şükela:  tümü | bugün
 • abisi tarafından 2015 yılı başında, işci partisi sekreteri choe ryong hae’nin oğlu choe song ile evlendirilmiş olan kore işçi partisi başkan yardımcısı.
 • cuma günü güney kore'de kış olimpiyat oyunları'nın açılışına katılacağı duyurulan 1987 doğumlu kuzey koreli siyasetçi ve kim jong-un'un küçük kız kardeşi.

  https://en.wikipedia.org/wiki/kim_yo-jong
 • etrafına siz kim fakirler diye bakan bir hatun. hoşuma gitti aslında. bildiğin küçük dağları o yaratmış gibi görünüyor. bir bakışı var buralar hep benim tarzında.
 • gayet zarif, no make-up biraz da havalı bir hanımdır.
 • kış olimpiyatları nedeniyle güney kore'de bulunan tüm kuzey koreliler halihazırda süperstar muamelesi görmekte iken yaptığı diplomatik manevralarla tüm süperstarların arasında en süperstar assolist olarak parlayan kim jong-un'un kız kardeşi olan hanımefendi.

  çiçekler böcekler ile bezenmiş bir tablo çizilmekte şu anda. güney kore'nin yobaz ve yolsuz başkanı siktir edildikten sonra gelen moon, zaten kuzey kore ile ilişkileri ikili olarak geliştirmekten yana olduğunu söylemişti. kuzey kore de buna mukabil, geçen aylarda yükselen gerilimi bir anda unutturabilecek hamlelerde bulundu. birleşik kore hedefine bağlılıklarını yinelemeleri*, sporcuların beraber yürümeleri, bunlar kore meselesi için çok farklı hamleler.

  konu tabii ki gergin ve tehditkar statükonun tarafı ve destekçisi olan amerika'ya da gelecek. "roket adam" dedikleri şahsın bu manevrası amerikan taifesini belli ki bozdu. dünyanın her yerine yönelik siyasetleri gibi, bu yönetimin asya siyaseti de fecaat olmaya devam ediyor. yarattıkları boşluk da şer ekseni gördükleri kuzey kore ve uydu devlet olarak gördükleri güney kore arasında, saman alevi gibi sönme ihtimali yüksek olsa da bir detanta neden oluyor, mike pence, bu detantı güney kore'de başarıyla başlatan kadının gözlerinin içine bakamayacak kadar düşüyor. ha bu adam karısı dışında hiçbir kadınla aynı masada yemek bile yiyemiyormuş diyorlar*.