şükela:  tümü | bugün
  • 1981 doğumlu, güney kore'li aktör. uzun zamandır oyuncu olup yıldızı yeni parlayanlardan.

çıkışını queen seon-duk dizisinde bi-dam karakteri ile yaptı ve şu anda sanıyorum korenin en popüler aktörlerinden biri. daha önce my name is kim sam-soon, terroir gibi dizilerde oynamış. filmleri de ilginç bir yelpazede ilerlemiş. birbirinden farklı pek çok karaktere bürünmüş ve izleyebildiğim kadarıyla her birinin hakkını vermeyi başarmış. özellikle no regret, hand phone ve portrait of a beauty'yi tavsiye edebilirim.

kendisi sanıyorum ağustos ortası gibi zorunlu askerlik görevine başlayacak. o yüzden de gitmeden önce hazır bir patlama yapmışken bundan yararlanmak istemiş olacak ki bir dizi (bad guy), bir film (lovers vanished), bir ton reklam ve bir o kadar da moda çekiminde yer almakta. gerçi hakszı da sayılmaz. daha önce ilk piyasaya adım attktan sonra bir kere unutulmuş. şimdi aynı şeyin olmasını istemiyordur. iki yıl da çok uzun bir süre ortadan kaybolmak için.

kısacası takip edilmesi gereken, izlemesi çok keyifli bir yetenek.
  • kore'den çıkan güzelliklerden biri daha. ancak sadece güzellikten ibaret değil. no regret filminde bir eşcinseli canlanırarak cesur bir oyuncu olduğunu da kanıtlamıştır. halihazırda devam eden ve bu yıl kore'den çıkan sağlam dizilerden biri olmaya aday* bad guy'da intikam peşindeki kötü çocuğu canlandırarak hatunların efendi adam yerine piç tercihi mevzusunun doğruluğunu bir kez daha kanıtlamaktadır. kore'de yükselişe geçen her aktörün başına geldiği gibi o da yakında askere gidecek ve ardında pek çok gözü yaşlı hayran bırakacaktır. bir de söylemiş miydim bilmem güzel adamdır, "böyle olmaz,bana kanıt lazım" diyorsanız buyrun linklere.

http://www2.pictures.zimbio.com/…s 8imobjmted5l.jpg
    http://i43.tinypic.com/2pseplx.jpg
    http://1.bp.blogspot.com/…ideg/s640/kim nam gil.jpg

en son kötü çocuk rolü için bıyık da yaptı, böyle bıyığa can kurban diyoruz.

http://www.hanfever.com/…hn_sung_ki_kim_nam_gil.jpg
  • annemin onayladığı johnny depp ve robert downey jr'den sonra bıyıklı haline hasta olduğum adam! an itibarıyla askere gitmiş ve saçı sakalı kazımış bildiğin geek asyalı moduna dönüşmüştür. saç ve bıyığın insanı ne hale getirdiğinin canlı kanıtıdır. olsun askerden gelince imajı tazeler biz de annemle gider isterz artık. yok asker bitmeden evlenelim derse uçak biletimi hazırlıyorum güney kore zaten vize istemiyor. sexy beast!
  • askere gideceğini yazalı bir yılı geçmiş ve şaka maka çoğu bitmiş, azı kalmış. oysa giderken ne üzülmüş, bu güzelim adam olmadan ne yaparım diye karalar bağlamıştım. askere gitmeden çektiği nabbeun namja da çok tutmayınca, pek adını duyamadık tabi. ama ben unutmadım seni namgilşi. dönüşünü bekliyorum bir tanem*.

not:şu kore'deki askerlik mevzusuna bir çare bulunsun arkadaşım, ciğerimiz yanıyor. heechul, bi rain'in ardından hwanhee de gidiyor zaten. pff.
  • tipe bak çay demle ekolünden yetişen vasat aktör. bu adam yakışıklıysa brad pitt yakışıklıların efendisi, owencan yakışıklıların tanrısıdır.
  • çok hoş yüz hatları olmakla beraber son draması shark için bıraktığı bıyıkları insanı irrite eden aktör.

yaş almış görünmek için mi bırakıyor bu bıyıkları (rol icabı) anlamıyorum ama karşımda bu bıyıklarla biri dururken tüm ciddiyetimi kaybediyorum o kısacık bıyıklar bana türkiye'deki malum bıyık fetişini hatırlatıyor. hele de o saçların yandan ayrılışı, öndeki uzun kısımların alından yüze düşüşü bıyıkla birleşince karşımda hitler'i görür gibi oluyorum diziyi izlerken. bir sahnede olmazsa diğerinde mutlaka sinirlerim bozuluyor.

beyenmedim.
  • queen seon duk performansı harika olan adam. iyi oyuncu.

--- spoiler ---

dizi başında deli, hayat dolu olan adam sonunda en adi orospu çocuğu olup çıkıyor, ve bunu bize her türlü yaşatıyor herif.
    --- spoiler ---
  • koredeki en güzel gözlere ve ses tonuna sahip aktör/tiyatrocu/model/şarkıcı. 1.84 boyunda, 36 yaşındadır.

queen seon deok dizisi ile popülerite kazanmıştır. canlandırdığı bidam karakterini çok seven izleyicilerin isteği ile tarihe ters olmasına rağmen bidam karakterini baş rol olarak atayıp ona uygun yeni bir senaryo yazılmış.

benim de en çok sevdiğim dizi karakteridir. ölüm sahnesi yüreğimi dağlıyor, gözyaşlarına boğuluyorum. büyük aşıktı, çok zekiydi, kurnazdı, en önemlisi de büyük bir fedakardı. böyle acı bir sonu haketmemişti..
  • başrollerini kim ah joong ile paylaştığı yeni dizisiyle ekranlara dönmüştür (bkz: deserving of the name)
  • the fiery priest dizisinde döktürüyor resmen. peder kıyafetiyle tam bir matrix neo havasında. dublör de kullanmıyormuş üstelik tekvando yapıyormuş adam.