• din ibaresinde seçme şansı olmadan islam yazılmış olanlar, ırk için hakkaniyet bekliyor.
    gerçekten şaşırtıcı.
  • hem türklüğü biyolojiye indirgeyip (kafatası gibi) hem de türklüğün sadece biyolojik bir mesele değil, toplumsal bir inşa olduğunu savunan (türk olan x, y, z yapmaz) ırkçıların istediği şey. ha diyorsan ki "türk ırkına içkin bazı ahlaki hissiyatlar vardır ve bir türk istese bile bunların dışına çıkamaz" o zaman da ahlaki özellikleri belirleyen biyolojik/genetik unsurları belirleyip, bunların ırklar arası karşılaştırmasını yapıp sadece türkler mi böyleymiş ortaya çıkar da hem bilimde hem ahlak felsefesinde çığır aç.
  • başarısız bir ırkçı troll çalışması.

1/10
  • "hollanda'daki bir kürt.."

19 yaşındaki delikanlı kardeşim, almanya'daki türkler için de bir lafın var mı acep?

"ülkede ... yüz kızartıcı suç işliyor"

hadi tamam, ırk hanesi geldi.. hadi tamam, senin dediğin doğru. peki değişen ne? suçlar hala işlenecek. zarar yine sana, yine bana.

bu arada, sayın çok değerli kadim ve yüce peygamber halife'ul reisimiz hakkında ne diyorsun? malum kendisi türk değil de...
  • soyunu devam ettiren sadece bir insan ırkı var, o da homo sapiens. çok eskiden neanderthal, erectus, denisova, aferensis, naledi ( son keşfedilen tür) gibi insan ırkları vardı ama hepsi yok oldu. ( büyük ihtimal biz yok ettik) milletler, deri renkleri, etnisiteler ırk değildir. istesen de istemesen de kürtle, arapla, çingeneyle, zenciyle aynı ırktansın.

http://evrimagaci.org/…insan-turu-tek-bir-irk-midir

edit: yazdıklarım havada kalmasın diye link ekledim. okuyun korkmayin, dinden, milliyetçilikten çıkmazsınız.
  • kafatasi olcumu yapilacaksa turkiye'de herkes ayni irktan olacaktir. antropoloji ve genetik bilmeyen insan musveddesi beyanati.

(bkz: irk diye bir seyin aslinda olmamasi)
  • ironiktir ki, bu ırk meselesi yakın zamanda dtp çatısı altında siyaset yapmış sırrı sakık bey tarafından dile getirilmişti, ırki/etnik köken nüfus sayımı istiyordu.

bir mv çıkıp bu ırkçılıktır dediğinde çileden çıkmıştı.

kürt milliyetçisi arkadaşların iman derecesine göre türkiye'de 15 ila 18 milyon kürt var. bu sayı onlara göre 20-25 milyona çıkabilmekte. öcalan bi ara 50 milyon kürt mü ne demişti ortadoğu'da, pek ciddiye almamıştım.

devlet ve iddialara göre üniversiteler aracılığıyla yapılan sayıma göre 10-13 milyon kürt vatandaş vardı birkaç sene evvel.

https://www.cnnturk.com/…inligi/582521.0/index.html

hatırlamışken yazayım dedim.
  • diye bağırdı kafatası milliyetçisi. ruh hastasısınız yemin ediyorum. nusayri denilen mezhepten geliyorum haliyle arap’ım. hiçbir ortamda mezhebimi ya da ırkımı belirtme ihtiyacı duymadım böyle israfland tohumları mecbur bırakana kadar. namusluyuz lan. vallahi bak. suç dediğin şey ırka değil insana özgü çünkü. biraz düşünürsen seversin bak.

ha bu arada, kafatasını değil de başka bir şeyi vereyim kardeş ölçeceksen. aklın kalmasın.

edit: hede - hödö
  • dört bir taraftan melez olanların hanesine ne yazılacak onu merak ettim.

mesela büyüklerinde türk, çerkes, arap, ermeni olanlar var.

en iyi örnek osmanoğlu sülalesi. adamlar dünya karması gibi.

herhalde bu durumdakilerin hanesine ortaya karışık yazmayı planlıyorlardır bu saçmalığı sıçanlar.
  • aparteid döneminde güney afrika'da yapılmış şey. kimlik numaralarının onlar basamağındaki rakam farklı ırkları temsil etmekteymiş, tabi aparteid sonrasında uygulama sona ermiş.
hesabın var mı? giriş yap