şükela:  tümü | bugün
 • az önce canlı yayında;

  (bkz: kim allah'a daha yakınsa üstün olan odur)... diyen;

  (bkz: demokratik laik sosyal hukuk devleti cumhurbaşkanı)... nın;

  bu özgürlüçü, bu sosyal, bu eşitlikçi mesajını;

  ortadoğu'nun en özgürlükçü mecrası olan, tuzu kokmuş ekşi sözlük'ün;

  sol frame'sinde gösterilmemesine bulduğumuz çare...
 • bir hristiyan misyonerin müslümanlara alenen hristiyanlık propagandası yaptığını düşünün, başına neler geleceğinden bahsetmeyeceğim çünkü başına neler gelebileceğini muhtemelen tahmin ediyorsunuzdur. bu hristiyan misyoner bir taraftan incili övüp, müslümanları hristiyanlığa davet ediyor, bir taraftan da kuranı kötüleyip müslümanların atalarının dinine uyan sapıtmış kafirler olduğunu söyleyerek müslümanlara bazı aşağılayıcı benzetmelerle hakaret ediyor, bu hristiyan misyoner bazı muamelelere (muamele kısmını hayal gücünüze bırakıyorum) maruz kaldığında haksızlığa uğramış bir mazlum mudur? yoksa haddini bilmeyen bir küstah mıdır?
  işte bu hristiyan misyonerin yaptığı neyse, insanların kendi bacaklarından asılmak hakkına şerh koymak suretiyle onlara inancını dayatarak bunların yaptığı şey de odur.
 • doğru olabilecek bir söz.

  sözün sahibi bunu söylediğine ve herkese kendini böyle lanse ettiğine göre daha yakın olmak için "şehit" olabilir.

  türbesini biz hazırlarız, sıkıntı olmaz bence.

  ha tabi yakınlığı kırmızı tarafta mı yoksa beyaz tarafta mı olacağını bilemeyiz bu şirke girer(bence kırmızı ona çok yakışır).
 • bir ateist olarak çalmayan, yalan söylemeyen, kandırmayan, insanları ayırmayan, herekse ve her canlıya sevgiyle yaklaşan amcamın; 5 vakit namaz kılıp saman altından su yürütenlerden daha "üstün" olduğunu kanıtlayan cümle.

  ha, amcam bu cümleyi söyleyeni takar mı, en fazla "fifi" der geçer.
 • ben rte'nin önümüzdeki dönem için yeni bir politika benimsediğini ve son 1 aydır kendisinin ve bazı akp kurmaylarının söylediği/yaptığı her skandal şeyin bu politikanın nabzı yoklamaları olduğunu düşünenlerdenim.

  yeni politika büyük ihtimalle laikliğin tümden terk edilmesi ve siyasi ve dini liderliğin kaynaşması süreci. dolayısıyla buna benzer sözler ve şeriatı andıran uygulamalarından daha çok duyacağız bu sene.
 • "benden uzak olsun da" dediğimdir.
 • başkanlık seçiminde kullanılacak slogan da muhtemelen;
  (bkz: allah için bana oy verin)
 • neyle ölçüyor onu da bir söyleseydi?
 • kime göre neye göre ? allah aşkına kendinizi biraz olsun yetiştirin de dini duygularınız sömürülmek istendiğinin farkına varın artık. din diye bangır bangır bağıran insanların neler yaptığına çaldığına öldürdüğüne bakmıyorsunuz da hala bu insanlara itibar ediyorsunuz .