şükela:  tümü | bugün
  • güzelim istanbul'un tek plajı harfiyat alanına çevirilmiş durumda. bu katliamı yapanlara nasıl engel olunamıyor anlayamıyorum. bu şerefsizler istanbul'da bunu yapabiliyorsa ben diğer sahillerde neler yapabileceklerini hiç düşünemiyorum. bu harfiyat gemilerini (gemi olduğu düşünülüyormuş) hangi mekanizma denetliyorsa hesabı ilk onlardan sorulmalıdır.

haber linki
  • en büyük cezanın kesilmesini istediğim üzücü haber.

insan da biraz vicdan olur.

eğitimsiz cahil insanlar...

ama bu eğitimsizliğe köstek olanlar; bunları yapanları takip etmeden, peşine düşmemekle birlikte aynı suça ortak olacaklarını da bilmemeliler.

doğa katilleri, vicdan yoksunlarını barındıran haberleri duymak, en az bir canlı ölmüş kadar üzüyor beni.

ayrıca başlığın, "kilyos'a atılan harfiyat atıkları" şeklinde olmasını yeğlerdim.
  • türkiye şu anda tamamen müteahhit & politikacı mafyasının kontrolünde olduğundan inşaat sektörü tamamen pervasızca ülkede at koşturuyor. türk insanı da geri kalmış ülke vatandaşlarında sık rastlandığı üzere çevre bilincinden tamamen yoksun olduğundan her gün yeni bir çevre felaketi ile karşı karşıya kalıyoruz. adamlar cennet gibi ormanlara taş ocağı açıyor, ülkenin en verimli topraklarına termik santraller kuruyor, nehirler göller kasaba esnafı zihniyetli davarlar tarafından kurutuluyor, bu coğrafyanın geleceği resmen paraya tapanlar tarafından satılmış durumda. ülke halkının çoğunluğu kendini vatansever sanıyor ama vatan nedir haberleri bile yok . şurada son 30-40 yılda, ki bir insan ömrü bile değil bu ülkenin doğasına verilen zarar o kadar büyük ve o kadar önemsenmiyor ki bu milletin başına ne gelse üzülmem. koca marmara denizi bile yokoldu, suyu kirlenmemiş ya da tamamen kurumamış bir göl bile yok. nehirler ormanlar vahşi hayvanlar her şeyi yok ettik. doğa da bizi yokedecek yakında umarım.
  • hafta sonu kişi başı sahile ayak bastı ücretinin 50 tl olduğu yer.