• *şekeri mutlak bırakın (şekerinizi meyveden, sebzeden karşılayın. hangilerinde var-yok araştırın).

*günde 15 dakika yürüyün, 15 dakika da kendi ağırlığınızla yapabileceğiniz bir antrenman programı edinin.

*hemen hemen ambalajlı, katkılı, endüstriyel tüm ürünlere veda edin.

*her gün duş alın, eser miktarda su tüketmeyi ise ilhal etmeyin.

edit 1: sadece zayıflamak değil, vücudumuzda beyinden sonraki ikinci en fazla nöron ağına sahip sindirimimi de düzenlemiş, sağlıklı olursunuz.

edit 2: sabırlı olun. bugünden yarına değil, ve fakat birkaç aya dengeli bir şekilde kilo vermiş olursunuz.

edit 3: rica ederim canım... ne demek! <3
  • (bkz: bisiklet)
  • akşam 6'dan sonra bir şey yemeyin. akşam 6, saat 12 de uyuyanlar için belirlenmiş olan zamandır. uyku saatinize göre bunu birkaç saat ileri ya da geri alabilirsiniz. (bu da benim uydurmasyonum olarak kalsın burada:))
  • interval tekniği ile cardio.

bir oturun dinleyin hele.bir bakın bakın hele.yaptım sonuç aldım.siz de sonuç alabilir misiniz bilemem ama interval tekniği ile günde 45 dk cardio+su+yeşil elma ile 8 günde 85ten 78 kiloya düşmüştüm.7 kilo verdim.vücut kitle endeksli zorunluğu olan bir mülakat için yapmıştım.şimdi bakıyorum da nasıl yapmışım hayreti mucip.

interval tekniği için bir link bırakacağım ama üşenenler için biraz karalama yapayım.koşu bandı veya açık alan fark etmiyor.amaç temponuzu arttırıp azaltarak yağ yakımını yaparken kas kütlesini korumak.misal 5 dk ısınmak için yürürsünüz sonra 3 4 dakika koşu bandı tabiriyle 9 levelde koşarsınız sonra 2 3 dk 6 level tempolu yürüyüş sonra 2 3 dk 10 level koşarsınız.amaç kısa kısa sürelerde dk ve tempo ile oynayarak kalp atış hızınızı arttırıp azaltmak.yaş boy kilo kondisyon değişkenlerinize göre süre ve temponuzu kendiniz ayarlayabiliriz.gücünüzün yettiği yere kadar bile yeterli olacaktır.

deneyin her gün tartılın sonuçlar sizi şaşırtsın konuşalım.

link hani nerede diyenler için ; link
  • kahvaltıda sağlam yiyin, öğle yemeğinde normal yiyin, akşam yemeğinde az yiyin. formül kesinlikle bu, bunun sayesinde kilo alınmaz ve sağlıklı olan bu. bunun dışında gece kesinlikle ama kesinlikle bişey yemeyin. ha kilo vermek istiyorsanız üç beyazı keseceksiniz. şeker, un, tuz.
  • 4 maddelik kesinlikle sonuca varabileceğiniz tavsiyelerdir.
    1- akşam 8 den sonra şekersiz çay ve kahve dışında yiyip içmeyin.
    2- sabah ve akşam olmak üzere 2 öğün beslenmek."ayy çok sağlıksız amaa" diyenler olabilir.o kilolarla sağlıklı günler dilerim.
    3- sabah kahvaltısını olabildiğince protein ağırlı yapın. yumurtayı sevin peyniri incitmeyin. reçel,nutella falan unutun artık.akşam ekmek yemeyin.yok illa "ben sünnetlerim tabağı hacı" derseniz 1 dilim yeter.şu kadar yiyin 3 gram 5 gram yok.abanın yumurtaya peynire.zaten akşama kadar yemeyeceksiniz.
    4-yine burda okudum , uyguladım ve etkili oldu.öğün aralıkları 8-9 saati geçmesin.sabah 10 da yediyseniz akşam 6-7 gibi yiyin.iş var güç var 10 kahvaltı mı olur 4 akşam yemeği mi olur diyebilirsiniz.zaten dediğiniz için o tavsiyelere ihtiyacınız var. 2 ayda 6 kilo verdim.sistem oturduğu için de almadım geri.
  • şimdi size nacizane, yaptığım araştırmalar sonucu vardığım kanıyı paylaşmak istiyorum;
    yıllardır uygulanmaya çalışılan günlük kalori hesabı yönteminin işe yaramadığı böyle başlıkların hala devam etmesinden anlaşılabilir.
    çünkü, asıl önemli olan günlük değil anlık kalori hesabıdır. yani siz bir dilim ekmek yediğinde 90 kalori alırsınız ve bunun sindirilme süresi 30-35 dkdır yani dkda 3 kalori gibi basitçe düşünebilirsiniz 100 gram kırmızı et 300 kaloridir ama sindirilme süresi 4-5 saattir. yani dakika başına kalorisi 1 den düşüktür! halbuki etin toplam kalorisi ekmeğin 3 katı(?) işte kilo vermede yapılan yanlışın temel sebebi bu. basitçe örneklendirdiğim olay aslında glisemik indeks denilen besinlerin kan şekerini ne kadar hızlı arttırdığıyla ilgilidir. günlük kalori hesabı yapmak bu kadar uğraştırıcıyken anlık yapmak çok daha zor diye düşünebilirsiniz oysaki tam tersi glisemik indeksi düşük besinlerden neredeyse istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/glycemic-index-diet/art-20048478
  • küçük tabak taşı yanında yemeklerini o tabaktan ye. porsiyon küçültmek hep işe yarar. ekmeği azaltarak bırak. hamur işi ve tatlı işlerini pek abartma.he bir de bol bol su iç. mümkünse limonlu.
  • tam doyana kadar yemiyorsun. peşine 1 bardak su içiyorsun. bu kadar efendim. emin olun 1 ay sonra mutlaka kilo vereceksiniz. bu işin sırrı su. az ye ve su iç zaten doyacaksın.
  • "go get the yayo!"
hesabın var mı? giriş yap