şükela:  tümü | bugün
  • böyle mi ölçüyoruz?

yoksa böyle mi?

edit: ölçümlerime göre uganda'nın bakenye kabilesine mensup olduğumu öğrendim. idi amin'in askerleriyiz!

edit 2: başlık başa, elemanı uçurmuşlar.
  • böyle lafları ağzına alan saf türk te olsa * gebersin, ülkeye huzur gelsin.
  • türk ırkının değil türkiye'nin 'prestiji' için yapılması gereken tek şey eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları, zira ırkı temize çıkarmaya çalışmak gibi bir budalalığı 2017 yılında hala yazdığınıza göre yeterince dersinizi almamışsınız.
  • diye bağırdı kafatası milliyetçisi. ruh hastasısınız yemin ediyorum. nusayri denilen mezhepten geliyorum haliyle arap’ım. hiçbir ortamda mezhebimi ya da ırkımı belirtme ihtiyacı duymadım böyle israfland tohumları mecbur bırakana kadar. namusluyuz lan. vallahi bak. suç dediğin şey ırka değil insana özgü çünkü. biraz düşünürsen seversin bak.

ha bu arada, kafatasını değil de başka bir şeyi vereyim kardeş ölçeceksen. aklın kalmasın.

edit: hede - hödö
  • din ibaresinde seçme şansı olmadan islam yazılmış olanlar, ırk için hakkaniyet bekliyor.
    gerçekten şaşırtıcı.
  • hem türklüğü biyolojiye indirgeyip (kafatası gibi) hem de türklüğün sadece biyolojik bir mesele değil, toplumsal bir inşa olduğunu savunan (türk olan x, y, z yapmaz) ırkçıların istediği şey. ha diyorsan ki "türk ırkına içkin bazı ahlaki hissiyatlar vardır ve bir türk istese bile bunların dışına çıkamaz" o zaman da ahlaki özellikleri belirleyen biyolojik/genetik unsurları belirleyip, bunların ırklar arası karşılaştırmasını yapıp sadece türkler mi böyleymiş ortaya çıkar da hem bilimde hem ahlak felsefesinde çığır aç.
  • ırkçılık hanesi gelse daha belirleyici olur.

not: ırkçılık insanlığa karşı işlenen bir suçtur!
  • ırk hanesi değil de iq hanesi falan gelse daha iyi bence. ya da troll hanesi. troll = true
  • (bkz: orospu çocuğu)

edit: tanımı : ruh hastası beyanatı

(bkz: orospu çocuğu olanların kimliklerinde belirtilmesi)
  • ekleme: başlıkta ki yazıyı okudum, adam ciddiyse ağır sapık, ruh hastası

ırk nedir. insan birdir. türkiye topraklarında yaşayan herkes türk'tür, kökeni ne olursa olsun.