şükela:  tümü | bugün soru sor
 • internet kullanıcılarının dikkat etmesi gereken ceza. yani herhangi birinin özel bilgisini yayımlarsanız hapse atılıyorsunuz.

  --- spoiler ---

  bolu’nun sesi internet haber portalı, fetö’cü oldukları emniyet istihbarat kayıtlarında tespit edilen ve birçok üyesi ve yöneticisi fetö soruşturmalarında yargılanan abant çalışanları derneği ve bolu sanayici iş adamları derneği bosiad’ın üye listelerini yayınlanmıştı.

  üye listelerinde tanınmış iş adamlarının yanı sıra akp’li bolu belediye başkanı alaaddin yılmaz, bolu belediye eski başkan yardımcısı ekrem çetinkaya, bolu belediye meclis üyesi ve boluspor başkanı necip çarıkçı’nın da isimlerinin olması dikkat çekmişti.

  bu haber üzerine alaaddin yılmaz, ekrem çetinkaya ve necip çarıkçı listeyi yayımlayan gazeteci kamuran alagözoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

  medya 14’ün haberine göre; mahkeme alagözoğlu’nu üye kayıtlarını kamuoyuna açıklamaktan değil ilgili listelerde yılmaz, çetinkaya ve çarıkçı’nın vatandaşlık numaralarını yer almasından ötürü suçlu buldu.
  ...

  ifadeyi dikkate almayan mahkeme alagözoğlu’nu 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı.
  --- spoiler ---

  https://odatv.com/…kinca-tutuklandi-03081817_m.html