şükela:  tümü | bugün
  • celik eriscinin alt yazili, highlite li bir videoklibiyle piyasaya surdugu, igrenc oyunculuk iceren denyo bir sarkisinin ismidir. klipte celik yarinden daha cok yarini sevdigini ispatlamak icin turlu hokkabazliklar, sahbazliklar yapiyor, "hakaten sen daha fazla seviyormussun celik" dedirtene kadar rahat etmiyordu ki, bu baglamda bir dedirten sarkidir bu.

kim her sabah bir karanfil koyar gider basucuna
    kim bekler yollarini o soguk geceler boyunca (x2)
    kim verir umarsizcaaaaaaa omrunu senin ugruna
    soyle yarim kim daha cok seviyooor?

(birden kiziyo burda.set ekolu)

sen yalnizcaaa naz yapmayi bilirsin
    aglatirsin inletirsiiin
    yalvartmayi bilirsiiin
    seviyorum dersiiin
    eziyeti seversiiin
    aaaaah
    her zaman keyifdesin
    nesedesin
    zevktesin
    (buralar direk ahmet yilmaz ekolo)

simdi celigin ya celenklerden asirip ya da bahcevanlik ederek her sabah yarinin bas ucuna karanfil birakmasini irdelemek isterim. bilinir ki olenlerin, ruhu sad olmuslarin pesi sira birakilan bir cicektir karanfil. her sabah sevgilinin basucuna birakildiginda uyanan sevgi "olduk de yasinimiz mi okunuyor, hatim mi indiriliyor? kirkim mi cikti" diye daralmaz mi? e peki bu celik niye once sevgilisine kim daha cok seviyor challenge i olusuturmakta akabinde futursuzca delice bok atmaktadir? bi karanfil birakip geceler boyunca yolunu bekleyince daha cok mu sevilmis olunuyo? kanimca i sabuncakis de gereksiz islem hacmi olusturulmus o kadar.
  • beni ne kadar seviyorsun sorusuyla başlayıp iki tarafın da birbirini aşan cevaplar vermek için birbiriyle yarıştığı ve sonunun asla gelmediği durum.
  • bart ve lisa simpson kardeşlerin, babaları hakkında girdikleri bir tartışmanın konusudur. "sen onu daha çok seviyorsun", "hayır sen daha çok seviyorsun" şeklinde cereyan etmiştir.
  • benim kucukken kafayi kilitleyip cevabini bulamadigim soru sekliydi annem ve benim aramdaki sevgiye dair... annem mi daha cok seviyor beni, yoksa ben annemi benim onu sevdigimden daha cok seviyorum? ama simdi anlasiliyor ki, bu o zamanlarda baslayan daha kronik bir hastalik cesidiymis; materyalizm. sevginin cetveli yok oysa, askin, arkadasligin, samimi duygularin...
  • birbirine çok aşık çiftlerin çok ciddi kavgalar edebilme sebebidir. aşık dediğin, manyağın, ruh hastasının teki zaten. bırakacaksın yiyecekler birbirlerini, görecekler ne halleri varsa.
    bu şarkı bu çiftlere gelsin değerli dinleyenler;
    (bkz: sevemez kimse seni benim sevdiğim kadar)
  • dün zorla dinlemek zorunda bırakıldığımda, "giriş kısmı, will smithin just the two of us ının giriş kısmına çok mu benziyor, yoksa bana mı öyle geliyor" diye düşündüğüm, daha sonra ilk 10 saniyelerini kırpıp xmplayde takıntılı bir şekilde üstüste çalıp durduğum, yine de işin içinden çıkamadığım şarkı.

(..yok, bana öyle geliyodur kesin..)
  • saçmalıktır, hatta daha ileri gidilip en iyi arkadaşlar aranır,
    -alo, merhaba sence ben mi daha çok seviyorum yoksa o mu?
    -nee ne diyon olum sen manyak mısın? banane işiniz yokmu sizin?
    -yaa ne olur lütfen söyle sevgilimle iddia ya girdik!1
    -ya olum git işine

aynen başıma gelmiştir :):)
  • 8 bit atari oyunlarınınkine benzer bir melodi, üzerine ilkokul müsameresi tadında sözler, meee'leyen çelik vokali.

ama gel gör ki olunca oluyor. bu kadar dandik bir karışımdan böyle şarkı çıkmış işte allahın hikmeti.

seviyorum kardeşim.