• yuri gagarin'i yunan zanneden bir yarışmacıya tanıklık ediyor.
 • az onceki cevabin neil armstrong oldugu sesli soruda yarismacinin 'ay bunlar ingilizce mi konusuyor, yunanca konussalardi yuri gagarin derdim hemen' dedigi yarisma.
 • yarismaci profiline bakarak cevaplamak istiyorum ki “lanet olsun ben istemiyorum sizin olsun“
  populer bir yarisma programi he.
 • yunanca olsa yuri gagarin diyecek yarışmacı süreye takılıp elenmiştir. bense burada kazanamadığım paralara yanıyorum. tek korkum ilk baraja gelemeden elenmek, o da bu sorularla çok zor ama çok küçük bir ihtimal bile beni başvurmaktan vazgeçiriyor. uzun lafın kısası -kısa vadede ve yararcı bakış açısıyla- cahil ve cesur olmak bilgili ve çekingen olmaktan iyidir. ben yatayım da yarınki dersi kaçırmayım, malum üniversite matematiğinin şakası yok. son olarak, adaletine güleyim dünya.
 • gozumden dusen yarisma. az onceki yarismacinin hakki yendi. kadinin agzindan b şıkkı ciktigi anda sure bitmemisti. bence o yarismaci geri cagrilip kaldigi yerden devam ettirilmeli.
 • eğitim, fırsat eşitsizliği gibi müspet sebeplerle genel kültürden mahrum kalmış insanların değil, kendilerini televizyonda bir bilgi yarışmasına katılacak seviyede gören; hadi katıldın, edebiyattan anlarım, sanatla ilgilenirim, zart mezunuyum zurt diye sinir bozan yarışmacıların eleştirildiği yarışmadır.

  dikkat edilirse şu ya da bu sebeple tahsil görme imkanı olmamış ancak kendilerini geliştirmiş, haklı özgüvenleriyle o koltuğa oturmuş yarışmacıların desteklendiği görülecek olan televizyon programıdır. eğlenceliktir.
 • yarışma formatı gereği yarışmacı "son kararım" demediği sürece seçenek ışığının sabitlenmediği yarışma olduğundan, insanlık tarihinin en önemli ses kayıtlarından birini duymamasını bir yana bırakalım "ne diyo mu ingilizce mi? yunanca olsa yuri gagarin diyecektim" diyen cahil kızın elenmesinin gayet doğal olduğu hatta bu nedenle içimin yağlarını eriten yarışma.
 • belki çağrılma olasılığım nedeniyle, belki de samimiyetimden*, hatırlatmak isterim ki bu yarışmaya katılan insanlara doldurulması zorunlu alanları arasında hobileri, sevdikleri kitaplar, filmler, müzisyenler olan bir form doldurtuluyor. mülakat aşamalarında örnek sorular soruluyor ve yarışmacının tabiri caizse ciğeri okunuyor. atv'nin çıkarı gereği, tamamen reklam geliri düşünülerek kişiye özel seçilen sorularla biz seyircilere bazen "vay, kadın biliyor yahu" dedirtiliyor; bazen de "vay gerizekalı, x'i hiç duymamış" dedirtiliyor. elbette bazı yarışmacılar diğerlerine göre çok daha donanımlı, çok daha bilgili; bazıları da diğerlerine göre çok daha güzel ve dikkat çekici. ve yine elbette katılanların bazıları bu gerçeğin farkında ve soru hazırlayanları ters köşeye yatırma ümidiyle katılıyor. bilip bilmemek sizden çok onların elinde. [(bkz: #31698836) ]

  hiç tanımadığınız insanları yargılamak için son derece subjektif ve hatalı bir zemin kim milyoner olmak ister.
 • neil armstrong'u bilmeyen yarismacinin 1000 liralik cekini alirken kenan isik'a "cok ukalasiniz" dedigini duydugum yarisma. hem aval aval bakinarak en kolay soruyu bileme, sonra da sunucuya cemkir. 1000 lira bile cok o kadina.
 • edebiyati cok iyi (!) olan uzun ablanin godot'u beklerken'i bilmedigine degil, thomas mann'nin soy ismini ingilizce telafuz etmesine yani "men" diye telefuz ettigi yarisma. hadi godot'u beklerken'i hic duymadin yazarini da bilmiyorsun; thomas mann'i da mi duymadin? bir de diyor edebiyatim iyidir. hey yarabbim!!