2439 entry daha
  • madem bu kadar yankı uyandırdı şunu da eklemek gerekir sporunu beslenmesini ele aldık bu işin bir de mental ve manevi boyutu vardır. besinler masumundan zalimine hepsinin vücudunuzda stres yaptığını bilin çalışmalardan örnek vermeye gerek yok ağır yemek yendiğimiz 3-4 saat akut ertesi gün ve devamındaki etkileriyle vücudunuzda bomba etkisi oluşturur. çünkü vücudunuzda stres yaratır.
    bu yüzden o uzak doğu felsefesi var ya hani ying yang olanında (bkz: denge) (bkz: düzen).
    vücudunuzu bir günde değiştiremezsiniz zamanla kendinize ufak hedefler koyarak-sayısal değil- beyninizi de işin içine katıp hani o herkesin ağzında olan (bkz: dopamin) i de kullanabilirsiniz. bambaşka bir örnek olması açısından üniversite öğrencileri üzerinde yapılan çalışma ile belli bir program ve düzenle ilerleyen ufak tefek başarımlar kazandırılan öğrencilerde öğrenme süreci çok daha başarılı ve hızlı gerçekleştiği gözlemlenmiştir. yine aynı şeylere dönüp dolaşıp geliyoruz.

yavaş yavaş kendinize inanarak severek yapmak hani şu değişim kafada başlar mottosu hepsi aynı şeyi söylüyor.
    hadiii yapabilirsin evrenin entropisiyle seni dağıtmasına izin verme!!! o gün bugün.

zorunlu edit;
    hareketi de vurgulamak gerektiği detayını kaçırmamak gerekir. kilo vermek evde kös kös oturularak yapılacak bir iş değildir. sağlık dediğiniz şey de aslında tamamen yazanlar değil arkadaşlar, kendi süzgecinizden geçirmeniz lazım. ben size burda evde oturun sadece bunları yapın desem sizce doğru mu? tabi ki hayır her şey adım adım ben size şuan günlük 10 bin adım atın desem? gene olmaz nası olacak sürdürülebilir ve severek yapılan her türlü spor bu dediğimiz şeyleri destekleyecektir. o zaman şu notu eklemek lazım hareket edecekseniz en büyük silahınız abartmamak kaydıyla -yer fıstığı- ***alerji durumu çok önemli***
    yine pediatrik gelişim süreciyle alakalı katıldığım bir kongrenin benim adıma en önemli detaylarından biri bu söz olmuştur: “ yer fıstığı insan bedenin en önemli ve en yeterli besin kaynaklarından biridir. içerdiği besin değerlerinin dağılımı en optimal kuruyemiştir aynı zamanda. (yılını net hatırlamıyorum) 19.. yılında afrika’ya yapılan besin yardımlarının büyük çoğunluğunu oluşturmaktaydı”
    yani hareket ederseniz fıstığı kaparsınız

bonus edit; sporcu arkadaşlardan özel bazı mesajlar alıyorum onlara tam anlamıyla yardımcı olamayabilirim. bu konuda önerilebileceğim isim: (bkz: tuğrul çağrı yılmazer) olacaktır.

entry’nin asıl başlama noktası biraz uzattık kısa olsun derken affola. :)
    sabah içilen şekersiz kahve
    2-3 saat sonrasında 2 yumurta(az yağda ya da haşlanmış)
    keyfekeder peynir ve yeşil zeytin(ayvalık kırma* )
    bir bardak çay ya da soğuk su
    çavdar ya da tahıllı ekmek

3-4 saat sonrasında karpuz veya bilimumum mevsim meyvesi

eğer çok acıkma olursa elma ve muz en büyük müttefikimiz.

akşam yemeğinde -saat en geç 7-8- gözünüzün değil midenizin doyuracak her şey.
    kural 1: hızlı yemeyin,yavaş yavaş
    kural 2: yemek sırasında en az 2 bardak su
    kural 3: kural 1 ve 2 seferberlik hali dışında mutlaka uygulanması gerekmektedir.

tebrikler ilk ay 6 kilo verdiniz.

not:hayır diyetisyen değilim. evet doktorum :)
    okuyun ve vücudunuzu tanıyın verilen tavsiye kişisel opsiyon ve şartlara göre değişim gösterebilir. temel prensip olarak; intermittent fasting ve kalori kısıtlaması temel alınmıştır.

hatta görüyor ve arttırıyorum,
    24 saat üstü açlıklarda vücudunuzda tümör veya patolojik bozukluk içeren hücrelerde azalma görülmüştür.
    yine kalori kısıtlamaları bilenen tek uzun yaşama formülüdür.
    kaynakça; pubmed-caloric restriction-sirtuin
    pubmed-long term effect of glucagon

gelen bir soru üzerine edit; aç kalmak açlık hissi mide rahatsızlığınız ya da ek bir patolojinin olmadığı sürece sizi öldürmez. irade gücünüzle alakalı bir durumdur.

ancak ne zamanki halsizlik ve gözlerinizde kararma gibi durumlar gördünüz işte o zaman bir şeyler yanlış gidiyor ve müdahale edilmesi gerektiği anlamı çıkarılabilir. optimum şartlarda bunları takip etmek ve düzenlemek istemiyorsanız başvurmanız gereken kişi (bkz: diyetisyen). ayrıca şunu da eklemiş olayım madem buraya kadar okudunuz, sağlık sektöründe suç bilgili olmakta değil bilmişlik yapmaktadır. başvuracağınız diyetisyene bilgi seviyenizden bahsedip kendinizi ifade etmeniz halinde her şey daha güzel olacaktır. ancak buradaki ayrıntı sizin birkaç şey okuyup başvurmanız ve karşı tarafın onu senelerdir yapıyor olmasıdır. sağlıklı ve mutlu günler
  • (bkz: ajlug)
  • kalori açığı, intermittent fasting ve ketojenik diyeti birleştirmek.
  • köpek gibi aşık olacaksın ama karşılıksız.
  • aç kalmak suretiyle vücudun birikmiş yağlardan beslenmesini sağlamak. mideyi de bu süreçte kalorisiz şeylerle doldurup açlık hissi bastırılabilir.
  • aç kalmak . ayni şekilde yine alınır
  • kalori hesaplamak ve spor.
    aldığından fazlasını tüket, bitti. diyetisyen parasını hesabıma yatırabilirsin.
  • aç kalarak verilen kilo devamlılık sağlamadığı gibi kas kaybına yol açtığı için de görüntü olarak hoş durmaz.kalori açığı oluşturulması gerekiyor fakat bunun hareketin arttırılarak yapılması gerekiyor günlük ihtiyaçtan kısılarak verilen kilo sağlıksızdır
  • günde 10 km koşu. şahsen öyle yapıyorum.
2212 entry daha
hesabın var mı? giriş yap