• başrolünün (dükkan sahibi) doğal bir oyunculuk sergilediği günlük hayattan kesit, festival filmi.
  • değeri bilinmemiş ama her değeri en güzel şekil de anlatmış ödüllü türk filmidir.
  • toplumumuzun yediden yetmişe, kadından erkeğe, bekardan evliye hayat boyu alışkanlık edindiği iki yüzlülüğü çok yalın bir şekilde anlatan türk filmidir...
  • 2015 yapımı minimal türk filmi. oldukça başarılı bulduğum bu film elbetteki ülkemizde vizyon şansı bulamamıştır. sinemacı ağabeyler mısır kavgasına düşedursun, bu filmler denk gelirse izlenecekler kategorisinde çürüyor. küçük bir davetiyeci dükkanı ve 3 karakter vasıtasıyla küçük bir türkiye panoramasını ustalıkla sergileyen film youtube vasıtasıyla seyredilebilir.
  • filmdeki karakterlerin hepsinin karaktersiz olduğu, yaşadığımız toplumu, bizleri anlatan güzel ve kaliteli bir film.
  • can sıkıntısını gidermek için, fazla bir beklentiye girmeden izlemeye başlamıştım, gayet akıcı ve sürükleyiciydi.
    açıkçası türk sinemasında milyonluk bütçelerle, ünlü oyuncularla, geniş kadrolarla çekilen saçma sapan yüzlerce filmi cebinden çıkaracak son derece mütevazı bir festival filmi.
    filmde ki karakterler o kadar içimizden ki mutlaka hepimizin çevresinde o tür tipler vardır diye düşünüyorum (en azından benim vardı).
  • bana vavien'i hatırlatmıştır.
  • karaktersizliğin iki yüzlülüğün sıradanlaştığı toplumumuzun kısa bir özeti olan film

izlenmeye değer

ayrıca başrol oyuncusu olan dükkan sahibi gerçek bir esnaf gibi oynamış, başarılı buldum
  • dün bitirdiğim ve harbiden olmuş dediğim film. müziksiz ve hiç tanınmamış oyuncularla da gayet güzel filmler çekilebiliyormuş demek. son zamanlarda izlediğim en gerçekçi ve hayatın içinden film olabilir kendisi. zeki demirkubuz ve nuri bilge ceylan filmlerini sevip de tüm filmlerini izleyenlere şiddetle tavsiye ederim.
  • mehmet fatih destegüloğlu'nun ilk uzun metrajlı filmi.cekimler oldukça amatör ama dükkan sahibi erol abi'nin oyunculuğu filmin izlenmesinde büyük katkı sağlamıştır.ben gayet beğendim.profesyonel bir çekimle daha iyi olabilirdi
hesabın var mı? giriş yap