şükela:  tümü | bugün
  • bu ne sikim iştir dediğim açık artırma.
    abi ben mi sanat düşmanıyım anlamadım, nasıl 8 milyon dolarlık bir değer olabilir böyle bir çalışmada bilen varsa aydınlatsın. ciddi olarak soruyorum, anlayamadığım için.

haberin linki

edit: imla
  • kardeşim bu çalışmalarda doğada çok nadir bulunan kunduz tüyü kullanılıyor.bu hayvanların soyu tükenmek üzere olduğu için fırçalar da nadir.buna ek olarak uzak doğuluların kullandığı boyanın içinde nano teknoloji ve aleo vera karışımı mevcut ,genelde bu boyalar aylarca karışım halinde bekletiliyor öyle sürülüyor dediğime de pek bakmayın salladım amk kesin tablonun içinde elmas kaçakçılığı yapıyor bu ibneler
  • hayat bilgisinde mennan'ın yaptığı tablo daha bir anlam içeriyordu doğrusu dediğim eser.
  • gözü kısıp, 10 saniye bakınca da bir şey olmuyor denemeyin boşuna.
  • şimdi bu resim k.kore'nin güney kore ile olan kardeşliğini ve bağımsızlığını temsil etmesi ile birlikte tablonun sağ alt köşesinde olan koyu kırmızı ise mutluluğu temsil etmektedir, bunun dışında, kuzeyde bulunan ok ise kardeşlerimiz güneyde anlamına gelmektedir.
    la şaka lan şaka şaka ben bu resme 8 milyon dolar veren aklınızı sikeyim dedirten eserdir.
  • o kadar parayi verince tablo otomatik olarak guzellesiyor.
    tamam resime sanata ilgimiz alakamiz var ama elbette bu ve bunun gibi garabetlere de sanat eseri,ust duzey sanat vs vs demek ayip olur.
    emin olun çerçevesi bundan guzeldir (cerceve varsa tabiki).
    grafik yönünden bakinca dahi sacma sapan bişey.
  • bunun izahını yapabilecek kişiler ne yazık ki sözlükte vakit geçirmemektedirler.
    bilgiyi bu sefer söküp almamız gerekiyor.
    hazırlanın eylem planı veriyorum.

aramızdan birini italyada bir özel üniversitede sanat tarihi eğitimi için seçeceğiz.
    ssg reklam gelirlerinden bütçe için dürümcü başına fezleke yazacak, arkadaşımızı eğitiminin ardından erasmusta tanıştığı evlenme niyeti olan kızdan ayırdıktan sonra, ulvi görevini tamamlamak ve doktorasını ve uygulamalı mesleki eğitimini bitirmek üzre amerikaya göndereceğiz.

ssg burda devreye girip newyork halk kütüphanesindeki zenci polisle adamımızı taıştıracak..malı meksika üzerinden hava yoluyla...

arkadaşlar bende fosfor bitti..
    somon bulamazsam ton balığı açıp geleceğim.
    siz devam edin.
    yolunuz açık olsun.
  • ne sikim iş diyerek sanattan anlamadığını daha kötüsü anlamak istemeyeceğini de beyan eden kişileri görmüştür.

aklım, bilgim yettiği kadarıyla anlatayım.
    1- her resim resim tarihindeki yerine göre anlamlıdır. bu nedenle bir tablo tek başına anlamlılığını resim tarihi içindeki yer ile elde eder. bu nedenle ilk etapta kim whan-ki'nin bu tarih içindeki yerine bakmak lazım, bilmek lazım.

2- soyut resim 1. madde ile ilişkili bir tarih parçası olmakla beraber esas olarak sanatçının teknik gösterdiği, uyguladığı resim türüdür.

örneğin yıllar evvel bir resim müzesinde sadece lacivert boyadan oluşan bir tablo görmüştüm. kendi kendime "ulan bunda bir şey var" diyerek resmin dibine kadar sokuldum. ve dehşete düştüm. resimde fırça izi yok. öyle bir teknikle boyamış ki sanatçı, milimetre karede bile bir fırça izi dahi yok. hem dehşete kapıldım hem de "bu nasıl mümkün" olabilir diye hem de hayran oldum.

sen ben bu parayı verir miyiz? bu kadar eder mi? ayrı meseleler. ama fiyatına bakıp "bu ne yeaa" demek, "ben cahil kalmak için elimi ardıma koymuyorum" demektir. bitti.