şükela:  tümü | bugün
 • x files'ın en can alıcı bölümlerini yöneten, chris carter ile bol bol çalışan, bunun dışında amerika'nın ünlü dizilerinin bazı bölümlerinde de yönetmenlik yapmış kişi.
 • the x filesin en basarili yonetmenidir. kamera arkasinda oldugu bolumler hemen fark edilir cunku teknigi sinema atmosferini yansitir televizyona. olasi bir 2. the x-files filmini kesinlikle o yonetmelidir.
 • the x files'ın the x files olmasının sebeplerindendi.. supernatural'in yapımcısıydı aynı zamanda, onu da güzel yerlere getiren adamlardan biriydi...

  25 ocak 2009'da akciğer kanseri ile yaptığı savaşı kaybetmiş.. o kadar güzel şeyler bıraktı ki arkasında.. umarım gülümseyerek ayrılmıştır bu dünyadan.. rahat uyusun..

  bir diğer the x files adamı frank spotnitze bırakıyorum sözü:

  "kim had a blazing intensity that inspired everyone -- writers, producers, actors and crew. 'kick it in the [expletive]!' he'd say to us. and 'i love you,' really meaning it. as long as he'd been a director, he never lost his passion for his work.... kim was an incredible force of life. it is hard for me to believe or accept that he is gone."
 • 3. bir the x files filmi olursa bari onu kim manners yönetsin diye dilerken, ölüm haberiyle şok etmiştir adeta...
  nerdeyse birlikte büyüdüğüm dizinin, en sevdiğim yönetmeniydi o...umarım hayal ettiği gibi çıkmıştır orası...
 • supernatural' ın en önemli bölümlerinde yönetmenlik ve yapımcılık yapmış rahmetlidir. kanserden ölmüştür. belki de ölümü supernatural'ın erken bitmesine sebep olucaktır. bir de dizide yazar olsaydı, o zaman büyük ihtimalle diziyi de kendisiyle birlikte öbür tarafa götürürdü.

  (bkz: no rest for the wicked)
  (bkz: lazarus rising)
  (bkz: mystery spot)
  (bkz: fresh blood)
  (bkz: i know what you did last summer)
  (bkz: heaven and hell)
 • breaking bad 2. sezon 5. bölümü kendisine ithaf edilmiş amerikalı yapımcı ve yönetmen.