• kendi makine öğrenimi platformuyla, türkiye'nin gerçek anlamda "data şirketi" olan bir kaç kurumundan biridir. inşallah bu ülkede kalmazlar diye düşünürken, san francisco ofisi açtıklarını okudum. aklın yolu bir.. kimola.com
  • 'alkışlarla yaşıyorum' platformuna arama sonuçlarını sağlıyan türk tipi arama motoru.
    (bkz: alkışlarla yaşıyorum)
  • herhangi bir sonuc bulamadigi zaman sizi ugurlayan bir arama motoru, ya da bana oyle geldi. an itibariyle bulunamayan sonuc sonrasi ekrana soyle bir yazi vermektedir (son cumleye dikkat):

"sonuç bulunamadı
    aradığınız ifadeye uygun bir sonuç bulunamadı. sanıyoruz kimola'nın önbelleklemearaçları henüz bu ifadeyi açıklayan bir genel ağ sayfasıyla karşılaşmamış.

genel ağ üzerinde bu ifadeyi açıkladığını düşündüğünüz bir adres varsa bize bildirip, kimola'nın gelişmesine katkıtada bulunabilirsiniz.

sizi tekrar kimola'da görmek dileğiyle"

ya kardesim bi dur belki ben baska seyler de ariyacam niye beni ugurluyorsun ki tekrar gor hemen iste
  • yaptıklarını gıptayla takip ettiğim cool bir startup'tır. popüler girişimcilik ekosistemine mesafeli durmaları ve kendi kendilerini hype'lamamaları takdire şayan. dört sene önce sağlam bir girişimcilik panelinde (hangisiydi unuttum) konuşmacı olabilen tek türk veri şirketiydiler. geçen sene ikinci tur yatırım aldıktan sonra ürünü geliştirmek için kalkan'da havuzlu bir villa kiralayıp yaz aylarını orada geçirmişler. işte bunlar hep startup'ta çalışmanın zorlukları :) https://www.youtube.com/watch?v=cpvzmdtffus

yolları açık olsun...
  • bugün karşıma çıktılar. gençlerin böyle işlere girişip sektörde neredeyse tekelleşmiş markalardan iş çalması hoşuma gider ama veri-zekalı nedir? tüketici araştırmacısı olup da böyle kötü bir kelime uydurmayı nasıl başardınız?

-merhaba ben veri-zekalı.

oldu mu? olmadı.

verinays diye bir şirket var mesela bak onların bulduğu tatlı bir isim, insanda negatif his uyandırmıyor. ama veri-zekalı kulağa gerizekalı gibi geldiği için hakaret duymuş hissi yaratıyor bende.

neyse üşenmeyip kalitatif bir araştırma yapacağım bununla ilgili, sonra editlerim.

-bu içgörüyü kullanacaksın veri-zekalı!
    -sensin veri-zekalı!
  • kendilerini startup ruhuyla çalışan datakolik insanlar olarak tanımlayan bir grup insanın çalıştığı veri şirketi.

ürünleri ve uğraşları çok heyecan verici gözüküyor. büyük veriyi makine öğrenmesi ve yapay zeka ile işleyip, pazar araştırma amaçlı içgörülere çevirdiklerini kavradım.

umarım harika işler başarırlar.
  • yeni nesil arama motoruymuş. böyle "albert einstein kimdir" yazınca internet linklerinin dışında direk biyografisini bulup ekrana getiriyormuş..

bizzat test ettim, denedim, harbiden de buldu bir şeyler fakat ikinci üçüncü sonuçlarda sıçmasına anlam veremedim. yok "harry potter" yok "elisha cuthbert" daha çok uğraşılması gerektiğini gösteriyor bizlere...

http://www.kimola.com/
  • "hayatın anlamı nedir" diye aratınca error veren motor.
  • -kim olabilir?
    -kimola bilir.

sloganı ile piyasaya çıkmış arayan numarayı gösterme özelliğine sahip dijital telefon markası.
hesabın var mı? giriş yap