şükela:  tümü | bugün
 • "bleach'in devamı ne zaman çıkacak?" diye soran son kişinin de kafasına sıktığımdan beri gözlerim yaşlı bu mangayı okuyorum. bileydim onca kişiyi infaz etmezdim. "bekleyin daha iyisi çıkacak" derdim.

  geceleri gulyabanilerin camdan gelerek kız kardeşinizi korkuttuğu bir dünyada "hadi öyle kafamıza göre bişiler yapalım" diyen tanjiro kardeşimizin ailesi köyden uzakta, dağın eteğinde müstakil bir evde yaşamaktadır. e haliyle daha ilk bölümde şeytanlar gelir ve aileyi katleder. kaderinde manga ana karakteri olmak yazan tanjiro, babası öldüğünden beri perakende kömür satışı için köye inmektedir. yine köye indiği bir gece tipiden dolayı evine dönemez. sabahınan varınca görecektir ki ailesi katledilmiş, geriye sadece kız kardeşi kalmıştır. o da afedersiniz kadın mıdır, şeytan mıdır bilemiyorum bişiler olmuştur. bundan sonrasını izleyin görün artık. çünkü 29 mart'ta animesinin ilk bölümü geliyor.

  ilk bölümü izledim editi: anime serisinin kaliteli olacağını biliyordum, sonuçta hikaye iyi ve anime ufotable stüdyosuna emanet ama bu kadarını beklemiyordum. fate serisi ile neler yapabileceğini halihazırda göstermişti ufotable. kimetsu no yaiba'da üstüne koymuş resmen. müzikler de harika olmuş.

  yılın animesi kavgası alevleniyor. daha geçtiğimiz sezonun ne kadar müthiş olduğunu konuşurken bu sezon da bir o kadar iyi geçecek gibi.

  19. bölüm editi: anime of the year
 • mangasını okumadığım 2019 ilkbahar animesi. ilk bölümü her ne kadar bayağı olsa da sırf görselleri için bile izleyebileceğiniz ve epey kaliteli olacakmış gibi duran yapım.
 • 2.bölümü gelmiş ve bizi umutlandırmış anime serisi.
  çizimlerin kalitesini falan geçersek hikaye anlamında fena olmayacak gibi.
  bu serinin de shounen jump olması bazı izleyicileri tedirgin etmiş, ufotable gibi nadir anime yapan ama yapınca da yüksek bütçe ve harika çizimlerle anime yapan bir stüdyonun, shounen jump serisine girişip 100 bölümlük bir seri yapacağına kimse inanmıyor. manganın hala devam etmesi ve 153.chapter da olması endişeleri kuvvetlendiriyor.
  bence bones stüdyosunun (bkz: boku no hero academia) serisine yaptığı gibi ufotable da 12 bölüm yapıp devamını seneye getirecekler.
 • ilk 3 bolum itibariyle gayet iyi.3.bolumun sonu harikaydi.
 • dororo ile beraber 2019 yılının en iyi animesi olmaya aday. ilk dört bölüm itibariyle konuşmak erken ama mangasını biraz incelediğim için söylüyorum ki çizgiyi bozmadan böyle devam ederlerse oldukça mükemmel bir iş çıkaracaklar ortaya.

  action, shounen, historical, samurai, supernatural tarzı anime severler için mutlaka izlenilmesi gereken bir yapıt.

  edit: mangası hali hazırda 162 sayı ya sahip, iki güne hepsini okudum. manga da anime de çok güzeller. anime mangayı birebir takip ediyor, manga her ne kadar shounen olsa da kendisini klasik shounen serilerinden ayıran çok güzel ve önemli yanları var ve bunlar büyük artılar. kısacası hem animeyi hem mangayı tavsiye ederim.
 • bence çok güzel bir animedir. çok fazla anime izlemedim ve izlemeyi de pek sevmem açıkçası ama bu anime çok hoş yaa. keşke bölümleri biraz daha uzun olsa.
 • çok canlı renkleri var. keşke tanjiro'nun kullandığı su stili yeteneklerinin visual efektlerini biraz daha düzgün yapsalardı. öyle çok yavan duruyor. ama şuan için benden 8/10'u almıştır.
  edit:imla
 • 19. bölüm ile beni benden alan anime. izlediğim tüm bölümler o kadar hızlı bitiyor ki her bölüm sonunda tadı damağımda kalıyordu. bu muhteşem bölümde ilk defa bu hissi yaşamadım.

  --- spoiler ---

  aferin lan tanjiro. son anda kurtarılacaksın sanarken beni şaşırttın ya allah da seni şaşırtsın.
  --- spoiler ---
 • tam bütün animeler aynı yeaaa deyip,uzun bir aradan sonra hakkında en ufak bir fikrim olmadan dur lan bu neymiş diye izlemeye başladığım ve 19.bölümden sonra vay be adamlar yapmış dediğim animedir. kılıç olayı canımı sıkmadı değil.
  neyse merakla bekliyoruz yeni bölümleri.
 • dün başlayıp iki günde 19 bölümü bitirdiğim anime. çok güzel ilerliyor. her ne kadar başrol tanjiro olsa da benim adamım zenitsu. bu arada biraz shingeki no kiyojin hatırlatıyor sanki. izleyenler fark etmiştir.