şükela:  tümü | bugün
 • yarismaci profiline bakarak cevaplamak istiyorum ki “lanet olsun ben istemiyorum sizin olsun“
  populer bir yarisma programi he.
 • gozumden dusen yarisma. az onceki yarismacinin hakki yendi. kadinin agzindan b şıkkı ciktigi anda sure bitmemisti. bence o yarismaci geri cagrilip kaldigi yerden devam ettirilmeli.
 • eğitim, fırsat eşitsizliği gibi müspet sebeplerle genel kültürden mahrum kalmış insanların değil, kendilerini televizyonda bir bilgi yarışmasına katılacak seviyede gören; hadi katıldın, edebiyattan anlarım, sanatla ilgilenirim, zart mezunuyum zurt diye sinir bozan yarışmacıların eleştirildiği yarışmadır.

  dikkat edilirse şu ya da bu sebeple tahsil görme imkanı olmamış ancak kendilerini geliştirmiş, haklı özgüvenleriyle o koltuğa oturmuş yarışmacıların desteklendiği görülecek olan televizyon programıdır. eğlenceliktir.
 • belki çağrılma olasılığım nedeniyle, belki de samimiyetimden*, hatırlatmak isterim ki bu yarışmaya katılan insanlara doldurulması zorunlu alanları arasında hobileri, sevdikleri kitaplar, filmler, müzisyenler olan bir form doldurtuluyor. mülakat aşamalarında örnek sorular soruluyor ve yarışmacının tabiri caizse ciğeri okunuyor. atv'nin çıkarı gereği, tamamen reklam geliri düşünülerek kişiye özel seçilen sorularla biz seyircilere bazen "vay, kadın biliyor yahu" dedirtiliyor; bazen de "vay gerizekalı, x'i hiç duymamış" dedirtiliyor. elbette bazı yarışmacılar diğerlerine göre çok daha donanımlı, çok daha bilgili; bazıları da diğerlerine göre çok daha güzel ve dikkat çekici. ve yine elbette katılanların bazıları bu gerçeğin farkında ve soru hazırlayanları ters köşeye yatırma ümidiyle katılıyor. bilip bilmemek sizden çok onların elinde. [(bkz: #31698836) ]

  hiç tanımadığınız insanları yargılamak için son derece subjektif ve hatalı bir zemin kim milyoner olmak ister.
 • neil armstrong'u bilmeyen yarismacinin 1000 liralik cekini alirken kenan isik'a "cok ukalasiniz" dedigini duydugum yarisma. hem aval aval bakinarak en kolay soruyu bileme, sonra da sunucuya cemkir. 1000 lira bile cok o kadina.
 • edebiyati cok iyi (!) olan uzun ablanin godot'u beklerken'i bilmedigine degil, thomas mann'nin soy ismini ingilizce telafuz etmesine yani "men" diye telefuz ettigi yarisma. hadi godot'u beklerken'i hic duymadin yazarini da bilmiyorsun; thomas mann'i da mi duymadin? bir de diyor edebiyatim iyidir. hey yarabbim!!
 • bir de bu yarışmadaki godot'yu beklerken sorusunun yanlış yapılmasını eleştirirken burda godot'u beklerken yazan, sonra sallama bilgilerle doğruluğunu savunan cehaletin içinde yuva yapmış yazarlar var. var bunlar yani. mevcut. sonra yarışmacıya gülüyor.

  hay senin bilgini.

  (bkz: #32891372)
 • bu akşam da yeni bölümü yayınlanacak yarışma. haftada üç güne çıkardılar, pazartesi ve cuma yayınlanıyordu daha evvel. adam gibi program kıtlığında iyi oldu bu.
  yalnız yarışmacı seçmelerini eskiden olduğu gibi program dahilinde herkesin görebileceği şekilde yapmaları farz, bu şekilde izleyicide soru işareti barındırıyorlar, çoğu kişi reyting kaygısı ile yarışmacıların prodüksiyon tarafından seçilmiş ilgi çekici tipler olduğunu düşünüyor. yani yarışmacıların kolpa olması durumu değil de, yarışmacı adaylarından ilgi çekmesi muhtemel kişilerin ön plana çıkarıldığı düşüncesi hakim. neyse yine de iyi yarışmadır izleyiniz izlettiriniz efenim.
 • 'kim istemez ki?' şeklinde bir soruyla karşılık verilebilecek soru.
 • 2 + 2 = ? seviyesindeki soruları "heyecandan dolayı" bilemeyen ya da süreyi aştığı için elenen insanlara ev sahipliği yapan yarışma.