şükela:  tümü | bugün
  • nezaman karşılaşsam, kim arar diyenin suratına kapattığım soru öbeği.
  • ne zaman denk gelsem;

- ebenin ta ami arar bagla hadi minakoyim..

demek icin yuregimin kontrolsuz bicimde kabardigi, ahizeyi kafasinda parcalatmak isteyen sekreter sorusu..
  • agdali bir jargon kullanarak kisisel niteliklerini gosterisli kilma cabasindaki kitipiyoz ofis calisaninin, en klasiklesmis telefon diyalogu ifadesidir. kim arar?
    " ulan zaten sirkette telefona bakmaktan baska bisey yapmiyoruz, bari artistik bi tavir takinayim da karsimdaki beni bi bok sansin" dusuncesinden baska bisey degildir bu ifadenin kullanilmasi.
    bunun benzeri olarak, yine ayni ofis calisani tarafindan uygulamaya gecirilen, "der ki" hezeyani vardir bir de. birsey soylersiniz, soylediginiz seyi o an ofiste calismakta olan baska bir yetkiliye solemesi gerekmektedir mesela. girisi yapar "kuburettin bey der ki..." seklinde. hani duyan da ben telefonda oyle bi laf etmisim ki, kitipiyoz da cok etkilenmis soledigimden, bunu ofis arkadaslarina ozlu soz olarak aktaracak sanir, "kuburettin bey der ki...".
  • -iyi günler müştakil beyle görüşecektim
    -kim arar?
    -valla eşi dostu, bir de müşteriler arar herhalde, ne bileyim...
    -nasıl?
    -sus tamam, bağla hadi!

(ps: burada buna benzer bir entry mevcuttu da yazar uçmuş herhalde, müştakil beyin bu macerasının saklı kalmasına gönlüm dayanmadı)
  • adı sonradan kim arar seni diye değiştirilmiş olsa da, asıl adı kim arar olan nilüfer şarkısı.

arayan bulur elbet.

*
  • sekreterlerin çıldırtan sorusu.her allahın günü aradığım firmanın telefonunu, her allahın gunu acan aynı sekreterin bıkmadan sordugu soru.bugün sonunda içimde patlayan cevabı verdim çok mutluyum.

-iyi günler xxx tekstil
    -günaydın x hanımla görüşücektim
    -kim arar?
    -haklısınız kimse aramaz bi ben manyağım hergün arıyorum işte.
    -bi saniye bekleyin lütfen

dünya varmış.. yarın gene aynı soruyla karşılaşırsam çok daha acımasız olucam kararlıyım.
  • (bkz: vefasız)
  • niluferi 70'lerde $ohret yaptigi gibi geri donu$ doneminde yeniden yorumladigi bir parcadir**
  • (bkz: funda arar)
  • nilüfer'in çok eski parçalarından biridir.

böyle güzel olmasan, böyle tatlı bakmasan
    kim arar seni kim arar
    bende bu aşk olmasa, kalbim böyle yanmasa
    kim arar seni kim arar
    kim arar söyle kim arar, vefasız olanı kim arar
    seni bir gün görmesem içim yanar