şükela:  tümü | bugün
  • tabii ki de çalışmamaktadır. ne internet sitesinde sonraki adıma geçilebiliyor ne de 199 denilen telefona bağlanılabiliyor. bu sistem defalarca ertelendikten sonra şimdi de aceleye getirildiği çok aşikar maalesef.
  • biraz önce kendim ve ailem adına randevu aldığım sistem. dün hiç bir şey yapılamıyordu ama şimdi biraz yavaşta olsa çalışıyor.
  • henüz çalışmayan sistem. şuaradan randevu aldığını söyleyen varsa beri gelsin.

bulunduğumuz tarihten bir ay sonrasına kadar günlere tıklanabiliyor ama hepsinde tıklandıktan sonra "seçmiş olduğunuz tarih için uygun bir zaman bulunamadı." hatası alınıyor. sistem hala çalışmıyorsa anlarım, ama çalışıyor da uygun saat var mı diye günlere tek tek tıklama gerekiyorsa kimse bana bu sistemin parasını hakettiğini anlatamaz.

ps: istanbul'da birçok ilçede tek tek tıklayarak şubat ayı boyunca sorgulama yaptım. randevu alınabilecek bir boşluk görmedim.

düzgün çalışan sistem için (bkz: istanbul emniyet müdürlüğü e-randevu sistemi)

gelen mesaj üzerine edit: her gece 12'de bir ay sonrasının randevuları açılıyormuş. sanki apple store'da tamir sırasına giriyoruz.
  • bugün itibarıyla 55 gün oldu başvuru yapmış olalı ve kart yok; "ön kontrol aşamasında"imiş.

ne ön kontrolmuş arkadaş. 2-3 hafta evvel 199'a sorduğuda 45 günü bulabilir demişlerdi. yeni bir rekora gidiyoruz.

hayır bir de işin kötüsü, yerine verdikleri geçici kimlik belgesi uyduruk bir a4 kağıt. üzerinde ne hologram var ne veriliş tarihi. benimki cebimde taşıya taşıya yırtıldı zaten. yırtılmasa n'olacaktı ki, kime (sınav görevlisi, havaalanı güvenlik görevlisi, kamu personeli vs) göstersem bu kağıda itibar etmeyip başka kimlik var mı üzerinde diye soruyor.

ezcümle; sistemin ya çalışma şeklinin daha hızlı sonuç verecek şekilde yenilenmesi ya da taahhüt edilen hizmet sürelerinin değiştirilmesi şart. geçiciyle meçiciyle yürümüyor hayat.
  • mevcut tüm tarih ve yer kombinasyonlarına "seçmiş olduğunuz tarih için uygun bir zaman bulunamadı." uyarısı veren sistemdir.
  • boşuna uğraşmayın 1.5 aydan önce randevu verilemiyor . yakınlarda köye memlekete ya da büyük şehirler haricinde içerisinde nüfus müdürlüğü olan bir yere gidecekseniz randevusuz başvurun.(işlemler 15 dakika sürecek) istediğiniz adrese geliyor kimliğiniz zaten..
  • muhteşem bir şekilde çalışmayan randevu sistemi.
    o kadar güzel çalışmıyor ki denemeye doyamadım. seçmiş olduğum tarihler hep doluymuş. insanlar kimliiiik diye bir birini eziyormuş.
  • büyükçekmece gibi allahın unuttuğu bir yere bile 3 ay sonrasına randevu veren sikik bir sistem.
  • çok çok acil almanız gerekiyorsa, ölüm kalım meselesiyse, istanbul çatalca'ya sabah 6.30 gibi gelip kaymakamlığın önünde sıraya girin. randevusuz veriyor. ama 71 kişi gelemez. öğlen 12 de 36 kişinin işlemi ancak bitiyor... tam 70 kişi..

adalar'da da randevusuz ama bilmiyorum nedir nasıldır...
  • yeni evlendim ve eşim de ben de henüz kimliklerimizi değiştirebilmiş değiliz. amına kodumun randevu sistemi vermiyor bize randevu. bugün kalktık sabahtan geldik ilçe nüfus müdürlüğüne. işleri, sıramatik kiosk sistemine dokunup sıra numarası vermek olan iki tane sikikle karşılaştım. herif diyor ki randevusuz olmaz. lan amına kodumun senin o kimseye elletmeyip kendin dokunduğun kiosku ben ürettim. eşim sınava giremeyecek dedim. tamam sadece bir tane sıra numarası vereceğim dedi. kioskun maliyeti 700 tl felan. bu iki dangalak devlete ayda sigortası yemeği felan en az 7000 tlye mâl oluyor. kovsunlar amk.