şükela:  tümü | bugün
400 entry daha
 • böyle bir şey var. evet var.

  ancak bir saniye taşlamadan önce okuyun.

  direkt konuya girmek gerekirse; kendine özen göstermeyen insan daima iticidir. bu fiziksel olmak zorunda değil her anlamda geçerli. senin bir problemin varsa ve bu problemi aşabilecek bir engelin yoksa en azından aşmak için bir şeyler yaptığını hissettirmelisin.

  çok kilolu olup yemekte iki porsiyon adanayı gömersen tuhaf bir izlenim bırakırsın. karşındaki insan neden kendisine dikkat etmiyor ki diye düşünür. birçok gözlemime dayanarak da söylemeliyim ki gereksiz özgüven de işin içine girerse -ki genelde giriyor- karşınızdaki insan ruh haliniz konusunda pek de iyi şeyler düşünmeyebilir.

  sadece fiziksel değil dediğim gibi isşiz olup iş bulmak için kılını kıpırdatmayan adamları kim sever ? buna benziyor biraz.

  tüm bunların yanında; hormonal bozukluklardan doğan zayıflık/şişmanlık gibi problemleri kesinlikle itici bulmamak gerek. bu bir rahatsızlıksa her zaman o kişiye destek olmak lazım.

  sen kendini sevmez dikkat etmezsen kimse seni sevmediğinde fazla şikayet etme hakkin olmuyor bence.
 • kime göre itici ya da kim kime göre kilolu dedirten başlık. kilolu, kel, kısa boylu, fodul vs vs insanları yaftalayıp eleştiren yazar sürüsü zannedersin ki kıvanç tatlıtuğ amk.
 • güzel kardeşim sen bunu yazmışsın ama bu olmamış çünkü her ne kadar dikkat etse de belki bir hastalığı vardır, metabolizması yavaştır. hanım kızımız da zayıf olmayı istiyordur belki ama olmuyordur biyoloji izin vermiyordur ayrıca itici de değildir çok sempatik ve güzel oluyorlar ayrıca sana tavsiyem insana insan gibi bakman.
 • bize gözün değil, gönlün gördüğü yürek gerek.
  düşlerdeki tabir değil, gerçeğe vuslat gerek.
  mevlana

  sen nasıl bakarsan öyle görürsün!