şükela:  tümü | bugün
 • koreli, aşmış bir soprano. dünyanın en iyi kadın solistlerinden biridir.

  sadece, kapitalist sistemin önümüze koyduğu tabaktan yemeyi bırakmamız lazım. emin olun daha lezzetli yemekler yapanlar var. tekelleşmiş müzik endüstrisinin dışına çıkın; bakın dünyada ne sesler var. sadece müzik alanında değil, her alanda böyle. amerika'nın yönlendirmesiyle yaşıyor birçok insan, birçok ülke.
  her neyse, konuyu dağıtmadan so hyang'a geri dönelim. sesiyle, bu kadar farklı duyguları size nasıl rahatlıkla hissettiriyor, anlamak mümkün değil. çok da geniş bir ses aralığı var.

  1 2 3 4 5
 • pnömoni rahatsızlığı olduğunu okuduğum, bir kat daha saygımın ve sempatimin arttığı yüreğiyle şakıyan güney kore künyeli soprano. soprano ama camları çatlatan cinsinden ziyade kolonları titreten, kulakların pasını silen bir ses rengine sahip. gospel geleneğinin etkisi olsa gerek, yorumladığı eserler bir süre sonra uçmaya başlıyor.
 • şan hocası emre yücelen'in kore ziyaretinde kendisiyle yaptığı bir saatlik keyifli sohbet/röportaj için: https://www.youtube.com/watch?v=mr6d0jhheik

  benim de yaklaşık iki senedir tanıdığım, gerçekten müthiş bir sanatçı. üstüne üstlük sanki şarkıcılığı normalmiş gibi bu kadar mütevazı cevaplar vermesi ise nasıl bir kişiliği olduğuna dair ipuçları veriyor.

  emre hoca'ya buradan teşekkür ediyorum.

  edit: imla.