• istedikleri şekilde "sıçıyorlar" işte ne var bunda diye yorumlanacak "istisnai" durum.
    bir de yine alakasız bir çağrışım oldu bünyede çernişevski'den: herşey aslına döner...
  • aptallara hitap eder. çünkü öte dünyaya dinci de inanmıyor, o da bu dünyada iktidar istiyor.
  • bir akp klasiği. bizim unuttuğumuz ise bu adamların kimlerden oluştuğu. her ortamda vardır bu tipler. bu adamlara bir durumu anlatırken bile rahat edemezsin. çünkü onların katı anlayışsızlık kuralları vardır. bir kavgayı anlatırken kavga edenlerden biri bir bira içmişse bile kavganın sebebi bellidir. normal ayatın dinamikleri bu adamlar için önemli değildir. onlar için tüm hayatta herşey benzer filtrelerden geçer. o yüzden bir şov programında olan bayanın şov gereği ya da kendi isteğiyle açık giyinmesi kabullenilemez. kürtaj isteyen kadın da kötü kadındır paso onunla bununla sevişip istemediği çocuklar oluyordur. algı bu olduğu halde ise sürekli biz kimseye karışmıyoruz yalanı da bakın bu gelişmiş ülkelerde de böyle yalanıyla sözlerini temiz görme maksadıyladır.
  • başbakan'ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evlerde kalmaması için "gerekiyorsa biz yasal düzenlemeyi yaparız" demesinin ardından penguen dergisinin 7 kasım 2013 sayısına kapak olmuştur. zaman zaman başbakan'ın çılgın ve daha çılgın projeleri ile gündeme gelir. alıştık artık biz bunlara... çıldır çıldırabildiğin kadar!
  • olm ben buldum bu masalin sebebini.

"sizin yasadiginiz hayat, hayat degil ki, ondan karisiyoruz" demek istiyor sanirim dayyib.

yani insan gibi yasiyor olsak, mudahale etmeyecek adam yaa.
    siz de hep boyle gunahini alin adamin :((
  • (bkz: #38127176)
  • tgokten uc elma yerine uc hiyar dusuren masal.
    artik benim icimi bulandiriyor bu masal. tez zamanda azalarak bitmesini istiyorum.

her gecen gun daha da "yok artik" dedirten soylemler donup duruyor etrafta. sen o kadar sosyal devlet olma meraklisiysan once yuzlerce evsize barksiza, doguda ya da batida olmasi farketmeksizin kacak elektrik kullananlara, saglik hizmetlerinden faydalanamayanlara bak. milletin ahlakindan sorumlu olmak ne sana kalmistir ne de seni ilgilendirir.
hesabın var mı? giriş yap