şükela:  tümü | bugün
  • aşağıdaki linkten izlenebilecek, derdini kendi halinde anlatan bir türk filmidir.

https://www.youtube.com/watch?v=hpshrbniku0
  • başrolünün (dükkan sahibi) doğal bir oyunculuk sergilediği günlük hayattan kesit, festival filmi.
  • toplumumuzun yediden yetmişe, kadından erkeğe, bekardan evliye hayat boyu alışkanlık edindiği iki yüzlülüğü çok yalın bir şekilde anlatan türk filmidir...
  • 2015 yapımı minimal türk filmi. oldukça başarılı bulduğum bu film elbetteki ülkemizde vizyon şansı bulamamıştır. sinemacı ağabeyler mısır kavgasına düşedursun, bu filmler denk gelirse izlenecekler kategorisinde çürüyor. küçük bir davetiyeci dükkanı ve 3 karakter vasıtasıyla küçük bir türkiye panoramasını ustalıkla sergileyen film youtube vasıtasıyla seyredilebilir.
  • filmdeki karakterlerin hepsinin karaktersiz olduğu, yaşadığımız toplumu, bizleri anlatan güzel ve kaliteli bir film.
  • değeri bilinmemiş ama her değeri en güzel şekil de anlatmış ödüllü türk filmidir.
  • dün izledim resmen etkisinde kaldım.

oyunculuklar çok iyi, tüm duyguyu çok güzel aktarmışlar, karakterler tam oturmuş.

(bkz: yücel yüksel) 90'ların esnafı modeli rolünde ve rolünün hakkını tam anlamıyla vermiştir.
  • karaktersizliğin iki yüzlülüğün sıradanlaştığı toplumumuzun kısa bir özeti olan film

izlenmeye değer

ayrıca başrol oyuncusu olan dükkan sahibi gerçek bir esnaf gibi oynamış, başarılı buldum
  • can sıkıntısını gidermek için, fazla bir beklentiye girmeden izlemeye başlamıştım, gayet akıcı ve sürükleyiciydi.
    açıkçası türk sinemasında milyonluk bütçelerle, ünlü oyuncularla, geniş kadrolarla çekilen saçma sapan yüzlerce filmi cebinden çıkaracak son derece mütevazı bir festival filmi.
    filmde ki karakterler o kadar içimizden ki mutlaka hepimizin çevresinde o tür tipler vardır diye düşünüyorum (en azından benim vardı).
  • bana vavien'i hatırlatmıştır.