şükela:  tümü | bugün
 • kim gordon'un 1987 yılında yazdığı günlüğünden alınmıştır:

  elime bası almadan önce fantezileri olan herhangi bir kızdım. yoksa enerjinin tavana vurduğu bir zamanda gitarlarını kutsallaştırmış, ağrılar, aşk ve erkek bağı içinde yanan iki adamın yanında olmak nasıl bir şey olurdu? ne kadar da hasta aslında, ama hangi arzu bundan daha sıradan olabilir ki?
  kim bilir kaç ninecik yüzlerini elvis’in pantolon ağına sürtmek istemiş ve kim bilir kaç çocuk steve albini’nin gitarıyla kamçılanmak istemiştir?

  sonic youth’un basçısı olarak durduğum sahnenin ortasında müzik her yandan geliyor bana. kadın olmanın en üst konumu seni izleyen insanları izliyor olman. performansın büyüsünü bozmadan o sahneyi manipule etmek-madonna gibi birini de daha parlak yapan şey bu aslında. basit pop kalıpları hem gerçek kişiliğinin muammada kalmasına izin veriyor hem de o dıştaki imajını ayakta tutuyor- gerçekten de o kadar seksi mi? gürültülü disonans ve bulanık melodiler de kendi karmaşıklığını yaratıyor—biz gerçekten de o kadar sert ya da şiddetli miyiz? bu işte benim anonim kalmama izin veren bir bağlam. gitar çalan erkeklere düşkün, olabildiği kadar sıradan ve kadın bir basçı olmak bir çok açıdan ideal bir şey, çünkü sonic youth’un müziğinin içindeki girdap bana bir kadın olduğumu unutturuyor. zayıf bir pozisyonda olup bunu güçlü kılmayı seviyorum...
 • sonic youth ile ilk gençlik yıllarımızı müziğine ve sesine adadığımız amerika'lı sanatçı.

  27 yaşında iken miranda stanton aracılığıyla thurston moore ve lee ronaldo ile tanışır ve devamında aynı ekiple 1981 yılında sonic youth'u kurarlar. 2011 yılında thurston moore ile 27 yıllık evliliğini sonlandırana kadar müzik sektörüne yön veren onlarca albüme imza atan gordon, sonic youth sonrası kariyerine halen solo albüm çalışmaları ile devam ediyor.

  bir röportajında ilham aldığı müzisyenler arasinda fransız şarkıcı catherine ribeiro'yu görünce kendisini neden çok sevdiğimi bir kez daha anladım. ribeiro dışında müziklerinden ilham aldığı diğer isimleri şu şekilde sıralamış;
  the slits, the raincoats, patti smith, tina turner, billie holiday, siouxsie sioux, janis joplin, the runaways.
 • sonic youth un vokalisti ve bascisi, hastasi oldugum kadin. ye beni kim yut beni..
 • carrie brownstein ile oturmuşlar karşılıklı, "girl in a band: a memoir" hakkında sohbet etmişler. daha ne isteyelim ki!

  buyrunuz
 • 1984 yılında evlendiği thurston moore ile 27 senelik evliliklerini bitirdiklerini açıklamış. vay bana vaylar bana.
 • bugün itibariyle 68 yaşına girmiş sonic youth'un kraliçesi.
 • gönüllü turizm elçimiz olarak çalışmaya başlamıştır. şu sıralar türk müzisyenlerini dünyaya tanıtmakla meşgul*

  https://twitter.com/…rdon/status/398935640001110016
 • çocukluk halini fotoğrafını görmeden tahmin edebildiğim nadir insanlardan biri, hümeyra gibi. kesin çiroz, yaramaz bir kız çocuğuydu.

  kendisi harika bir müzisyendir. grunge, o olmasa olmazdı. bull in the heather şarkısında o yaramaz kızı ortaya çıkardığını düşünüyorum.
 • (bkz: body/head)
 • i wanna be your dog demek istiyorum kendilerine.
hesabın var mı? giriş yap