şükela:  tümü | bugün
  • ssg'ye "kim ?" sorularinda alacaginiz muhtemel bir cevap ...
  • bu kadının en sağlam rol çıkardığı ve kariyerinin en zirvesinde olduğu dönem kanımca ilk batman olan michael keaton ve jack nicholson'lı batman'dir.
  • (bkz: l.a. confidental) filminde oscar almasının nedeni bence muazzam güzelliği. kadının belindeki gamzeler bile jüriyi etkilemiş olabilir. ben olsam sırf gülüşüne bile çakardım oscar'ı.
  • zamanın şartlarına göre değerlendirdiğimizde, mickey rourke ile oynadığı dokuz buçuk hafta filmi muhteşemdi.
  • şu anda ulaştığımız teknoloji yirmi yıl erken gelmiş olsaydı ve bu sözlük 1999'da değil de 1984'de falan kurulmuş olsaydı '80'lerin ve '90'ların gençleri bu başlığın altına en az 30 sayfa girdi doldururlardı. '80'lerin 1 numaralı poster kızıdır. her kanı kaynayan genç duvarına asmıştır, magazin dergileri çıkartmalarını vermiştir, dolaplara yapıştırılmıştır vesaire vesaire... ismi de çok akılda kalıcıdır. bir dönem michael jackson nasıl tanınıyorsa "kim besincır" da öyle bilinirdi. nasıl oldu bilmiyorum ama çok ani söndü. sönüşü yavaş yavaş değil bir anda oldu. eminim eminem'in onu filmine koyması da gençliğinden kalan bu hayranlığının sonucu olmuştur.

şu da o yıllardan güzel bir referans: http://www.turkfutbolu.net/…0/frank_pingel_1994.jpg
  • benim gibi birçok insanın anasından bacısından daha yakındır bu kadın. bu kadar tanıdık bir sima, bu kadar tanıdık bir yüz.. her gördüğümde eski bir dostumu görmüş gibi olurum sevinirim filan.
  • ergen kafasına, "ben büyüyünce miki ruk olacam" düşüncesini zerk etmiş kadın.

(bkz: nine 1/2 weeks)
  • 8 miles'da eminem'in annesi rolündeki efsane kadın.
  • zamanın acımasız olduğunu nine 1/2 weeks filmini seyrederken insan daha iyi bir anlıyor. kim basinger inanılmaz güzelmiş bu filmde ama işte zaman.
  • la confidential'daki performansiyla oscar aldiginda sahneye cikip heyecandan, "bugune kadar tanistigim herkese tesekkur ederim." demis ve kalbimi bir kere daha kazanmis gercek sarisin.