değiştiğini farkediyorsunuz.
    ikinci adımda porsiyon miktarını düşürüp mideyi küçültmek var.
    üçüncü ve en önemli kısımsa bunu yaşam tarzı haline getirmek

ben ilk ikisini yapıp hızlı kilo vermeyi başarıyorum anca üçüncüsünü henüz beceremedim. muhakkak bi yerden sonra insan kayışı koparıyor
  • uzman bir diyetisyen elinde diyet tedavisi olun. ama diyet ve egzersiz tedaviden çok bir yaşam biçimi olmalıdır. çünkü diyet tedavisi obezite tedavisinin temelidir. hedef kalori kadınlarda ortalama 1000-1200 kalori, erkeklerde 1200-1600 kalori olmalıdır.
    düzenli diyet tedavisiyle birlikte egzersizin de yapılması daha çabuk kilo kaybını sağlayacaktır. bilimsel olarak ortaya konmuş en etkili egzersiz düzeni haftada tercihen her gün, minimum 5 gün ve günde minimum 30-45 dakikadır. genel olarak obez bireylere hızlı tempolu yürümeler ve yüzme tavsiye edilir.
    unutmayın, vücut ağırlığınızın sadece %15 ni kaybettiğinizde bile obezitenin yol açtığı hastalıkların görülme riski yarı yarıya azalır.
  • sosyal hayatı sıfırlayın. aksi halde kilo veremezsiniz.

aga bütün planlar yemek üzerine,

yarın şuraya gidip şunu yiyelim.
    şu gün şu çıkışta yemek yiyelim.
    şurada yeni bir yer açılmış orayı deneyelim.
    şurası fena adana yapıyormuş len.

yemeğiniz batsın.

yemiyom olum.yemiyom , yemiyommmm.
  • 30 kg veren birinden tavsiyeler
    kilo vermek ve almak basit bir kalori hesabından oluşuyor.
    kilo vermek isteyenler günlük kalori ihtiyaçlarından daha az almalılar ki bir kalori defisit olussun ve vücut gerektiği enerjiyi depoladığı yağlardan alsın. bunu sağlamak için de bol protein tüketilmeli, özellikle de akşam sadece protein alinmali. gün içinde yine kahvaltı atlanilmamali, öğlen yemeği dengeli ve kaliteli karbonhidrat ve protein karışımından oluşmalı. proteini ihmal ederseniz vücut enerjiyi kaslardan almaya çalışacaktır. sonuç yine de ibre tartıda aşağıya inecektir ama aynı zamanda vücudunuz deformasyona uğrar cunku vücuttaki yağ kas dengesi orantısız gelişir. hatta skinny fat olarak tabir edilen gruba girersiniz (görünüşte zayıf ama iç yağlanmasi ve sarkık vücuda sahip olanlar).
    kalori defisiti ve sağlıklı kilo kaybı için tabiiki spor şart, bol bol su tüketimi şart (2.5 litre mininum) ve doğru besinleri yemek şart.
    yediğiniz yemeğin saati çokta önemli değil yeter ki gün içinde yediginizden çok yakınız ve bunu uzun bir süre bu şekilde devam ettiriniz.
    unutmayin, 1 kg yağ yakmak için 7000 kcal defisit oluşturmanız gerekiyor.
    eh hadi bakalım, kolay gelsin.
  • metabolizma hızım normal, biraz kilo vermem gerekiyordu hem de para biriktirmem. 1,5 hafta boyunca günde 1 öğünden az yemek yedim. 3,5 kilo verdim bu süre içerisinde.
    (sıvı almaya özen gösterin.)
  • şekersiz, ekmeksiz, pirinçsiz yaşa. hatta yarından itibaren ben de başlıyorum!
    (yapamadı.)
  • kilo vermek bir süreç.şu an bu entryi okuyan hangi süreçte bilmiyorum ama bu konu benim uzmanlık alanım.uzmanlık derken kastettigim kilo verme değil.bunun acısını çekme.

6-7 senedir bu kilo verme işi ile kafayı bozmuş durumdayım ve galiba en sonunda bir çare buldum.
    çok kilolu değilim.en kilolu olduğum zamanımda 42 bedendim.yani kendime gayet güzel kıyafetler buluyordum ama yine de içim rahat değildi.iştahlı biriydim.yemek yemeyi de seviyorum.o yüzden kilo veremedim ama bu duruma da alışamadım.

spor salonua yazılma check
    2hafta geçmeden spor salonunu bırakma check
    diyetisyene gitme check
    1 ay sonra diyeti bırakma check
    bu arada kendince defalarca ufak çaplı diyetlere girme check
    hepsinde başarısızlık check
    bu sefer yapacağım diyerek ciddi anlamda bir dıyetisyene başlama check
    diyetisyen kontrolünde istenilen kiloya inme check
    verilen kiloları tekrar alma check
    heveslenip bu sefer akupunktura gitme check

bla bla..

yani sürekli kilo meselesi ile uğraştım bu arada kitapları aldım iki arkadaş bir de gelince konuştuğumuz yegane mesele tabii ki bu.
    şimdi ise bu işin çaresini anlatayım.google girip şunları araştırıyorsunuz..
    if
    ketojenik diyet
    gözünüz karaysanız ve ingilicceniz varsa
    water fasting
    dr jason fung
    yatar kalkar dua edersiniz bana..
    kolay gelsin
    istediği kilosuna kolaylıkla kavuşmuş bir arkadaşınız..
hesabın var mı? giriş yap