şükela:  tümü | bugün
  • ne dedirtemez?
  • türk değilim diyene karşı sakın ısrar etmeyin. allah'ın bahşettiği şerefi istemeyen şerefsize biz zorla şeref verecek değiliz ya
  • ah bu belediyecilik ve buna bağlı yapılan binlerce haksız atama. işin ehlinin değil aptalın elinde olması durumuna göz yuman düzen. yazık nasıl olur böyle bir zihniyet o basit görünen mevkide olur ne cürretle bu cümleyi kurar ve nasıl cevabını almaz?

bizi dövseler sesimizi çıkaramaz hale geldik.
  • kendi ozgur iradesidir, hakli bir soylemdir. her ortamda demokrat ve lieberal oldugunu savunan tiplerin zoruna gitmemesi gereken hadisedir ayni zamanda.
  • "ne mutlu türk'üm diyene" sözünü yasaklayan, andımız'ı okullardan kaldıran, resmi kurumlardan "tc"'yi söken, milliyetçiliği ayaklar altına almakla övünen, apo'nun akrabalarıyla devlet kanalında hemhal olmuş bir partinin* müritlerine dert olan söz.

ne ara türk oldunuz lan siz?
  • beni hiç kimse ne mutlu türküm diyene demem için zorlamadı. ben hep kendi irademle dedim.
  • açılım dönemi liberal akpliler arasında revaçta olan bir sözdü.
  • kadın türk değilse kimse dedirtemez zaten buluttan nem kapıyorsunuz siz de
  • "ne mutlu türküm diyene" lafı neden bu kadar önemli ki? neden insanlar etnik kimlikleriyle övünür, bunu da hiç bir zaman anlamamışımdır. belki de ben gerizekâlının tekiyim değil mi? sanki etnik kimliğimin ne olacağını ben kendim seçmişim de? "coğrafya kaderdir".
    elim de olsa norveçli doğmak isterdim ama olmuyor işte.
    neyse zeynep tanbay'ın dediği lafta kimseyi kudurtacak bir taraf yoktur. zeynep tanbay candır.
  • türk değilsen dedirtmemeli de zaten. mesela bir türke de kimse "ne mutlu arabım diyene" dedirtmemeli. birini bişey söylemeye zorlamak faşizmdir. kim ne söylemek istiyorsa onu söyler.