şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ajda pekkan'in 1987 tarihli superstar 4 albumunden bir sarki.
  orijinali icin (bkz: mi mandi rose)

  dile kolay yaşananlar
  belkilerle geçen zamanlar
  seni anlatan o heyecanlar
  o nefes alışlar uykusuz ve yalnız

  hiç aklımdan değilken
  gözlerinle karşılaştım birden
  saklanacak ne vardı sanki söyle
  nasıl da sevmiştik bak delice
  nasıl da inanmıştık sevgimize

  kim olsa anlatır
  o yaşanan ne güzel bir rüyadır
  gerçek yalan ne farkeder sanki
  o artık kapanmış bir sayfadır

  belki sen o günlerde
  bir şeylerden korkuyordun
  sevgime dört elle sarılıp
  sanki saklanıyordun herneyse geldi geçti
 • ajda pekkan'ın belki de en iyi şarkısıdır. kim bilir. herkesin korkup yanaşamadığı birileri vardır hayatında. kendini sakladığı, uzaktan baktığı, yıllar sonra gördüğünde bile dokunmadığı bozmadığı güzelliğine karşı içinin titrediği, anlatmadığı duygularına karşı saygı beslediği ve hayalden ibaret kalan bir sevgili herkesde vardır. zaman bir araya getirmez, mekan bir araya getirmez ya insanı, ilişkinin ihtiyaç duyduğu konforu sağlamaktan uzaktır ya iki taraf da. geceleri uyandığında söylediği bir şarkı vardır ya insanın, o şarkının orta yerinde düşer ya akla bazen, bir sigara yaktırır insana sabahın 3'ünde ve o ayazda çıkarır ya balkona. bazen iki taraf da bilir duyguların karşılıklı olduğunu ama söylenemez. bir şeyler gizlenir, böylesi daha mutlu edicidir belki o an için korkmak değil - kaçmak değil, bütün bu yazılanlar bir kendini kandırma da değil, bilirsin o an başlansa nereye gideceğini bu işin, nasıl yıpranacağınızı ikinizin de. ama yıllar sonra anlatılır her şey, hem o'na hem herkese. belki abartılarak belki eklemelerle. çünkü başından beri hayaldi ya bu, iki üç cümle eklemişim ne fark eder. hem anlatmak ayıp mı? kim olsa anlatır, o yaşanan ne güzel bir rüyadır, gerçek yalan ne fark eder sanki o artık kapanmış bir sayfadır.
 • askerlik yaptigim su gunlerde yalnizliktan muzdarip anlarima, gelen bir emailin icinden cikarak canim kardesim strolchun kalbime yalniz olmadigimi hissettirdigi sarkidir. tek ozgurluk anim olan bu internet cafe dakikalarıma yaklasik 100 repeat ile eslik edene yegane parcadir. ajda pekkan denilen tanricanin da belki de en guzel sarkisidir.
 • sözleri ülkü aker'e, müziği cristiano malgioglio'ya aittir.
 • sırf o gelecek diye alakasız bir yere gitmektir, geliyor mu diye çaktırmadan kapıya bakmaktır, onu görünce kalbin fırlayacakmış gibi çarpmasıdır, saçmalamaktır, çaktırmamaya çalışırken daha beter saçmalamaktır, korkmaktır, söyleyememektir, beklemektir, asla bitmeyecek bir süre beklemektir, neyi beklediğini bilmeden beklemektir, anlamsız mutlu olmak, anlamsız üzülmektir, kimseye anlatamamaktır, neyin var diye sorulan soruları yanıtsız bırakmaktır, iki arjantin biradır, fırsatları kaçırmaktır, eksik kalan parçadır, kalpte bir sızıdır, minibüste ondakikadır, her ikinci kadehte aklıma düşendir, ajda dinleyip melankolik takılmaktır, aynı şarkıyı defalarca dinlemektir, en nihayetinde belkilerle geçen zamanlardır.
 • trt için çekilen klibini şuradan seyredebilirsiniz:
  http://www.youtube.com/watch?v=yhfdspmo7qo
 • çok ama çok özel bir şarkıdr bu...aşkların böyle en yoğunu en anlatılacak olanı yaşanmıstır belki de.ve şarkı öyle bir söylenir ki sanırm ajda dışında başka biri bu şarkıyı söylerken salya sümük olup arabeskleşirdi ama ajda dısında kimse ''her neyse geldi geçti'' deyip kameralara gülümsemezdi...
 • başa sarıp sarıp dinledigim, kimi günler uyanırken aklıma düşüp, günlerce dilimden ayrılmayan bir sarkı idi bu... ta ki..
  ta ki..
  o münferit.. o talihsiz.. o vahim... o garip klibe kadar.
  ajda pekkan'ın dans yeteneginin ne derece oldugu herkesce malum ama bu klipte yetenek dısı, ayrı bi kafa var. ne kafası anlayamadım henüz, ama var.

  önbilgi: ajda pekkan'ın omuzundaki yaratıklar vatka bu arada. korkmayın.
 • “belki sen o günlerde
  bir şeylerden korkuyordun”

  ajda pekkan’ın yorumculukta zirve olduğu şarkılardan. ülkü aker’in elinden çıkma en sevdiğim güfteleri barındırır aynı zamanda.