• (karismatik)
    - kiminle görüşüyorum?
    - yanlış insanla.

(sıkıcı)
    - kiminle görüşüyorum?
    - hangi numarayı aradıysanız, o numaranın sahibiyle.

(çok kişilikli)
    - kiminle görüşüyorum.
    - kimi arzu ederdiniz?

(paranoyak/asabi)
    - kiminle görüşüyorum?
    - sen kimsin?

(ev hanımı)
    - kiminle görüşüyorum?
    - hatice sen misin?

(ev babası)
    - kiminle görüşüyorum?
    - aloo

(espriktüel)
    - kiminle görüşüyorum?
    - özcanoğulları'nın malikânesi, buyrun. eküki

(sözlükçü)
    - kiminle muhatap oluyorum?
    - (bkz: kiminle görüşüyorum) (bkz: aramaya inanmak)
  • - kiminle goru$uyorum?
    - bunu sormak icin mi aradiniz?
  • - kiminle görüşüyorum?
    - öncelikle (bkz: görüşmek) yani bu kelimenin kökü görmek, oradan görüşmek. bir şekilde yüz yüze ya da görüntülü bir iletişim sistemiyle birbirimizi görüyor olmamız gerekiyor böyle bir kelime kullanabilmek için. öte yandan şu anki iletişim sistemimizin telefon olduğunu göz önünde bulundurursak, görüşmediğimiz aşikar. yalnızca duyuşuyoruz ya da daha yalın ve günlük kullanımıyla konuşuyoruz. bu şartlar altında soruyu 'kiminle konuşuyorum' şeklinde sormanızı beklerdim.
    her şey bir yana, siz aradınız beni. yani kiminle görüşeceğinizi biliyor olmanız gerekirdi arar iken. olasılıkla ya aklınızdan ya da telefon rehberinizden spesifik bir isme atanmış telefon numarasını bulup, o numarayı tuşladınız ya da çevirdiniz. bu şartlar altında benim kim olduğumu biliyor olmanız gerekir zaten. belki sesimi alamadınız, belki de yanlış düştü telefon. ama madem siz arıyorsunuz, önce sizin kimliğinizi belirtmeniz daha sonra da bana soru yöneltmeniz daha doğru olmaz mıydı? misal 'merhaba ben x, kimle görüşüyorum?' bu şekilde eğer ben sizi tanıyor isem 'merhaba ben y' derdim ve iletişimimize başlardık ya da tanımıyorsam 'siz kimi aramıştınız' diye sorar, aradığınız numaraya fiziksel olarak erişebilecek olan insanlar listesinde sizin aradığınız kişiyle eşleşen bir insan var mı diye kontrol ederdim, var ise sizi ona aktarırdım yok ise de 'yanlış olmuş sanırım burada öyle biri yok' derdim. oysa ki siz ne yaptınız? her şeyi mahvettiniz. allah belanızı versin.
    - ne pis adammmışsın sen be hayatımdan soğuttun beni. *klik*
  • bu turkce yoksunu insan, es kaza mengus'u aradi diyelim*.. o vakit hadise $u $ekilde geli$ecektir:

- kiminle goru$uyorum?
    - biip?
    - kiminle goru$uyorum??
    - biip *ulan* biip.
    - alo? ki..
    *cota*
  • "kiminle görüsüyorum?"
    "bilmem? kimim ki ben?"
    "kim oldugunu sordum ben!"
    "onu dedim ben de!"
    "ama?"
    "evet.."
  • - kiminle görüşüyorum?
    - benimle
  • (bkz: sen kimsiniz)
  • - kiminle gorusuyorum?
    - tahmin edin bakalim
  • kiminle gorustugunun bile bilincinde olmayan insan repligi.
    -sen kimsin ki bana kim oldugumu soruyosun? asil ben kiminle gorusuyorum?
  • -kiminle muhattap oluyorum diye değişik bi versiyonu vardır
hesabın var mı? giriş yap