• sunulan fiyat teklifini beğenmeyip dosyayı önünüze atan, daha fazla iskonto talebi karşısında da uygun bir dille "mümkün olmadığı" cevabını alan genç satınalma personelinin aklı sıra sizi ezmek, yok saymak için kullandığı soru cümlesi.

"müdür de benim, yetkili de! oldu mu amk? ben sana diyor muyum "müdürün gelsin" diye?"

genel olarak satınalmacılarda şöyle bir yanılgı var:

"illa ki pazarlık payı vardır."

hayır arkadaşlar, yok! gereksiz pazarlık süreçleriyle sizlerin değerli vaktini almıyoruz. fiyatı önce şişirip sonra sizin istediğiniz seviyelere çekince egonuz okşanıyor, mutlu oluyorsunuz biliyorum; fakat bu da ticari ahlakla bağdaşmıyor.

hülasa sevgili kendini gösterme çabası içerisindeki sevgili satınalmaclar; sahte mutluluklar sunmak istemiyoruz sizlere.

"hamdi pazarlama yatırım harfiyat nak. san ve tic. en adi komandit şti."
  • (bkz: sikimsiniz)
  • bağlı olduğunuz yönetici dalyarak biriyse ve dik duramayıp sizi ezdiriyorsa başınıza gelecek en acı durumlardan birini yaşıyorsunuz demektir.

öyle kapıyı çat diye çarpıp çıkacak durumda olamayabilirsiniz.üzülmeyin.çünkü durum kişisel değil aslında.

siz de yarın bir gün işten ayrılırken istifanızı o dalyarak müdüre değil,doğrudan insan kaynaklarına verin.ha adamın ne kadar sikinde olur o ayrı.sağda solda anlatacağınız kendinize göre bir kahramanlık hikayeniz olur işte.hepsi bu.
  • git de müdür seninle uğraşsın diyerek postalayın başınızdan, ne diye herkesi kale alıyorsunuz.
    aslında amacı yetkisi olan kişi ile görüşmek ancak söyleyiş tarzı dayaklık doğru.
hesabın var mı? giriş yap