şükela:  tümü | bugün
  • dün bir markette gördüğüm ve aldığım kilosu 50 tl ye aldım diyerek milleti kaldırdığım ve herkesinde gayet bayıldığı mantı olmuştur. *
  • bir kilo unun perakende fiyatının ortalama 3,75 olduğunu düşününce dedim acaba alçıdan mı yapıyorlar ama alçının kilosu da 5 lira. acaba içine ne koyuyorlar
  • 3 lirayı yemek daha sağlıklı olmaz mı diye düşündürten mantıdır.
  • vegan mantı'dır.
  • toptan un 1.25 tl civarı
    toptan soya kıyması 4 tl civarı
    soğan toptan 0.40 kuruş civarı
    mantı yapımında su da kullanılır.
    ayrıca soya kıyması ıslatılınca çok daha fazla bir miktar soya kıyması ortaya çıkar.
    dolayısıyla gayet de satılması mümkün bir fiyattır.