şükela:  tümü | bugün
 • yurtlarda kalan arkadaşlar bilirler genelde yangın merdivenleri kilitlenir,ögrenciler kaçmasın diye,bu benim kaldıgım yurttada böyleydi.
  peki bir yangın çıktıgında o yangın merdivenleri kullanılmayacaksa o yangın merdivenleri neden var.

  (bkz: 29 kasım 2016 adana ögrenci yurdu yangını)
 • fıtrata hizmettir.
 • cinayete teşebbüs gibi tedbir almaktır. sorumsuzluktur, ihmalkarlıktır.
 • belki kaçıp namuslarına helal getireceklerine demekte var,gece yarısı sapıgın birinin içeriye girip kızlara tacizde bulunmasıda var,öyle degilmi kardeşim,tek yönlü bakmamak lazım,malum ortalık tecavüzcü kaynıyo
 • toplamda 1000 liralık yatırım yapmaktansa kapı kilitlemeyi tercih eden hıyarların işidir. yapılacak iş yangın merdiveni kapılarını yangın alarmına bağlamak o kapı açıldığı anda alarm sesi ile herkesi uyandırmaktır.

  o durumda tecavüzcü de giremez, çocuklar da kaçamaz. süleymancı yıkamacısı arkadaşım.
 • yangın merdivenleri içeriden açılır, dışarıdan değil.

  binanın çatısı da ahşapmış galiba. ne denetim var, ne kontrol var.

  fetö denilen din istirmacılarının yaptıkları ortadayken ve bu kadar sıcakken neden hala kontrolü sadece cemaatlerde olan bu yurtlara göz yumuluyor?
 • böyle alarmı kapıya baglama gibi bir durum varsa dedigin dogru ihmalkarlar cezalandırılmalı ama senin gibi fikrini söyleyen tanımadıgı kişiyi etiketleyen damgalayan tiplerinde kendini nimetten sanması bi son bulmalı artık en azından aynı fikirde olmasakta birbirimize saygılı olabiliriz arkadaşım
 • hangi akla hizmet yapıldığını anlamak kolaydır. hangi zihniyet olduğu belli. içerde kızlar var diye mi kapıları kitliyorsunuz, dışardan giren olmasın, içerdeki kızlar dışarı çıkmasın diye mi? hadi diyelim öyle, made o kadar titizsiniz peki o zaman niye öğrenci yurtlarında taciz olayları bitmek bilmiyor? yine de buna ihtimal vermek istemiyorum, aklı evvel bir memurun kendince aldığı güvenlik önlemidir diye umuyorum.

  (bkz: yangın merdivenine asma kilit takan zihniyet)
 • yangın kapısı gibi artık kapı başına 350-400 lira mertebesine inmiş, tek taraflı açılma özelliğini haiz (bkz: panic bar) bir kapı kullanılarak serserilerin dışarıda, tehlike altındaki öğrencilerin ise kaçabilme olasılık bölgesinde tutulabilmesi mümkünken düpedüz ihmaldir.

  yangın kapısı bugün yeni yapılan her okulda ve devlet kurumunda standart bir yapıyken bir insanın "belki öyle bir şeyin var olduğunu bilmiyorlardır" diyebilmesi için ise art niyetli ya da embesil olması gerekir.

  illa kilitli mi tutacaksınız? bari kendinden anahtarlı kilit takın da gerektiğinde açılabilsin değil mi? çocukken kafanıza demirle mi vurdular ki yangın merdivenini süs olarak kullanıyorsunuz?