1. guney kore kokenli bir yonetmendir kendisi, filmografisi de asagida verilmistir*

  1996 crocodile
  1997 wild animals
  1998 birdcage inn
  2000 the isle
  2000 real fiction
  2001 address unknown
  2001 bad guy
 2. 2002 tarihli coast guard ve 2004 tarihli samaria filmlerininin yönetmeni.
 3. 24.istanbul film festivaline gelecegi duyrulan güney kore li yönetmen.
 4. 2004 yılında hem berlin hem de venedik film festivallerdinde en iyi yönetmen ödülü almış koreli yönetmen. bin jip adlı filmi bu cuma gösterime giriyor.
 5. yasayan en onemli yonetmenlerden biri olmakla birlikte hep ayni cizgiyi tutturamiyor. misal bad guy olaganustu iken, ayni yil cektigi address unknown "eh iste" dedirtir insana. artik filmlerinin dagitimini kendisi yapmaktadir.
 6. "bos ev" ve "fedakar kiz" filmlerini gayet begendigim koreli yonetmen. bu sene altin portakal film festivalinin onur konugu olacakmis.
 7. kendisi kore'de varolan düzene ve kore'nin kutsal saydığı değerlere yaptığı eleştri ve taşlamalar yüzünden kore halkı tarafından pek sevilmeyen bir şahsiyettir.. kendisi de çok normal bir şahsiyet olmamasından olacak, halkın bu öfkesinden güç aldığını söyler..

  ayrıca film festivallerinden ve ödül törenlerinden hiç hazzetmediğini her fırsatta söylemesine ve bu düşüncesini hayata geçirme(me)sine rağmen, önümüzdeki günlerde altın portakal festivali için türkiye'ye gelecektir..

  belki hayatımda ilk defa keşke türkiyenin başka bir şehrinde* yaşıyor olmak isteyiş sebebimdir bu olay da..

kim ki-duk hakkında bilgi verin